Connect with Us

All posts tagged "arvizu"

Aktualitet 21:44 - 4 Nentor, 2020

“Është për të ardhur keq”/ Zgjedhjet në SHBA i kujtojnë ish-ambasadorit, Shqipërinë

Ish-ambasadori i SHBA në Shqipëri, z. Aleksandër Arvizu komentoi për Euronews Albania situatën zgjedhore në SHBA, ku tha se pritej që rezultati të ishte i qartë...

Vetingu 13:08 - 18 Tetor, 2020

Ambasada Amerikane, dyshime për vendimin/ Vettingu i gjyqtares së  “21 Janarit”

Gjyqtarja Ardjana Beraj, njihet si gjyqtarja e “21 Janarit”, e cila bashkë me kolegë të saj në vitin 2013 u përplasën me Ambasadën Amerikane. Përplasja ka...

Politikë 12:06 - 9 Shkurt, 2020

Meta i përmalluar/ Publikon foton me Arvizun nga SHBA

Presidenti Ilir Meta prej disa ditësh ndodhet në SHBA për një vizitë zyrtare. Së fundmi, Meta ka publikuar një foto me ish ambasadorin amerikanë në Shqipëri,...

Aktualitet 14:21 - 1 Dhjetor, 2018

Arvizu surprizohet nga  Tirana/ Ndryshim i jashtëzakonshëm

Katër vite pas largimit nga Shqipëria, ish-Ambasadori i SHBA, Alexander A. Arvizu është surprizuar nga ndryshimi që i ka ndodhur qytetit të Tiranës në kaq pak...

Aktualitet 13:14 - 27 Nentor, 2018

Foto/ Arvizu bashkon politikën shqiptare

Presidenti Meta dekoroi sot ish-ambasadorin amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu me titullin “Për Merita të Veçanta Civile”. Kreu i Shtetit shqiptar i akordoi ish-Ambasadorit të Shteteve...

Aktualitet 11:39 - 27 Nentor, 2018

Foto-Meta dekoron ish-ambasadorin Arvizu me medaljen “Merita speciale Civile”

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar me medaljen “Merita speciale Civile”, ish-ambasadorin amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu. Ceremonia e dorëzimit të medaljes është mbajtur sot në ambientet...

Aktualitet 09:41 - 4 Prill, 2017

Lu dhe Arvizu takojnë Ramën

Ambasadori Lu i shoqëruar nga paraardhësi i tij në Ambasadën Amerikane në Tiranë, Aleksandër Arvizu, kanë nisur një takim pak minuta më parë me kryeministrin Rama....

Aktualitet 14:09 - 3 Prill, 2017

Zbardhet takimi Basha-Arvizu-Lu/Qeveria teknike, rruga e vetme për zgjedhje të lira

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mirëpriti sot Alexandër Arvizu, zëvendës ndihmës Sekretar amerikan i Shtetit për çështjet e trafikut ndërkombëtar të narkotikëve e zbatimit të...

Aktualitet 19:11 - 27 Shtator, 2016

Basha: Zgjedhjet dhe stabiliteti ne rrezik nga droga, krimi dhe korrupsioni

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim  Zv Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe Trafikut Ndërkombëtar të...

Aktualitet 17:54 - 26 Shtator, 2016

Reforma në drejtësi të shoqërohet me dekriminalizim të politikës

Reforma në drejtësi dhe lufta kundër trafiqeve të drogës, krimit të organizuar dhe korrupsionit kanë qenë teë e bisedës në një takim që kreu i Kuvendit...

Aktualitet 19:40 - 24 Korrik, 2015

Rishfaqen ambasadorët Withers dhe Arvizu. Bashkë me ta edhe Artan Didi (FOTO)

Ish-Ambasadorët Xhon Withers dhe Aleksandër Arvizu rishfaqen sërish. Ata kanë marrë pjesë në një pritje të veçantë diplomatëve amerikanë që kanë shërbyer dhe atyre që do...

Aktualitet 17:30 - 8 Janar, 2015

Arvizu mesazh për shqiptarët

Ish-ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri Aleksandër Arvizu leshon një mesazh për shqiptarët në rrjetin social Facebook, ja cfarë shkruan Arvizu:” Të dashur miqtë e mi shqiptarë,...

Politikë 13:27 - 5 Janar, 2015

Presidenti Nishani / Takim lamtumire me Ambasadorin e ShBA

Presidenti Nishani gjatë takimit të fundit me zotin Arvizu, Ambasadorin e SHBA-së në Shqipëri ka shpresur mirënjohje dhe falenderime për kontributin që ai ka dhënë gjatë...

Aktualitet 12:15 - 1 Janar, 2015

Ambasador i SHBA-ve, Arvizu uron nga muri i kryeministrisë

Para ikjes nga Shqipëria si ambasador i SHBA-ve, Arvizu ka uruar të gjithë shqiptarët përmes një mesazhi në murin e Kryeministrisë. “Të dashur miq. Ndërsa largohem...

Aktualitet 11:17 - 27 Dhjetor, 2014

Arvizu takon Olta Gixharin tek Cani

Tashmë ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu largohet pa keqardhje nga Shqipëria. Edhe “merakun” e tij të fundit e ka plotësuar Arjan Çani në “Zonë e lirë”. Arvizu...

Lajme 16:03 - 21 Dhjetor, 2014

Olta Gixhari: Arvizu le të më ftojë në SHBA

Aktorja bjonde Olta Gixhari ka thënë se do t’a mirëpriste një ftesë të Arvizusë për në SHBA. Ambasadori në ikje i SHBA në Shqipëri u shpreh...

Aktualitet 16:34 - 17 Dhjetor, 2014

Ambasadori Arvizu në Spac/ Kjo përvojë më la të mpirë

“Tek përgatitem të largohem nga Shqipëria, mendoj se si qëndrimi im këtu e ka thelluar të kuptuarit tim të historisë. Deri tani, fokusi im profesional ka...

Opinione 18:54 - 14 Gusht, 2014

Banka e Shqipërisë, nga Ambasadori i Italisë fashiste Jacomoni, te Ambasadori amerikan Arvizu

Ndërtesa e Bankës së Shqipërisë, e cila zbukuron sheshin qendror të Tiranës nisi të ndërtohet në shkurt 1937, sipas një projekti italian dhe me financim të...

Aktualitet 11:25 - 7 Qershor, 2014

Meta, Arvizu, Gjebrea rafting në Osum(FOTOT)

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Alexander Arvizu, Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, dhe prezantuesi i njohur Ardit Gjebrea kanë praktikuar...

Politikë 12:06 - 3 Qershor, 2014

Rama: “Të kthejmë sytë nga fshati”

Kreu i qeverisë Edi Rama tha se ka patur një rritje të konsiderueshme të të ardhurave në Tatime dhe Dogana. Ai shtoi se vendi ka nevojë...

Aktualitet 22:00 - 1 Qershor, 2014

Situata politike dhe statusi, Arvizu takon Ramën

Ambasadori amerikan në Tiranë Alexander Arvizu zhvilloi një takim rreth 60 minutësh me Kryeministrin Edi Rama. Takimi mes diplomatit amerikan dhe Kreut të Qeverisë pason ato...