Connect with Us

All posts tagged "asadi"

Blog 08:37 - 13 Shkurt, 2020

Opsionet e Turqisë pakësohen në Siri/ Rusia mbështet lëvizjen e Asadit

Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo kërcënon të...

Aktualitet 09:23 - 4 Shtator, 2018

Sulmi me armë kimike/ Trump paralajmëron Asadin dhe aleatët e tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka bërë thirrje Asadit dhe aleatëve të tij, të anullojnë sulmet në provincën Idilib, i cili...

Aktualitet 22:08 - 14 Prill, 2018

Zbulohen shifrat/ Sa kushtoi sulmi një orësh ndaj Asadit

SHBA-të, Franca dhe Britania e Madhe ndërmorën një sulm të gjërë ndaj bazave ushtarake dhe laboratorëve të kërkimeve ushtarake të regjimit të Asadit gjatë orëve të...

Aktualitet 23:45 - 9 Prill, 2017

S’ka zgjidhje në Siri me Asadin në pushtet

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley thotë se paqja në Siri nuk mund të arrihet pa largimin nga pushteti të Bashar al Asadit. Në...