Connect with Us

All posts tagged "arrsh"

Rama, Haxhinasto, Dade, Peleshi ne inspektimin e rruges Qukes - Qaf Plloçe ne vitin 2016
Politikë 10:20 - 9 Korrik, 2020

Skandali me rrugën Qukës-Qafë Plloçë/ Abuzimet shtuan kostot, duhen edhe 90 milionë dollarë

Projekti 125 milionë dollarë për rrugën Qukës – Qafë Plloçë, 43 km i gjatë, financuar nga Banka Islamike për Zhvillim kërkon edhe gati 90 milionë dollarë...

Rruga Qukës-Qafë Plloçë, turpi i Ramës dhe ARRSH-së
Politikë 14:40 - 6 Korrik, 2020

Rruga Qukës-Qafë Plloçë, turpi i Ramës dhe ARRSH-së

Autoriteti Rrugor Shqiptar deklaroi sot se po vazhdon puna në dy lote të rrugës Qukës-Qafë Plloçë. Sipas njoftimit të bërë nga ARRSH, aktualisht kanë përfunduar gjithë...

Sociale 12:54 - 1 Prill, 2020

Rikthehen reshjet e dendura të borës/ ARRSH informon mbi gjendjen e rrugëve në vend

Gjatë natës gjithë territori është përfshirë nga reshje të dendura shi, kryesisht në veri ka pasur reshje bore. Reshjet e borës kanë përshirë qytetet: Dibër, Tropojë,...

Sociale 11:22 - 8 Mars, 2020

Reshje bore dhe shiu gjatë natës/ ARRSH jep informacion mbi gjendjen e rrugëve në vend

Gjatë natës ka patur reshje bore dhe reshje me intensitet të lartë shiu në veri dhe jug të vendit. Reshje bore ka pasur në Q. Mali-Fierzë,...

Sociale 10:42 - 27 Shkurt, 2020

Moti i keq “mbërthen” vendin/ ARRSH apel drejtuesve të automjeteve

Moti i keq ka përfshirë vendin që në orët e para të mëngjesit të sotëm ka shkakuar dhe probleme me qarkullimin e automjeteve. ARRSH njofton se...

Sociale 12:24 - 20 Shkurt, 2020

Reshjet e borës në vend/ARRSH informon mbi situatën e akseve rrugore

Autoriteti Kombëtar Rrugor ka dhënë informacion lidhur me gjendjen e akseve rrugore pas reshjeve të borës që kanë përfshirë disa zona të vendit. Sipas ARRSH, po...

Sociale 10:08 - 7 Shkurt, 2020

Temperaturat e ulëta gjatë natës/ Si paraqitet situata në akset kombëtare

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion lidhur me situatën në akset kombëtare pas reshjeve të borës dhe ngricave. Gjatë natës së djeshme moti ka qenë i...

Sociale 10:10 - 5 Shkurt, 2020

Bora “pushton” vendin/ ARRSH informon mbi situatën e akseve kombëtare

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare. Sipas ARRSH,në rajonin verior gjatë natës ka pasur reshje shiu dhe dëbore dhe qarkullimi në...

Sociale 10:15 - 13 Janar, 2020

Foto-Moti i keq/ ARRSH informon mbi situatën e rrugëve

Nisur nga situata e motit në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar në lidhje me situatën në akset rrugore kryesore në vend. Kështu, sipas ARRSH, rajoni...

Sociale 12:45 - 12 Janar, 2020

Vijojnë reshjet e borës/ ARRSH njoftim të rëndësishëm për shoferët

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar mbi situatën në aksin rrugor Korçë-Dardhë, pas reshjeve të borës që kanë përfshirë vendin. Sipas ARRSH, po punohet për Mirëmbajtjen Dimërore....

Sociale 11:31 - 12 Janar, 2020

Bora në Korçë arrin në 10 centimetra/ Si pasqyrohet situata nëpër rrugë

Gjatë natës ka pasur reshje dëbore në Qarkun e Korçës. Trashësia e dëborës në Voskopojë, Dardhë, Qafa e Qarrit ka arritur deri në 5-10 cm. Sipas...

