Connect with Us

All posts tagged "arsye"

E mbajtën të fshehtë lidhjen e dashurisë/ Melisa zbulon arsyen
Showbizz 16:08 - 9 Maj, 2021

E mbajtën të fshehtë lidhjen e dashurisë/ Melisa zbulon arsyen

Melisa dhe Andi janë kthyer në një nga çiftet më të njohur dhe të përfolur të momentit. Dyshja kanë qenë së fundi të ftuar në emisionin...

“Ka një dakordësi në heshtje”/ Elezi zbulon çfarë fshihet pas sulmeve të Republikasve ndaj Topallit
Politikë 09:36 - 8 Maj, 2021

Reformimi i PD/ Ibsen Elezi sqaron një për një arsyet, i jep përgjigje çdo pikëpyetje

Ish-kreu i degës së Partisë Demokratike në Kukës, Ibsen Elezi ka sqaruar pse po kërkojnë largimin e kreut të PD dhe reformimin e saj. Sipas tij,...

Frrok Çupi tregon arsyen/ Pse partitë e reja nuk morën mandate
Politikë 23:15 - 5 Maj, 2021

Frrok Çupi tregon arsyen/ Pse partitë e reja nuk morën mandate

Analisti Frrok Çupi ka analizuar situatën politike, në kohën kur PD humbi zgjedhjet me rezultat të thellë, ndërsa partitë e reja nuk mundën të sigurojnë mandate....

Pas 6 viteve në ekran/ Nevina Shtylla zbulon arsyen pse është larguar nga televizioni
Showbizz 10:16 - 3 Maj, 2021

Pas 6 viteve në ekran/ Nevina Shtylla zbulon arsyen pse është larguar nga televizioni

Nevina Shtylla është një nga moderatoret më të pëlqyera të ekranit. Prej kohësh Nevinën nuk e kemi parë në televizion dhe ndjekësit kanë qenë shumë të...

“Nuk ka më përballje mes liderve”/ Erla Mëhilli tregon si kanë ndryshuar fushatat elektorale
Politikë 12:21 - 25 Prill, 2021

“Ka një rritje të numrit të votuesve”/ Erla Mëhilli tregon arsyen

Ekspertja e Komunikimit, Erla Mëhilli ka dhënë detaje lidhur me procesin e votimit në vend. Sipas saj, ka një rritje të numrit të votuesve në rang...

“LSI drejt shkrirjes”/ Fadil Nasufi tregon arsyet e “diarresë” në partinë e Metës
Politikë 21:45 - 20 Prill, 2021

“LSI drejt shkrirjes”/ Fadil Nasufi tregon arsyet e “diarresë” në partinë e Metës

Teksa zgjedhjet e 25 prillit po afrohen, Lëvizja Socialiste për Integrim është duke pësuar largime të njëpasnjëshme të disa figurave të rëndësishme të kësaj partie drejt...

GJKKO merr vendimin e papritur/ Zbulohet se çfarë vendosi  për sekuestrimin e pasurisë së ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla
Aktualitet 11:07 - 20 Prill, 2021

Shtyhet seanca ndaj ish-kryeprokurorit Llalla/ Zbulohet arsyeja

Shtyhet për në datën 22 prill seanca në gjykatë për ish prokurorin Adriatik Llalla. Seanca për Llallën kalon në fazën në marrjen në pyetje të dëshmitarëve....

Ushtrimet para gjumit/ Çfarë ndodh me trupin tuaj pas stërvitjes?
Life Style 14:51 - 10 Prill, 2021

Ushtrimet para gjumit/ Çfarë ndodh me trupin tuaj pas stërvitjes?

Nëse akoma mendoni se ushtrimet fizike para gjumit nuk janë të këshillueshme, e keni gabim. Shkenca mbështet ushtrimet fizike para gjumit dhe dëshmon se ato janë...

Showbizz 11:30 - 6 Prill, 2021

Bearti vijon me thumbet ndaj Teas: Njeriu nuk njihet kur dashurohet

Pak javë më parë, Tea dhe Bearti zbuluan se i kishin dhënë fund lidhjes së tyre të dashurisë. Ditën e djeshme Tea ka zbuluar disa nga...

Mjeku Domi kritika qeverisë/ E pafalshme që shqiptarët po marrin vaksinën kineze
Shëndeti 23:14 - 29 Mars, 2021

Mjeku Domi kritika qeverisë/ E pafalshme që shqiptarët po marrin vaksinën kineze

Mjeku shqiptar që punon në SHBA, Arban Domi, ka dalë kundër qeverisë shqiptare, e cila ka sjellë në vendin tonë vaksinën kineze kundër Covid-19. Domi e...

Divorci i bujshëm me Kaney West/ Kim Kardashian:Të gjitha shihen qartë
Showbizz 15:24 - 27 Mars, 2021

Divorci i bujshëm me Kaney West/ Kim Kardashian:Të gjitha shihen qartë

Arsyet e divorcit të bujshëm mes Kim Kardashian dhe Kaney Ëest do të tregohen në realityshoën “Keeping Up With The Kardashians”. Pas 6 vitesh martesë, dyshja...

