Connect with Us

All posts tagged "artan fuga"

Gjekmarkaj këshillë Bashës/ Kuvendi nuk duhet bojkotuar!
Politikë 19:38 - 28 Maj, 2021

Deklaratat në Akademinë e Shkencave/ Gjekmarkaj ironizon Ramën

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj, ka ironizuar dhe sulmuar kryeministrin Edi Rama për deklaratat që bëri sot gjatë pjesëmarrjes në Akademinë e Shkencave. Gjekmarkaj...

Politikë 15:51 - 26 Maj, 2021

Fuga “dush të ftohtë” Bashës/ Zbardh retorikën gënjeshtare të kreut të PD

Akademiku Artan Fuga i ka dhënë një “shuplakë” Opozitës dhe kryesisht kreut të PD Lulzim Basha, duke iu referuar artikulimit të tyre për procesin zgjedhor të...

Mbylljauni telefonat!/ Revoltohet Artan Fuga: Ik or idiot, pse ty do të them unë se për kë votoj!
Politikë 09:11 - 26 Maj, 2021

Militantët nuk janë ‘dele”/ Artan Fuga me propozime për PD

Profesori Artan Fuga ka propozuar pesë masa për të demokratizuar Partinë Demokratike, ndërsa në selinë blu pritet të mbahet zgjedhjet për kryetar. Sipas Fugës, militantët nuk...

Vendimi i DASH/ Artan Fuga: Qëndrimi i Berishës i drejtë, çështja s’ka përfunduar
Politikë 17:46 - 20 Maj, 2021

Vendimi i DASH/ Artan Fuga: Qëndrimi i Berishës i drejtë, çështja s’ka përfunduar

Akademiku Artan Fuga ka komentuar ditën e sotme vendimin e DASH, i cili shpalli non grata Sali Berishën dhe familjen e tij, të akuzuar për korrupsion....

Nga Ar“Çfarë bëhet kështu?”/ “Shpërthen” Artan Fuga: Asnjë tezë provimi nuk dinë të bëjnë gjytyrymat?tan Fuga/ A mund të jetë deputeti "i lumtur", kur elektorati i tij është i dëshpëruar?
Opinione 18:21 - 16 Maj, 2021

Nga Artan Fuga/ A mund të jetë deputeti “i lumtur”, kur elektorati i tij është i dëshpëruar?

Eshtë kollaj të thuash që ne do të vazhdojmë betejën, dakord, por nuk duhet folur vetëm për vazhdimësinë e përpjekjeve për demokraci. Sa do të vazhdojë...

Marrëveshje Shqipëri- Greqi/ Fuga: Në gjykatë të shkojë ai që kërkon divorcin
Politikë 10:51 - 13 Maj, 2021

“Tallet me opinionin publik”/ Fuga i përvishet Gazment Bardhit

Akademiku Artan Fuga ka komentuar njoftimin e bërë nga sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi se në datën 16 maj në ora 17 mblidhet Kryesia...

Vendimi i DASH/ Artan Fuga: Qëndrimi i Berishës i drejtë, çështja s’ka përfunduar
Politikë 22:53 - 11 Maj, 2021

Kërkesa për dorëheqjen e Bashës/ Fuga: Kryedemokrati të mbajë përgjegjësi për humbjet

Akademiku Artan Fuga ka komentuar mbi kërkesën e disa ish-përfaqësuesve të Partisë Demokratike për largimin e kreut të tyre Lulzim Basha. Fuga shprehet se Basha duhet...

Fuga gjen gabimet e Bashës/ "Nuk trajtoi si prioritet rindërtimin dhe vaksinimin"
Politikë 22:37 - 11 Maj, 2021

Fuga gjen gabimet e Bashës/ “Nuk trajtoi si prioritet rindërtimin dhe vaksinimin”

Akademiku Artan Fuga ka komentuar për situatën post zgjedhore në vend dhe shprehet se nëse do të kishte qenë në vendin e kreut të PD Lulzim...