Lajme 09:29 - 6 Janar, 2020

Temperatura të ulta dhe reshje bore/ Si paraqitet situata në akset kryesore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka paraqitur situatën në gjendjen e akseve kryesore në vend. Në Rajonin Verior, gjatë natës problem kanë qenë temperaturat e ulëta dhe era...

Lajme 11:18 - 5 Janar, 2020

Fillojnë reshjet e borës në disa zona/ ARRSH pasqyron situatën në akset kryesore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar mbi gjendjen e akseve kryesore në vend pas fillimitë reshjeve të borës në disa zona. Reshjet e borës kanë filluar të...

Lajme 10:33 - 23 Dhjetor, 2019

Shirat dhe shtrëngatat sjellin probleme në qarkullim/ Si paraqitet gjendja në akset kryesore

Situata e rënduar e motit, me rreshje të dendura shiu, erë të fortë dhe shtrëngatë ka krijuar vështirësi për kalimit në disa prej akseve rrugore në...

Politikë 10:31 - 10 Dhjetor, 2019

U bllokua nga rrëshqitja e dherave gjatë natës/ Rifillon qarkullimi në rrugën Elbasan-Qafë Thanë

Reshjet e dendura të shiut, të rënë gjatë natës, kanë sjellur një sërë problematikash në disa akse. Rruga Elbasan-Qafë Thanë u bllokua përkohësisht, sipasojë e shembjes...

Sociale 16:10 - 3 Dhjetor, 2019

Bora e parë zbardh vendin/ ARRSH apel shoferëve: Tregoni kujdes!

Sot ka rënë bora e parë për këtë vit ne vendin tonë. Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftin se bora e parë ka rënë në Qafë Mali-Fierzë ku...

balliu kerkon dopreheqjen e xhackes
Politikë 16:25 - 6 Nentor, 2019

“Ordinerë dhe të pafytyrë”/ Balliu “shpërthen” ndaj ARRSH: Përdorin punonjësit mjeranë mish për top

Ish deputet i Klevis Balliu ka shpërhtyer në sharje ndaj Autoritetit Rrugor Shqiptar i cili i bëri thirrje banroëve të Astirit të dorëzojnë dokumentat për të...

Politikë 12:52 - 6 Nentor, 2019

Shpronësimet për banorët e Unazës/ ARRSH bën njofimin e rëndësishëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët, banesat e të cilëve preken nga “Rehabilitimi i Segmentit Rrugor ‘Pallati me Shigjeta – Rrethrrotullimi...

Sociale 09:48 - 4 Nentor, 2019

Reshjet e dendura të shiut/ ARRSH njoftim për qarkullimin rrugor

Që prej ditës së djeshme vendi është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se reshjet e shiut nuk kanë shkaktuar...

Sociale 12:03 - 11 Tetor, 2019

Aksidentet rrugore/ Largohen tregtarët ambulantë në akset nacionale

Bashkia e Korçës së bashku me ARRSH-në kanë ndërmarrë një aksion për largimin e tregtarëve ambulantë, në aksin Korçë-Pogradec. Shkak për këtë aksion janë bërë aksidentet...

Politikë 18:10 - 3 Tetor, 2019

Vetëm 13 ditë në krye të ARRSH-së/ Jep dorëheqjen Vasilika Vjero

Vasilika Vjero ka dhënë dorëheqjen nga posti, vetëm dy javë pasi u emërua në krye të ARRSH. Vjero u emërua drejtoreshë e këtij institucioni më 19...

Sociale 14:13 - 26 Shtator, 2019

Koncesionari i Rrugës së Kombit “rrëmben” tenderin e Unazës së re në Tiranë

Komisioni i Prokurimit Publik ka rrëzuar një tjetër vendim të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave të Autoritetit Rrugor Shqiptar dhe këtë herë lidhur me procedurën që...

Sociale 09:31 - 24 Shtator, 2019

Foto-Moti i keq/ ARRSH paralajmëron drejtuesit e mjeteve, ja situata e rrugëve

Nisur nga situata e motit në vendin tone, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar në lidhje me situatën e akseve kryesore rrugore. Sipas ARRSH, nata e mbrëmshme...