Connect with Us

All posts tagged "artan lame"

Opinione 19:52 - 20 Maj, 2020

Nga Armand Shkullaku/ Kur heshtja (nga dy Artanët tek Kadareja) i hap rrugë krimit shtetëror

Ngjarje të mëdha si kjo e shëmbjes së Teatrit Kombëtar janë një pasqyrë e rrallë ku një shoqëri mund të shohi veten më qartë se kurrë....

Ekonomi 18:09 - 29 Prill, 2020

Dëshmia e Artan Lames/ E vërteta rreth akuzave të “zhvlerësimit” të floririt nga Mbreti Zog

Memorie.al publikon dëshminë e studiuesit dhe koleksionistit Artan Lame, lidhur me akuzat që i janë bërë Mbrertit Zog nga ana e regjimit komunist të para viteve...

Politikë 23:17 - 12 Nentor, 2019

Artan Lame i vërsulet çunit të Fahriut/ Ligjin e votoi qeveria juaj

Ndërsa Klevis Balliu e mbronte me fanatizëm çështjen e banorëve të “Unazës së re” , ku tregoi dhe një foto ku gjysma e një godine ishte...

Politikë 22:28 - 6 Nentor, 2019

E kërcënon kush Artan Lamen?/ Ja si përgjigjet kreu i Kadastrës

Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,  është pjesë e emisionit “Opinion”, ku si temë emisioni është “Kush i vhedh tokat në Shqipëri”. Duke sjellë...

Politikë 16:36 - 9 Tetor, 2019

Dorëheqjet në hipotekën e Vlorës/ Artan Lame: Raste të tjera edhe në Elbasan, Durrës e Shkodër

Kreu i Kadastrës Artan Lame ka reaguar për situatën e krijuar në hipotekën e Vlorës  ku 3 drejtorë kanë dhënë dorëheqjen brenda 1 muaji. Duke folur...

selia e partise demokratike tirane
Politikë 12:18 - 15 Shtator, 2019

Video-Drejtori i Ramës kapet mat/ PD publikon audiopërgjimin e radhës

Partia Demokratike ka publikuar sot një audiopërgjim , ku objekt është  Drejtori i Kadastrës Artan Lame. Sipas ish deputetes demokrate Orjola Pampuri, ky audio përgjim vërteton...

Politikë 14:15 - 11 Shtator, 2019

Trajtimi i pronës në Shqipëri disfatë e plotë/ Ftesa për specialistë, vetëm propagandë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka reaguar pas deklaratës së kreut të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, i cili ka njoftuar sot hapjen e...

Aktualitet 19:54 - 18 Mars, 2019

Artan Lame si Eduart Shalsi/ “Hajdeni se ka për të gjithë!”

Kreu i Aluiznit, Artan Lame, në një postim në rrjetet sociale ka bërë krahasimin e situatës politike në vend me disa nga historitë më të mëdha...

Lame i pergjgjet Metes per ligjin e Kadastres
Aktualitet 11:49 - 17 Janar, 2019

Ktheu ligjin për Kadastrën/ Lame i përgjigjet Metës

Kyetari i ALUIZNIT Artan Lame ka dalë në një deklaratë për mediat, pas kthimit të ligjit të Kadastrës nga presidenti Ilir Meta. Lame i bëri me...

Aktualitet 10:51 - 29 Nentor, 2018

Video-Studiuesi rrëfen të fshehtat e nënshkrimit të Aktit të Pavarësisë

Mbrëmjen e djeshme në studion e emisionit “Opinion”, është folur në lidhje me shpalljen e Pavarësisë në Vlorë, më 28 Nëntor 1912. Në shpalljen e pavarësisë...

Aktualitet 21:09 - 24 Nentor, 2018

Shembja e shtëpive në Astir/ Lame bën përgjegjës Bashën dhe Berishën

Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame, i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, ka folur për projektin e Unazës së Madhe dhe banesat e qytetarëve, të...