Nga Ar“Çfarë bëhet kështu?”/ “Shpërthen” Artan Fuga: Asnjë tezë provimi nuk dinë të bëjnë gjytyrymat?tan Fuga/ A mund të jetë deputeti "i lumtur", kur elektorati i tij është i dëshpëruar?
Politikë 14:37 - 10 Maj, 2021

Thirrja e Artan Fugës: Gjithë kryesia e PD të japë dorëheqjen kolektive

Akademikur Artan Fuga ka përshëndetur dorëheqjen e Sahit Dollapi nga posti i sekretarit organizativ i Partisë Demokratike. Përmes një postimi në rrjetet sociale thotë se e...

A do të na bjerë në kokë raketa kineze?
Opinione 20:55 - 8 Maj, 2021

Nga Artan Fuga/ A do të na bjerë në kokë raketa kineze?

Teknologjia është si politika dhe ekonomia, pa moral të bie në kokë, ose të shkrin virusi trupin! Gjithë Planeti pret sonte deri nesër në mëngjes ku...

Nga Ar“Çfarë bëhet kështu?”/ “Shpërthen” Artan Fuga: Asnjë tezë provimi nuk dinë të bëjnë gjytyrymat?tan Fuga/ A mund të jetë deputeti "i lumtur", kur elektorati i tij është i dëshpëruar?
Opinione 22:22 - 7 Maj, 2021

Nga Artan Fuga/ Një argument përse duhet shkarkuar Presidenti i Republikës!

Mund të mos jesh dakord me faktin që me anë të retorikës politike Presidenti Meta pati raste që u bë palë politike. Mund të mos jesh...

Mbylljauni telefonat!/ Revoltohet Artan Fuga: Ik or idiot, pse ty do të them unë se për kë votoj!
Politikë 21:46 - 3 Maj, 2021

Basha vendos të mos njohë zgjedhjet/ Fuga i drejton pesë pyetje

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një takimi me 71 drejtuesit e degëve të partisë në rrethe, ka deklaruar se PD nuk do t’i njohë...

PS bashkëqeverisje me Bashën?/ Artan Fuga: Çfarë drame dhe komedie
Politikë 19:36 - 1 Maj, 2021

PS bashkëqeverisje me Bashën?/ Artan Fuga: Çfarë drame dhe komedie

Akademiku Artan Fuga ka reaguar pas thirrjeve të njëpasnjëshme të kryeministrit Edi Rama për bashkëqeverisje. Fuga e cilëson politikën si deti, të pamëshirshme dhe dinamike. Ai...

Mbylljauni telefonat!/ Revoltohet Artan Fuga: Ik or idiot, pse ty do të them unë se për kë votoj!
Politikë 18:08 - 28 Prill, 2021

“Rezultati i zgjedhjeve s’ishte vullnet i qytetarëve”/ Fuga tregon ku gaboi opozita

Akademiku Artan Fuga duke bërë një përshkrim të situatës pas zgjedhjeve të 25 prillit është shprehur se ky rezultat nuk është vullneti i qytetarëve. Fuga tha...

Nga Ar“Çfarë bëhet kështu?”/ “Shpërthen” Artan Fuga: Asnjë tezë provimi nuk dinë të bëjnë gjytyrymat?tan Fuga/ A mund të jetë deputeti "i lumtur", kur elektorati i tij është i dëshpëruar?
Politikë 23:00 - 25 Prill, 2021

“Sondazhet pa parashikim të qartë për zgjedhjet”/ Reagon ashpër Fuga: Na marrin për idiotë

Akademiku Artan Fuga ka sulmuar sondazhet, pasi kanë nxjerrë rezultat të ngushtë mes partive politike dhe nuk kanë treguar qartë kush do t’i fitojë zgjedhjet. Fuga...

