Connect with Us

All posts tagged "artur bushi"

Denoncim 15:13 - 13 Shtator, 2019

Kanabis nën mbikqyrjen e kryebashkiakut/ Të fortët e Rilindjes “terrorizojnë” banorët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, i cili thotë se në fshatin Mallkuç, në Fushë-Krujë, ka parcela me hashash, të cilat administrohen...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Aktualitet 14:16 - 6 Maj, 2019

Zbulohen kandidatët e PS për bashkitë kryesore/ Kush janë të besuarit e Ramës

Ndërkohë që rreth një muaj e gjysëm na ndajnë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, PS duket se ka zyrtarizuar tashmë shumicën e kandidatëve për kryebashkiakë....

Aktualitet 14:46 - 22 Janar, 2019

“Po çmendem”/ Nëna me dy fëmijë denoncon kryebashkiakun e Ramës

Një tjetër denoncim është publikuar sot nga ish-kryeministri Sali Berisha. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha publikon mesazhin e një nëne nga Fushë-Kruja, e cila...

Aktualitet 16:50 - 18 Tetor, 2018

Çështja “Xhisiela”/ Kryebashkiaku i Krujës sqaron në Prokurori akuzat e ish-oficerit Nuhu

Kryetari i Bashkisë së Krujës, Artur Bushi u paraqit sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për të dhënë shpjegime në lidhje me akuzat e ish-oficerit...

Aktualitet 12:15 - 30 Janar, 2018

Denoncim/ Ja, si i “gjobit” bizneset kryebashkiaku i Krujës

Ish kryeministri Sali Berisha  ka publikuar shqetësimin e një qytetari i cili akuzon Kryetarin Bashkisë së Krujës Artur Bushin për vendosje gjobash, me anë të sekserëve...

Aktualitet 20:23 - 13 Qershor, 2016

Arrestimet për dekriminalizimin/ Kush e ka rradhën pas Rroshit?

Pas arrestimit të sotëm të Kryebashkiakiut Elvis Rroshi priten të tjera arrestime nga organi i akuzës. Burimet pranë prokurisë i thanë citynews se të tjerë Kryebashkiakë...

Aktualitet 11:53 - 4 Qershor, 2016

Prokuroria kërkon të dhëna për Artur Bushin dhe materiale shtesë për Flamur Nokën

Prokuroria e Përgjithshme i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të kryejë verifikim paraprak për kryebashkiakun e Kujës, Artur Bushin. Prokuroria e Përgjithshme është vënë në...

Aktualitet 09:44 - 1 Qershor, 2016

Katër kryebashkiakët që rrezikojnë mandatin/ Ja formularët e deklarimit

Dekriminalzimi ka filluar të japë efektet e para. Dje KQZ hoqi mandate për 18 këshilltarë bashkiakë. Gjithashtu, kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi dha dorëheqjen. Roshi ka...

Aktualitet 17:25 - 22 Maj, 2016

Vetëdeklarimi/ Reagon Artur Bushi: Jam i padënuar, PD në Strazburg për dëm moral

Kryebashkiaku i Krujës, Artur Bushi, ka reaguar pas publikimit të formularit të vetëdeklarimit në lidhje me dekriminalizimin dhe për akuzat e forta të opozitës. Bushi shprehet...