Connect with Us

All posts tagged "#artur metani"

Politikë 12:41 - 30 Maj, 2020

“Ndryshim rrënjësor i konceptit të inspektimit”/ Metani tregon sfidat e ILD-së

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani ka folur për vizionin e tij mbi institucionin që drejton, me verifikimin e ankesave ndaj gjyqtarëve e prokurorëve të...

Politikë 16:03 - 4 Mars, 2020

Emërohet Avokatja e Përgjithshme e Shtetit/ Kush është femra që zëvendëson Metanin

Enkelejda Muçaj është emëruar ditën e sotme Avokate e Përgjithshëm e Shtetit. Muçaj ka zëvendësuar Artur Metanin, i cili u zgjodh në janar të këtij viti...

Politikë 17:18 - 2 Shkurt, 2020

E zbulon Goxhaj/ Ja postet që mban Ibrahimi, Llagami dhe Metani në fondacionin e Sorosit

Avokati Altin Goxhaj nuk ka hezituar të përmendë të drejtuesve të institucioneve të drejtësisë, të cilët i akuzoi si persona të George Sorosit. Goxhaj tha se...

Politikë 12:03 - 21 Janar, 2020

 Juristi zbardh shkeljet/ Pse emërimi i Metanit është antikushtetues

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, juristi Çlirim Gjata ka reaguar me tone të forta pas emërimit të Artur Metanit, në krye të Inspektoriatit të Lartë...

Politikë 20:10 - 20 Janar, 2020

“Vartësi i Ramës në krye të ILD”/ Reagon PD: Vdekje klinike e Reformës në Drejtësi

Pas zgjedhjes së Artur Metanit si Inspektor i Lartë i Drejtësisë, ka ardhur edhe reagimi i Partisë Demokratike. PD thotë se Artur Metani është shërbëtor i...

Politikë 19:50 - 20 Janar, 2020

Kordinatori i “Soros”-it në krye të ILD-së/ Nuk përmbahet Vasili: E keni kthyer kastën në sekt kusarësh

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas zgjedhjes së Artur Metanit, vëllait të deputetes Eglantina Gjermeni në krye të ILD. Duke iu drejtuar kryeparlamentarit...

Politikë 19:15 - 20 Janar, 2020

Biografia profesionale e Artur Metanit/ Kordinator i “Soros”-it, Drejtor i Ramës dhe Inspektor i Lartë i Drejtësisë

Me 98 vota në favor dhe 8 kundër, Artur Metani është zgjedhur pak më parë në detyrën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, gjë të cilën...

Lajm i Rekomanduar 13:47 - 8 Shtator, 2019

Kandidati i Rilindjes për në ILD/ Artur Metani fsheh të ardhurat nga Soros

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, në muajin korrik publikoi emrat e kandidatëve  për Inspektoriatin e Lartë të Drejtësisë. Pjesë e listës edhe  edhe Avokati i Përgjithshëm...

Kronika 12:39 - 7 Gusht, 2019

Nga gjytari i skandaleve tek “veglat e Don Agaçit”/ KED përfshihet në skandal  

Katër kandidatë janë përzgjedhur deri më tani nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, për të qenë pjesë e Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë. Artur Malaj, Marsida...

Politikë 09:44 - 1 Gusht, 2019

ILD po i dorëzohet Soros-it/ Zbardhet e kaluara e errët e Artur Metanit

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, një ditë më parë publikoi emrat e kandidatëve  për Inspektoriatin e Lartë të Drejtësisë. Një nga emrat ishte edhe Avokati i...

Altin goxhaj flet per gjyqin e qeverise ndaj bisnesmenti italian
Kryesore 22:11 - 31 Korrik, 2019

Emërimet në ILD/ Altin Goxhaj nxjerr dokumentin e vjetër: Ja pse hesht Partia Demokratike

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) renditi sot kandidatët për Inspektorin e Lartë të Drejtësisë duke përjashtuar nga gara sekretarin e përgjithshëm të Kuvendit, Genci Gjonçaj...

Aktualitet 10:24 - 31 Tetor, 2018

Lëvizje surprizë/ Rama shkarkon nga detyra Avokaten e Shtetit  

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra avokaten e shtetit, Alma Hickën. Mësohet se Hicka do të zëvendësohet nga Artur Metani. Hicka u emërua në këtë...