Aktualitet 10:25 - 13 Shtator, 2018

Artan Lame jep lajmin e mirë/ Të hënën fillon regjistrimi i banesave para 1991

Kreu i ALUIZN-it Artan Lame në një deklaratë për mediat shprehet në lidhje me banesat e ndërtuara para vitit 1991 të cilat do ti nënshtrohen regjistrimit...

Aktualitet 20:57 - 29 Qershor, 2018

Audio-përgjimi i Lames/ Konfederata e Sindikatave kërkon shkarkimin e tij

Pas publikimit të audio përgjimit, në të cilin dëgjohet kreu i ALUIZNI-t Artan Lame, teksa kërcënon punonjësit në mënyrë që t’i shërbejnë deputetëve dhe ministrave për...

Aktualitet 16:52 - 29 Qershor, 2018

Publikohet audio-përgjimi/ Lame presion vartësve: Ndihmoni deputetët e ministrat për zgjedhje

Në një audio-përgjim të publikuar në ‘Fax News’, Kreu i ALUIZN-it Artan Lame dëgjohet t’u thotë vartësve të tij se deputetët dhe ministrat kërkojnë ndihmën e tyre për...

Aktualitet 21:21 - 30 Maj, 2018

Artan Lame tregon problemet me legalizimet

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, kreu i ALUIZNI, Artan Lame ka folur për pallatet e palegalizuara dhe arsyet se pse nuk arrijnë të marrin...

Aktualitet 11:25 - 30 Maj, 2018

Hipotekimi i objekteve pa leje/ Lame presion ndërtuesve

Kryetari i ALUIZNI-t Artan Lame në një deklaratë për mediat ka folur lidhur me hipotekimin e objekteve pa leje dhe të brktisura në të gjithë vendin....

Politikë 19:54 - 29 Mars, 2018

Lame e konfirmon: Zyrtarë të PS-së të përfshirë në…

Në një intervistë për ERTV, kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, ka shpjeguar vendimin e qeverisë për pezullimin e dhënieve të titujve të pronësisë për tokat në...

Opinione 19:41 - 20 Mars, 2018

Nga Agron GJEKMARKAJ/ S’doja ta fyeja Shkrelin, por pse heshtin dy mbrojtësit e trashëgimisë historike?

Pardje kam bërë një shkrim për çështjen e Teatrit Kombëtar dhe kullat rreth tij duke e adresuar problemin te pushteti absolut i Kryeministrit për të marrë...

Politikë 19:39 - 20 Mars, 2018

Teatri Kombëtar/ Gjekmarkaj thirrje publike Shkrelit dhe Lames: Reagoni!

Analisti Agron Gjekmarkaj, ndërsa e ka kthyer vëmendjen tek Teatri Kombëtar dhe projekti për ndërtimin e tij, në një opinion për “Panorama-n”, i ka bërë thirrje...

Politikë 19:27 - 20 Mars, 2018

Gjerkmarkaj “thumbon” Shkrelin dhe Lamen për Teatrin: Kësaj i thonë të përdhunosh vetë tokën, ju…

Analisti Agron Gjekmarkaj, në një opinion të publikuar në gazetën “Panorama”, teksa ka sjellë sërish vëmendjen tek ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar dhe projekti, ka...

Nen Kryesore 2 10:56 - 3 Mars, 2018

Abuzime me tokat në bregdet/ Ish-funksionarët po tentojnë të humbasin gjurmët e krimit

Ajo që ka ndodhur përgjatë këtyre viteve me tokat në bregdet është e paimagjinueshme. Në  zonat bregdetare dhe turistike ku lakmia për të pasur një tokë...

Aktualitet 23:19 - 2 Mars, 2018

Skandal/ Qeveria nis kontrollin e profileve në rrjetet sociale për punonjësit e administratës

Qeveria nis kontrollin e profileve personale në rrjetet sociale për punonjësit e administratës. Emisioni investigativ STOP ka publikuar këtë të premte një shkresë zyrtare, e dalë...

Aktualitet 23:02 - 23 Janar, 2018

Video/ Skandali me 10 mijë Euro te ALUIZNI

Në studion e emisionit “Stop” ishte i ftuar kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, i cili foli për problemet e institucionit që drejton, pak ditë pas mbledhjes...