Connect with Us

All posts tagged "artistet"

Artistët padisin në SPAK Bledi Çuçin e Ardi Veliun
Aktualitet 11:46 - 27 Janar, 2021

Artistët padisin në SPAK Bledi Çuçin e Ardi Veliun

Aleanca për Teatrin ka kallëzuar në sot në SPAK ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi, kreun e Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, kreu i SHBÇA, Muhamet Rrumbullaku,...

“Dikush duhet të dëgjojë zërin tonë”/ “Shpërthen” Elton Deda, mesazhi për kolegët 
Aktualitet 14:27 - 26 Shtator, 2020

“Na kanë denigruar”/ Revoltohet Elton Deda: Gropa po thellohet çdo ditë

Kantautori i njohur Elton Deda, ka reaguar me tone mjaft të forta në lidhje me situatën që po përballen artistët, pas ndalimit të koncerteve, për shkak...

“Muzika shoqërohet dhe me një gotë”/ Rakacolli kërkon mirëkuptim nga artistët pasi i la pa punë
Shëndeti 19:16 - 24 Korrik, 2020

“Muzika shoqërohet dhe me një gotë”/ Rakacolli kërkon mirëkuptim nga artistët pasi i la pa punë

Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli në një intervistë për Report tv, ku ka folur për situatën nga Covid-19, është ndalur dhe të komentojë vendimin për mbylljen...

Politikë 15:15 - 22 Korrik, 2020

Mbyllja e lokaleve të natës/ Ahmetaj jep lajmin e mirë për artistët

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, i cili njëkohësisht është edhe kordinator i planit për menaxhimin e pandemisë së Covid-19, ka folur sot edhe në...

Politikë 10:26 - 21 Korrik, 2020

Edi Rama si armik i artistëve

“E solla me thonj të paprerë nga Parisi”, ishte batuta e ish-kryeministrit Fatos Nanos shumë vite më parë kur filloi një përplasje e tij me Ilir...

Ftesa për takim/ Rama-Bashës: Mos humb kohë me dokrra të vjetra, eja në tryezë
Politikë 21:36 - 20 Korrik, 2020

Protesta kundër mbylljes së klubeve të natës/ Rama: Zoti i ruajtë familjet e tyre nga këto mendje

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestës së sotme e thirrur nga qytetarë e artistë, kundër vendimit për mbylljen e lokaleve të natës pas orës 20:00....

Aktualitet 20:58 - 20 Korrik, 2020

Mbyllja e lokaleve të natës/ Artistët protestojnë para kryeministrisë: Muzika nuk vret

Një grup artistësh është mbledhur para godinës së kryeministrisë për të protestuar për aktin e fundit normativ, për mbylljen e lokaleve të natës. Në këtë grup,...

Opinione 13:45 - 20 Maj, 2020

A ja dhatë shefit brekët e Violeta Manushit?!

Nga Ilir Levonja Në studiot televizive debati për teatrin ka degraduar në atë farë feje sa e vetmja gjë që mund të themi është ajo që,...

Politikë 11:57 - 19 Maj, 2020

Teatri i “zuri të gjithë brenda”

Një situatë ankthi, mërzie, por edhe një hidhërim që kërkon të përballohet me forcë, duket se është prezent prej dy ditësh në sytë e shumicës së...

Aktualitet 20:14 - 17 Maj, 2020

“Harresa solli mëngjesin e sotëm”/ Ardit Gjebrea reagon ashpër pas shembjes së Teatrit

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, ka reaguar edhe Ardit Gjebrea. Ai shprehet se sot është shumë vonë për të mbrojtur ndërtesën e Teatrit, pasi sipas tij...

Opinione 09:12 - 15 Maj, 2020

Artistët dhe Elisat e Kuvendit të Idiotësirave

Kur dëgjova sot Elisën e Kuvendit të Idiotësirave, që i cilësoi artistët trushplarë, e kalova disa herë nëpër mend idenë e një shkrimi për të. Por...

Aktualitet 18:34 - 14 Maj, 2020

“Edhe më kishte thënë babi bëhu inxhiniere”/ Artistët “masakrojnë” ministren e Ramës

Deklaratat e ministres Anila Denaj, se këngëtarët duhet të mendojnë të punojnë në ndërtim ka bërë që rrjeti të shpërthejë në ironi. Vetë artistët i kanë...

