Connect with Us

All posts tagged "artan fuga"

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Fuga: Çështje çekuilibrimi, nuk ka lidhje me fenë
Sociale 18:00 - 8 Korrik, 2020

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Fuga: Çështje çekuilibrimi, nuk ka lidhje me fenë

Akademiku Artan Fuga në një lidhje me News 24, ku ka folur për zgjedhjet në universitet, është ndalur dhe tek ngjarjen e rëndë në Kombinat, ku...

“Ja Vdekje ja Pushtet!”/ Revoltohet Artan Fuga: A ka ministri të çmendurisë në këtë vend?
Politikë 16:39 - 2 Korrik, 2020

“Ja Vdekje ja Pushtet!”/ Revoltohet Artan Fuga: A ka ministri të çmendurisë në këtë vend?

Akademiku Artan Fuga, ka reaguar sërish lidhur me këmbënguljen e Ministrisë së Arsimit për të mbajtur zgjedhjet në universitet, ndonëse numrat e të prekurve me Covid-19...

“Për të mirën e Partisë, me urdhrin e bosit, fus në gojë lëpirësen”/ Fuga: Kamera e fshehtë me Musa Ulqinin, test gjigant…
Politikë 14:03 - 28 Qershor, 2020

“Për të mirën e Partisë, me urdhrin e bosit, fus në gojë lëpirësen”/ Fuga: Kamera e fshehtë me Musa Ulqinin, test gjigant…

Akademiku Artan Fuga ka reaguar për kamerën e fshehtë që Ismet Drishti realizoi me deputetin socialist, Musa Ulqini. Fuga shkruan se ajo është një test gjigant psikologjik...

Zgjedhjet në Universitete/ Fuga "i përvishet" Shahinit: Do bëhen si votimet e 30 qershorit
Politikë 17:27 - 24 Qershor, 2020

“Turp dhe fyerje për shkencën shqiptare”/ Shpërthen Artan Fuga: Ky lajm është një fake news

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga ka reaguar ashpër në rrjetet sociale, ndërsa e quan një fake neës lajmin se projekt – vendimi i qeverisë...

Sociale 14:02 - 24 Qershor, 2020

“Lidhni Turin”/ “Shpërthen” Artan Fuga: Fantazma po shfaqet edhe në…

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga ka reaguar ashpër në lidhje me projektligjin për gjuhën e minoriteteve në rrafsh lokal. Në një postim në rrjete...

Opinione 17:45 - 21 Qershor, 2020

“Gjendje e rënduar intelektualisht në Ministrinë e Arsimit”

Nga Artan Fuga Qytetarja Besa Shahini sipas mediave dhe rrjeteve sociale me emrin e saj ka deklaruar se mbi 10 mijë maturantë i paskan dhënë përgjigje...

Opinione 19:29 - 20 Qershor, 2020

Nga Artan Fuga/ Përtej 15 kushteve të BE për Shqipërinë?

Me 15 kushtet që konfirmoi Parlamenti Europian për të nisur negociatat e integrimit të Shqipërisë atje (për t’i nisur jo për t’i përfunduar!) i kërkon qeverisë...

Zgjedhjet në Universitete/ Fuga "i përvishet" Shahinit: Do bëhen si votimet e 30 qershorit
Sociale 21:03 - 18 Qershor, 2020

Fuga i përgjigjet Shahinit/ Pa i kërkuar falje publike maturantëve, do vazhdoj të diskreditoj

Akademiku Artan Fuga ka reaguar menjëherë pas deklaratave të ministres së Arsimit, besa Shahini e cila sulmoi pedagogët që kanë kritikuar testin e Maturës Shtetërore. Fuga thotë...

Zgjedhjet në Universitete/ Fuga "i përvishet" Shahinit: Do bëhen si votimet e 30 qershorit
Opinione 10:15 - 17 Qershor, 2020

Nga Artqan Fuga/ Ekspert karamelja, shurra e Turit dhe testi i maturës (mashurrës) !

Më thanë që një burrë kishte dalë te emisioni Opinion dhe ndër të tjera, pasi kishte thënëse se çfarë na duhen shkencat, rëndësi ka të komunikojmë,...

Sociale 22:14 - 14 Qershor, 2020

Pyetjet e provimit të maturës/ Fuga kritika të forta: Politikë antikombëtare! Po lemë në injorancë fëmijët e kombit

Provimi i maturës së Gjuhë-Letërsisë hapi një debat të gjerë në rradhët e maturantëve dhe shumë ekspertëve të arsimit dhe ministrisë përkatëse për mënyrën e hartimit...

artan fuga shuplake opozites
Opinione 17:30 - 13 Qershor, 2020

Nga Artan Fuga/ Turi dhe idiotët… Çfarë bëri Turi?

Pyetja për Turin në testin e maturës 2020 nuk ishte as e thjeshtë dhe as e vështirë. Ishte thjesht pyetje idiote! Për ata që nuk e...