Fuga thirrje gjirokastritëve/ Votoni Roland Bejkon, nuk është nga ata që merr votat edhe ikën
Politikë 18:12 - 22 Prill, 2021

Fuga thirrje gjirokastritëve/ Votoni Roland Bejkon, nuk është nga ata që merr votat edhe ikën

Akademiku Artan Fuga i ka bërë thirrje gjirokastritëve të votojnë Roland Bejkon të dielën në zgjedhje. Teksa ka listuar dhe arsyet, Fuga shkruan se ai nuk...

“Do të thahet territori dhe do të popullohet ajri!”/ Fuga ironizon projektet ajrore të Ramës
Politikë 12:35 - 19 Prill, 2021

‘Kurthi më i madh për votuesit”/ Paralajmëron Artan Fuga

Akademiku Artan Fuga është shprehur se në zgjedhje e 25 prillit secili nga ne do të votojë pa e ditur se si do të votojnë të...

Mbylljauni telefonat!/ Revoltohet Artan Fuga: Ik or idiot, pse ty do të them unë se për kë votoj!
Politikë 16:47 - 14 Prill, 2021

‘Mbylljauni telefonat!’/ Revoltohet Artan Fuga: Ik or idiot, pse ty do të them unë se për kë votoj!

Akademiku Artan Fuga, ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, ku ngre shqetësimin për telefonantat nga partitë politike, të cilat marrin qytetarët, për...

Marrëveshja Kosovë-Serbi prek edhe Shqipërinë/ Fuga tregon elementin më kyç
Politikë 15:08 - 9 Prill, 2021

“Ngela i fiksuar”/ Artan Fuga tregon bisedën me Bashën para shumë vitesh

Akademiku Artan Fuga është marrë pjesë në takimin e organizuar nga aktivistët e Teatrit Kombëtar. Në këtë takim ka qenë i pranishëm është dhe kryetari i...

Nga Artan Fuga/ Artistët e lënë rrugëve dhe pesë pyetje për Lulzim Bashën
Opinione 20:33 - 6 Prill, 2021

Nga Artan Fuga/ Artistët e lënë rrugëve dhe pesë pyetje për Lulzim Bashën

Në këtë fushatë elektorale kur partia në qeverisje nuk ka çfarë të thotë për ndonjë arritje në fushën e artit, për progresin e shoqërisë në këtë...

Nga Ar“Çfarë bëhet kështu?”/ “Shpërthen” Artan Fuga: Asnjë tezë provimi nuk dinë të bëjnë gjytyrymat?tan Fuga/ A mund të jetë deputeti "i lumtur", kur elektorati i tij është i dëshpëruar?
Opinione 10:47 - 4 Prill, 2021

Nga Artan Fuga/ Me çdo kusht duan të mos votojmë!

Fletët e votimit duhej të kishin qenë gati qysh një muaj përpara, të shtypura, të stivosura, gati për startim. Nëse nuk kishin emrat e kandidatëve për...

Nga Ar“Çfarë bëhet kështu?”/ “Shpërthen” Artan Fuga: Asnjë tezë provimi nuk dinë të bëjnë gjytyrymat?tan Fuga/ A mund të jetë deputeti "i lumtur", kur elektorati i tij është i dëshpëruar?
Politikë 18:53 - 3 Prill, 2021

Artan Fuga ngel në klasë kryebashkiaken socialiste/ Je si ato dhjetanjoset që shajnë profesorët me nënë e babë!

Akademiku i njohur, Artan Fuga teksa komentoi vizitën e sotme të kryeministrit Edi Rama në Roskovec, i cili u shoqërua nga kryebashkiakja Majlinda Bufi, iroinizoi këtë...

Aktualitet 14:45 - 3 Prill, 2021

“Roskoveci si Budapesti”/ Artan Fuga ironizon kryebashkiaken e Ramës

Akademiku i njohur, Artan Fuga ka komentuar vizitën e kryeministrin Edi Rama sot në Roskovec dhe nuk i ka kursyer ironitë. Kryebashkiakja Majlinda Bufi e ka...