“Kam disa ide për të ardhmen”/ Stefi Prifti rrëfen për vështirësitë që ka hasur gjatë kohës së pandemisë
Lajme 12:15 - 5 Maj, 2020

Covid-19 godet rëndë artistët/ Njerëzit e artit drejt katastrofës, Stefi Prifti mesazh të fortë për qeverinë

Pothuajse gjithë bota po përballet me pasojat e vështira të Covid-19, i cili ka shkaktuar me mijëra viktima, por edhe po lë pasoja ekonomike katastrofike. Ndërkohë,...

Sociale 13:35 - 17 Mars, 2020

Video-Nga “Shekspiri në kohë murtaje”, te “Dua më shumë Shqipërinë”/ Mesazhet e artistëve nga vetëkarantinimi

Beteja me Virusin Korona vazhdon në të gjithë botën. Artistët të gjendur këto ditë me familjen e tyre brenda dyerve të shtëpisë sjellin për “Report TV”...

Sociale 15:07 - 26 Shkurt, 2020

Artistët fitojnë “betejën”/ Bie projekti i kullave, Teatri i ri Kombëtar do ndërtohet me fond nga buxheti i shtetit

Artistët kanë fituar “betejën” në lidhje me Teatrin Kombëtar. Mësohet se Teatri Kombëtar do të ndërtohet me fonde publike sipas kërkesave të artistëve, të cilët, prej...

Politikë 11:34 - 23 Janar, 2020

“Kjo mbetje e kashtës së Milanos fashiste”/ Veliaj nuk heq dorë nga Teatri, tregon se kur do të shembet

Pavarësisht rezistencës së artistëve, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj duket se nuk ka ndërmend të tërhiqet nga projekti për shembjen e Teatrit Kombëtar. Sot, kryebashkiaku i...

Politikë 20:25 - 26 Gusht, 2019

Teatri Kombëtar/ Rama vijon të përdorë artistët

Kryeministri Edi Rama vijon të përdorë thëniet e artistëve për çështjen e Teatrit Kombëtarë. Këtë herë, kreu i qeverisë ka përdorur fjalët e aktorit të mirënjohur...

kryeministri edi rama ne nje deklarate per mediat
Politikë 17:28 - 3 Gusht, 2019

“Kush ka sy të shikojë” / Rama i vendosur për shembjen e Teatrit, publikon fotot

Kryeministri Edi Rama duket se nuk heq dorë nga ideja për të ndëtuar një Teatër të ri Kombëtar, pavarësisht kundërshtimit të artistëve. Përmes një postimi në...

Politikë 13:39 - 30 Korrik, 2019

“I nderuar KryeM…”/ Bujar Kapexhiu letër “surprizë” Ramës  

Karikaturisti Bujar Kapexhiu ka reaguar sërish lidhur me situatën politike në vend pas deklaratave të tij të forta se do të prishte procesin zgjedhor duke kërkuar...

Lajm i Rekomanduar 11:37 - 30 Korrik, 2019

Faktet/ Ja ku mund t’i gjejë Rama, 30 milion eurot për ndërtimin e Teatrit

Në gati një vit, ka një debat mes artistëve dhe kryeministrit Edi Rama në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ngritjen e një të riu....

Politikë 12:08 - 29 Korrik, 2019

Sondazhi-Projekti për Teatrin Kombëtar/ Qytetarët kundër qeverisë  

Debatet për Teatrin Kombëtar vijojnë të jenë tema më e nxehtë e politikës. Nga një anë është qeveria e cila kërkon të shembë godinën e Teatrit...

Politikë 16:48 - 28 Korrik, 2019

Shembja e Teatrit/ Nishani: Rama sjellje mafioze ndaj artistëve njësoj si ndaj studentëve

Ish presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur e çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar. Nishani shkruan se loja...

Politikë 10:14 - 28 Korrik, 2019

Debati për Teatrin/ Rama “përdor” artistët

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të reagojë për Teatrin duke përdorur artistët që janë pro ndërtimit të një godine të re. Këtë radhë Rama i është...

Me shume postime