“Kanë dashur të na shohin keq”/ Stresi zbulon arsyen pse u pajtua me Noizyn
Showbizz 11:37 - 27 Mars, 2021

“Kanë dashur të na shohin keq”/ Stresi zbulon arsyen pse u pajtua me Noizyn

Pak javë më parë dy reperët më të komentuar shqiptar, Noizy dhe Stresi, bënë paqe pas shumë vitesh rivalë me njëri-tjetrin. Ata vendosën të lënë pas...

Bahri Shaqiri zbulon arsyet/ Pse Rama po garon në Durrës
Politikë 22:59 - 24 Mars, 2021

Bahri Shaqiri zbulon arsyet/ Pse Rama po garon në Durrës

Kandidati i LSI-së për qarkun e Durrësit, Bahri Shaqiri komentoi në “Ilva Now” arsyet, të cilat sipas tij e kanë shtyrë kryeministrin Rama të garojë edhe...

Tomini tregon arsyen/ Pse e sollën në Shqipëri vaksinën ruse
Shëndeti 23:17 - 23 Mars, 2021

Tomini tregon arsyen/ Pse e sollën në Shqipëri vaksinën ruse

Ndonëse kryeministri Edi Rama pati deklaruar se nuk do ta sjellë në Shqipëri vaksinën ruse, para pak ditësh ajo erdhi në vendin tonë. Mbrëmjen e sotme...

Ndjesia e hapjes së gojës/ Përse ndodh?
Kuriozitete 14:19 - 23 Mars, 2021

Ndjesia e hapjes së gojës/ Përse ndodh?

Ndjesia e hapjes së gojës ndodh tek të gjitha specie tek gjitarë, shpendë, zvarranikë etj. Por çfarë është hapja e gojës dhe përse ndodh? Në të...

Pse nuk duhet t’i hiqni kurrë këpucët në avion?
Life Style 16:44 - 15 Mars, 2021

Pse nuk duhet t’i hiqni kurrë këpucët në avion?

Acaruese dhe e neveritshme, këto mund të jenë fjalët e para që mendojnë shumë njerëz kur shohin dikë që heq këpucët në një avion. Ose edhe...

Pyetja që na mundon të gjithëve/ Studimi i ri shpjegon “Efektin e çudtshëm të derës”
Kuriozitete 16:11 - 14 Mars, 2021

Pyetja që na mundon të gjithëve/ Studimi i ri shpjegon “Efektin e çudtshëm të derës”

Nëse keni hyrë ndonjëherë në një dhomë dhe keni harruar plotësisht arsyen për të cilën keni hyrë atje, keni përjetuar atë që njihet si “efekti i...

Denada Toçe përfshihet në politikë/ Zbulon arsyen
Showbizz 14:45 - 14 Mars, 2021

Denada Toçe përfshihet në politikë/ Zbulon arsyen

Psikologia e njohur, Denada Toçe dhe bashkëshorti i saj, muzikanti i njohur, Alban Skënderi janë bërë pjesë e politikës. E ftuar në rubrikën “Gjysma ime”, në...

Pse nuk duhet të përdorni telefonin para se të flini?
Life Style 15:50 - 12 Mars, 2021

Pse nuk duhet të përdorni telefonin para se të flini?

Problemi është se nëse përdorni telefonin para gjumit, trupi dhe truri juaj nuk kanë kohë të mjaftueshme për t’u çlodhur. Gjithashtu, nëse luani lojëra video, lehtë...

Pse njerëzit në Japoni flenë në dysheme?/ Këto janë 4 arsyet pse duhet ta provoni
Life Style 13:09 - 11 Mars, 2021

Pse njerëzit në Japoni flenë në dysheme?/ Këto janë 4 arsyet pse duhet ta provoni

Nëse jeni rritur në një vend perëndimor, ndoshta jeni mësuar të flini të mbështjellë në një shtrat të butë. Por kur hyni në një dhomë gjumi...

Këtë nuk e keni menduar asnjëherë/ Zbuloni arsyen pse duhet të fusim pluhurin e specit djegës në çorape
Life Style 12:00 - 11 Mars, 2021

Këtë nuk e keni menduar asnjëherë/ Zbuloni arsyen pse duhet të fusim pluhurin e specit djegës në çorape

Ekspertët besojnë se këmbët janë shumë të lidhura me pjesën tjetër të trupit tuaj, me 72,000 mbaresa nervore në secilën këmbë që korrespondojnë me zona të...

Pollo kundër Bashës/ Duhet projekt i ri
Politikë 09:54 - 9 Mars, 2021

Pollo: Luli më dha ofertë të papërshtatshme

Ish-ministri dhe ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka reaguar lidhur me moskandidimin në zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetet sociale bën me dije...

Facebook ndryshon logon e aplikacionit për 24 orë për arsyen e veçantë
Teknologji 15:46 - 8 Mars, 2021

Facebook ndryshon logon e aplikacionit për 24 orë për arsyen e veçantë

Facebook po ndërron logon e tij për një ditë vetëm në festën e Ditës Ndërkombëtare të Gruas. Kur hapni aplikacionin, marka klasike e shkronjave të vogla...