Connect with Us

All posts tagged "artikull"

Politikë 10:02 - 20 Janar, 2020

Lumturohet drejtoresha e Lulit/ BILD hoqi lajmin

Gazeta gjermane BILD ka fshirë shkrimin e publikuar ditën e djeshme, ku paraqitej një hulumtim i thelluar lidhur me çështjen e lobimit të Partisë Demokratike. Drejtoresha...

erion brace i pergjigjet protestes se opozites
Politikë 20:42 - 18 Janar, 2020

Braçe tallet me Bashën pas artikullit të “The Times”/ “Je hapur shumë Lul”

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar për artikullin e gazetës britanike “The Times”, e cila ka zbuluar hetimin britanik, që ka në zemër krimet e dyshuara të...

Politikë 21:59 - 11 Dhjetor, 2019

I publikoi artikullin plagjiaturë/ Zv. Ministri i ri i Arsimit replikon me Taulant Mukën

Vetëm pak orë pas njoftimit nga Këshilli i Ministrave se Oltion Rrumbullaku është zëvendësministri i ri i Arsimit në Shqipëri, ish-zv/ministër i Arsimit Taulant Muka ka...

Aktualitet 14:10 - 22 Maj, 2019

E mrekullueshme/”New York Times” i kushton një artikull të veçantë këngëtares shqiptare

E njohur si “armikja” e Taynës, reperja shqiptare Melinda Ademi, po e përhap famën e saj me këngët të kthyera në hite jo vetëm në Shqipëri...

Kryesore Show Biz 12:53 - 8 Prill, 2019

“Shkruheshin gjëra negative, tani flasin mirë për ne”/Reperi shqiptar i prek të gjithë me postimin

Me hitin e tij “My year”,reperi i njohur shqiptar Gashi po korr një sukses të jashtëzakonshëm në SHBA.Ai gjithmonë e ka treguar hapur origjinën e tij...

Aktualitet 22:45 - 16 Mars, 2019

Protesta e opozitës/ Reuters: Policia shpërndan protestuesit me gaz lotsjellës

Gazeta Britanike “Reuters” i ka dedikuar një shkrim protestës së opozitës gjatë ditës së sotme. Në artikullin e saj shkruhet se policia shqiptare ka përdorur gaz...

Aktualitet 12:32 - 3 Mars, 2019

Gazeta gjermane artikull për Ramën/Surprizuese që hap ekspozitë ndërsa vendi është në protestë

Hapja e ekspozitës nga Kryeministri Rama, ka sjellë reagime edhe nga gazetat e huaja. Në artikullin e postuar nga gazeta gjermane, “tagesspiege” për hapjen e ekspozitës...

Aktualitet 16:12 - 16 Tetor, 2018

Foto-“Aty ndodhet ferri”/ Qyteti i Fierit jehonë negative në median britanike

Daily Mail ka shkruar një artikull për qytetin e Fierit. “Kopshti zoologjik i ferrit” kështu e përshkruan Safari Park Zoo që ndodhet në qytetin e Fierit,...

Aktualitet 19:20 - 4 Tetor, 2018

“Me sa nga lekët tona e pagove këtë artikull”/ Rama replikon me qytetarin

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje një qytetari, i cili e ka akuzuar në lidhje me një artikull për rritjen e ekonomisë. “Me sa nga...

Aktualitet 20:26 - 18 Maj, 2018

“The Independent” artikull për ndërhyrjet ruse në Ballkan/ Ndalet tek lobimet për Bashën

Prestigjozja “The Independent“, i ka kushtuar një artikull, ndërhyrjes ruse në Ballkan, duke u ndalur më gjatë tek akuzat ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, për financime...

Kryesore 09:34 - 3 Mars, 2018

Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën: Me pseudo komumnista ministra dhe kryemafjozë nuk bëhet ky vend

Tradita e kryeministrit Edi Rama për t’iu uruar qytetarëve një ditë të mbarë vijon ende. Ditën e sotme Rama ka zgjedhur një artikull të publikuar nga...

Aktualitet 23:00 - 16 Shtator, 2017

Jeni ndarë nga një lidhje dhe nuk dini si të përballoni stresin? / Lexoni këtë artikull

Ndonjëherë mund të jetë e vështirë për të menaxhuar stresin dhe depresionin e përfundimit të një marrëdhënieje me dikë. Ju ndiheni të trishtuar , të shqetësuar...

Aktualitet 15:43 - 1 Shtator, 2017

The Sun artikull për fëmijët e pasur të Shqipërisë/ Të mbuluar me para, madje edhe armë

The Sun ka publikuar ditën e sotme një artikull për fëmijët më të pasur të Shqipërisë të cilët kanë çuditur botën. Ajo shkruan se rrjeti social...

Fashion 23:00 - 24 Janar, 2017

Këpucët ideale do ti gjeni pasi ta lexoni këtë artikull

Fundshpina është një ndër pjesët më sensuale dhe më tërheqëse të trupit të një femre. Të gjithave na ka ndodhur të duam ta theksojmë me anë...

Aktualitet 09:26 - 31 Korrik, 2016

“Il Giornale” artikull për trafikantët shqiptarë/ Me avionë dhe internet, transportojnë tonelata droge në Itali

Il Giornale, i ka kushtuar një artikull Shqiperisë, duke e konsideruar si vend prodhues i madh kanabisi dhe dergues në Itali me korrierë, kamionë apo avionë, si...

Showbizz 15:10 - 16 Tetor, 2015

Revista ‘Playboy’ artikull të plotë për Bleonën (FOTO)

Bleona me ‘Take you over’ ka vendosur të jetë qendër e shumë mediave të huaja. Kënga me klip po transmetohet në MTV, po ngjit klasifikimet në...