Opinione 11:50 - 8 Qershor, 2020

Nga Artan Fuga/ T’i lemë ideologjitë, propagandat boshe, ta shohim realitetin drejt e në sy!

Atë kam bërë në botimin tim me dy libra : ORIGJINAT E PUSHTETIT,PRONËS,PASURISË në Shqipërinë pastotalitare, sapo hedhur në treg nga PAPIRUS! Gjendja ndërkombëtare në vitet...

Artan fuga akademik
Opinione 10:40 - 1 Qershor, 2020

Nga Artan Fuga/ Si luan me kohën Këshilli Politik?

Tym i i bardhë apo tym i zi Në media rinisën edhe njëherë të shfaqen skemat e gatshme. A do të dali “tymi i bardhë”, pra...

Sociale 18:27 - 28 Maj, 2020

“Çoroditja e kurbës”/ Artan Fuga ngre alarmin: Vendi i shërimit po bëhet vend infektimi e sëmundjeje!

Akademiku Artan Fuga ka reaguar lidhur me situatë e Covid-19 në vendin tonë, teksa shifrat po shënojë sërish rritje. Fuga shpreh rëndësinë e faktit se duhet...

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Fuga: Çështje çekuilibrimi, nuk ka lidhje me fenë
Politikë 09:27 - 27 Maj, 2020

Nga Artan Fuga/ Shkuan kafshët të votojnë

Në një kohë kur “Reforma Zgjedhore” është në qendër të diskutimeve, akdemiku Artan Fuga ka zgjedhur të tregojë të gjithë llojet e votuesve. Përmes një dialogu...

Artan fuga akademik
Politikë 23:21 - 26 Maj, 2020

“Nuk është PPP-ja, as pronat dhe interesat”/ Fuga zbulon pse u shemb Teatri Kombëtar

Akademiku Artan Fuga tha se shembja e Teatrit u bë për shkak të një urrejtjeje se përse i ka rezistuar shekujve. Sipas tij, në thelb të...

Zgjedhjet në Universitete/ Fuga "i përvishet" Shahinit: Do bëhen si votimet e 30 qershorit
Politikë 12:33 - 26 Maj, 2020

Artan Fuga rendit arsyet/ Pse Kodi Zgjedhor duhet patjetër të ndryshojë

Akademiku dhe profesori i njohur, Artan Fuga shkruan se Kodi Zgjedhor duhet patjetër të ndryshojë. Në një postim në rrjetet sociale, Fuga rendit disa nga arsyet...

Politikë 16:52 - 24 Maj, 2020

“Ju dhj*fsha mjekrat dhe mustaqet”/ Artan Fuga vargje të forta për shembjen e Teatrit

Akademiku Artan Fuga ka shkruar disa vargje për shembjen e Teatrit Kombëtar, ku përshkruan situatën e krijuar së fundmi në vend. Sipas Fugës, Teatri Kombëtar u...

Politikë 10:31 - 18 Maj, 2020

“Pse ashtu bie një ndërtesë Teatri!!!”

Pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, akademiku Artan Fuga ka kujtuar një sërë ngjarjesh të mëdha në Shqipëri. Sipas Fugës, nuk ka pasur asnjë reagim...

Artan fuga akademik
Politikë 09:43 - 18 Maj, 2020

Nga Artan Fuga/ Surrealizmi arkitekturor i politikës!

Surrealizmi arkitekturor i politikës ! Zoti Rama thotë se do të ngrejë ndërtesën e re të Teatrit që do t’a pëlqejnë të gjithë!!! Por problemi nuk...

Politikë 22:34 - 17 Maj, 2020

“Hiç nuk u ndjetë!”/ Fuga reagon ashpër: Ma këputet shpirtin, qani gjoja për Teatrin

Akademiku Artan Fuga ka shpërthyer ashpër ndaj politikanëve për shembjen e Teatrit Kombëtar. Fuga kujton bëmat e qeverisë aktuale dhe thotë se për çdo të keqe...

“Ja Vdekje ja Pushtet!”/ Revoltohet Artan Fuga: A ka ministri të çmendurisë në këtë vend?
Politikë 13:52 - 17 Maj, 2020

“Mos ngatërroni vijën e kuqe”/ Paralajmëron Fuga: Hija e Teatrit do ju ndjekë

Akademiku Artan Fuga deklaron se pas shembjes së Teatrit Kombëtar nuk ka më çfarë të thotë dhe kërkon që askush të mos e pyesë. Fuga thotë...

“Ja Vdekje ja Pushtet!”/ Revoltohet Artan Fuga: A ka ministri të çmendurisë në këtë vend?
Politikë 13:23 - 10 Maj, 2020

“Referendum lokal për Teatrin Kombëtar”/ Fuga ngre 11 pyetje: Mjaft me caraca

“Referendum lokal për Teatrin Kombëtar” Kështu deklaron akademiku Artan Fuga lidhur me çështjen e Teatrit që ka ngjallur edhe më tepër debate pas kalimit në pronësi...