Connect with Us

All posts tagged "Artan Shkreli"

“As nuk e vura re qPas largimit të Artan Shkrelit/ Belinda Balluku zbulon emrin e zvëndës ministrit të Infrastrukturësë Rama nuk ishte”/ Balluku ‘hakmerret’ ndaj Vjosa Osmanit
Aktualitet 15:42 - 29 Dhjetor, 2020

Pas largimit të Artan Shkrelit/ Belinda Balluku zbulon emrin e zëvendës ministrit të Infrastrukturës

Etien Xhafajt i është besuar posti i zëvendësministrit të Infrastrukturës, pas largimit të Artan Shkrelit. Xhafaj pak kohë më parë i është bashkuar këtij dikasteri. Lajmin...

Aktualitet 19:19 - 28 Dhjetor, 2020

Ndryshime në kabinetin qeveritar/ Zëvendës ministri i Infrastrukturës largohet për një tjetër post

Artan Shkreli emërohet drejtori i ri i Institutit të Ndërtimit në Tiranë. Ai e merr këtë post, pasi ish-kreu i këtij Instituti, Agron Hysenlliu, ndërroi jetë...

Një vit pas tërmetit/ Qevria ia hedh fajin medias për rindërtimin
Aktualitet 23:22 - 26 Nentor, 2020

Një vit pas tërmetit/ Qeveria ia hedh fajin medias për rindërtimin

Sot u bënë një vit nga tërmeti i 26 nëntorit, lëkundjet e të cilit morën jetën e 51 personave. Tërmeti me magnitudë 6.4 të shkallës rihter...

Banori jeton në çadër/ Shkreli: I dalin deri në 4 milionë për të bërë shtëpi, ai ka marrë 5
Aktualitet 22:49 - 26 Nentor, 2020

Banori jeton në çadër/ Shkreli: I dalin deri në 4 milionë për të bërë shtëpi, ai ka marrë 5

Gazetarja Kristiana Pemaj ka treguar historinë e familjes Gjonaj në Laç, e cila pas tërmetit të 26 nëntorit jeton në çadër. Kryefamiljari tha se ka marrë...

Tenderi për tunelin e Llogarasë/ Soko: Qeveria jep koncesione në kohë pandemia, i ka lënë shqiptarët pa bukë
Aktualitet 22:40 - 26 Nentor, 2020

“Po flet si injorant”/ Debat i ashpër për rindërtimin mes Sokos dhe Shkrelit

Një debat i ashpër u zhvillua mes Pano Sokos dhe Artan Shkrelit teksa po diskutonin për rindërtimin. Debati në ‘Open’ nisi kur Soko tha me ironi...

Shkullaku i përgjigjet Ramës dhe kolegëve/ Numëron një më një faktet që nxjerri zbuluar inceneratorët
Opinione 19:52 - 20 Maj, 2020

Nga Armand Shkullaku/ Kur heshtja (nga dy Artanët tek Kadareja) i hap rrugë krimit shtetëror

Ngjarje të mëdha si kjo e shëmbjes së Teatrit Kombëtar janë një pasqyrë e rrallë ku një shoqëri mund të shohi veten më qartë se kurrë....

Politikë 23:10 - 27 Janar, 2020

“Pse nuk fillon rindërtimi?”/ Gazetari i kërkon llogari Artan Shkrelit

Zv.ministri i Infrastrukturës Artan Shkreli është përplasur me gazetarin Enton Abilekaj për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti i 26 nëntorit. Abilekaj i kërkoi llogari...

Lajme 23:03 - 9 Dhjetor, 2019

Tre vlerësime të ndryshme për një shkollë/ Shkreli debat me Seranajn: Ku e di ti se është gabim

Zv.ministri i Infrastrukturës Artan Shkreli është përplasur në emisionin “Opinion” me inxhinierin Agim Seranaj për vlerësimin e një shkolle. Tre inxhinierë përfshirë këtu Seranajn kanë bërë...

Politikë 21:38 - 2 Dhjetor, 2019

“Prokuroria iu thyen dhëmbët juve”/ Ngjela përplaset live me Shkrelin i kthehet dhe Eni Vasilit

Avokati, Spartak Ngjela, është përplasur me zv. ministrin e Infrastukturës, Artan Shkreli. Përplasja midis tyre ka ardhur pasi Avokat Ngjela u shpreh se Prokuroria duhet të...

Satire Politike 15:07 - 28 Shtator, 2019

Foto-“Larja e tepërt e flokëve shkakton rënien e tyre”/ Shpërthen humori në rrjet

Situata politike në Shqipëri, përplasjet por edhe tema të tjera, nuk i shpëtojnë ironisë së faqeve të humorit në rrjetet sociale. Zëvendës ministri i Infrastrukturës, Artan...

Aktualitet 11:42 - 19 Janar, 2019

Foto/ Hekurudha Vorë-Shkodër me 120 km/orë

Pas studimit të fizibilitetit,  ka startuar projekti ekzekutiv per rehabilitimin e hekurudhës Vorë-Shkodër, e cila me shpejtësi 100-120 km/ore do të lidhet me rrjetin europian hekurudhor....

Opinione 19:41 - 20 Mars, 2018

Nga Agron GJEKMARKAJ/ S’doja ta fyeja Shkrelin, por pse heshtin dy mbrojtësit e trashëgimisë historike?

Pardje kam bërë një shkrim për çështjen e Teatrit Kombëtar dhe kullat rreth tij duke e adresuar problemin te pushteti absolut i Kryeministrit për të marrë...

Politikë 19:39 - 20 Mars, 2018

Teatri Kombëtar/ Gjekmarkaj thirrje publike Shkrelit dhe Lames: Reagoni!

Analisti Agron Gjekmarkaj, ndërsa e ka kthyer vëmendjen tek Teatri Kombëtar dhe projekti për ndërtimin e tij, në një opinion për “Panorama-n”, i ka bërë thirrje...

Politikë 19:27 - 20 Mars, 2018

Gjerkmarkaj “thumbon” Shkrelin dhe Lamen për Teatrin: Kësaj i thonë të përdhunosh vetë tokën, ju…

Analisti Agron Gjekmarkaj, në një opinion të publikuar në gazetën “Panorama”, teksa ka sjellë sërish vëmendjen tek ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar dhe projekti, ka...

Aktualitet 12:33 - 9 Maj, 2016

Këshilltari i Ramës sulmon Fidel Yllin/ Deputeti që mbron vendimin e Berishës!

Këshilltar i kryeministrit Edi Rama për çështjet e territorit dhe urbanistikës, Artan Shkreli ka sulmuar deputetin socialist Fidel Ylli. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Shkreli...

Aktualitet 19:16 - 16 Prill, 2016

Artan Shkreli përplaset me ministren Kumbaro

Para pak ditësh, Forumi i Trashëgimisë Kulturore kritikoi ashpër restaurimin e Kullës së Sahatit. Forumi, nëpërmjet një postimi në Facebook, akuzoi Ministrinë e Kulturës duke u...

Aktualitet 18:00 - 25 Janar, 2015

Akuzat ndaj Bashës/ Reagon Bashkia e Tiranës: Artan Shkreli, bashkëarkitekt i betonizimit

Artan Shkreli është bashkëarkitekt I betonizimit të Tiranës. Ky ka qenë reagimi I Bashkisë së Tiranës ndaj akuzave që Shkreli ka drejtuar ndaj kryebashkiakut Lulzim Bashan...