Connect with Us

All posts tagged "arreston"

Takimet para fushatës elektorale/ Policia arreston bashkëshortin e ish ministres së Ramës
Aktualitet 14:03 - 12 Janar, 2021

Takimet para fushatës elektorale/ Arrestohet bashkëshorti i ish ministres së Ramës

Policia e Kosovës, ka arrestuar disa aktivistë të Parisë Socialdemokrate, të cilët kishin organizuar një aksion simbolik para Policisë. Qëllimi i këtij aksioni të PSD-së, ishte...

Pakistani arreston liderin e një grupi militant
Bota 20:55 - 2 Janar, 2021

Pakistani arreston liderin e një grupi militant

Autoritetet pakistaneze kanë arrestuar liderin e dyshuar të një grupi militant, që ishte fajësuar për sulmet më 2008 në Mumbai të Indisë. Zyrtari policor kundërterrorizmit, Shakil...

Kronika 12:05 - 8 Dhjetor, 2020

Pas arrestimit të Indrit Taullait/ Policia ndalon “mikun e tij” në Tiranë

Pas arrestimit në Prizren të Indrit Taullit, dy ditë më parë, policia shqiptare ka arrestuar edhe një tjetër person në Shqipëri. Arrestimi dyshohet se është për...

Iraku arreston "shefin administrativ" të grupit ekstremist
Bota 19:24 - 23 Nentor, 2020

Iraku arreston “shefin administrativ” të grupit ekstremist

Pjesëtarët e forcës elite kundër-terrorizmit të Irakut thanë se kanë arrestuar “shefin administrativ” të grupit ekstremist, Shteti Islamik. Arrestimi i tij ka ndodhur pasi ai ka...

Policia aksion në Tiranë/ Arrestohen 4 persona për vepra të ndryshme penale
Kronika 10:13 - 10 Nentor, 2020

Policia aksion në Tiranë/ Arrestohen 4 persona për vepra të ndryshme penale

Policia e Tiranës ka vënë në pranga katër persona të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale. Mes katër të arrestuarve është një 34 vjeçare e...

Policia aksion në Tiranë/ Arrestohen 4 persona për vepra të ndryshme penale
Kronika 15:47 - 6 Nentor, 2020

Pranga të shpallirut në kërkim/ Arrestime të tjera për dhunë në familje

Policia e Tiranës ka ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim.Në pranga ka rënë A. D., 28 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës së Parë i ka...

I dënuar për lëndë narkotike/ Policia arreston të shumëkërkuarin
Kronika 09:33 - 5 Nentor, 2020

I dënuar për lëndë narkotike/ Policia arreston të shumëkërkuarin

Policia e Vlorës ka arrestuar mëngjesin e sotëm 47-vjeçarin Gazmir Mehmetaj. 47 vjeçari lindur në Selenicë dhe banues në Vlorë, ishte shpallur në kërkim kombëtar dhe...

Aksion në Durrës/ Policia arreston 2 persona, procedohet edhe një adoleshent
Kronika 13:15 - 2 Nentor, 2020

Aksion në Durrës/ Policia arreston 2 persona, procedohet edhe një adoleshent

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë në 24 orët e fundit pasi vidhnin matësa uji. Një prej tyre 19 vjeç e tjetri 16 vjeç...

Policia aksion në Tiranë/ Arrestohen 4 persona për vepra të ndryshme penale
Kronika 09:22 - 2 Nentor, 2020

I shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Policia arreston 41-vjeçarin në Tiranë

Policia ka arrestuar një 41-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Sipas policisë, ky shtetas ishte në kërkim ndërkombëtar dhe rezultonte...

Drogë dhe armë në bagazhin e makinës/ Policia arreston 43-vjeçarin ën Lezhë
Kronika 11:29 - 1 Nentor, 2020

Drogë dhe armë në bagazhin e makinës/ Policia arreston 43-vjeçarin në Lezhë

Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 43 vjeçar i cili  akuzohet për trafik të lëndëve narkotike. Në kuadër të operacionit të koduar “Aksi”, është...

Kultivuan lëndë narkotike/ Katër të arrestuar në Lezhë
Kronika 10:33 - 1 Nentor, 2020

Kultivonin lëndë narkotike/ Policia përfundon pas 4 muajsh operacionin, 14 persona të përfshirë

Pas një hetimi 4-mujor, është finalizuar operacioni policor i koduar “Gomeni”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, ndërsa janë ekzekutuar...

Iu gjetën17 kg kanabis dhe një automatik/ Policia arreston 59-vjeçarin në Mirditë
Kronika 10:03 - 1 Nentor, 2020

Iu gjetën 17 kg kanabis dhe një automatik/ Policia arreston 59-vjeçarin në Mirditë

Policia ka arrestuar në fshatin Kaçinat të Mirditës një 59-vjeçar, pasi në banesën e tij iu gjetën 17 kg kanabis dhe një armë zjarri të tipit...

Artan Hoxha thirret nga Prokuroria/ Ironizon gazetari: Ja pra... kur do shteti, e kap “lepurin” me qerre
Politikë 12:50 - 30 Tetor, 2020

Policia aksin në Shkodër/ Arrestohen 3 persona për vepra të ndryshme penale

Policia e Shkodrës ka arrestuar në flagrancë një 25-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim për dhunë në familje. Po ashtu, policia ka arrestuar edhe një...

Vrasja që tronditi Tiranën/ Prangoset autori, sekuestrohet arma e krimit
Kronika 10:25 - 30 Tetor, 2020

I shpallur në kërkim për plagosje/ Policia arreston 36-vjeçarin në Tiranë

Policia ka arrestuar një 36-vjeçar me inicialet M.H. në sheshin “Shqiponja”, i cili ishte shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje. Përmes një njoftimi...

Vrasja që tronditi Tiranën/ Prangoset autori, sekuestrohet arma e krimit
Kronika 10:10 - 30 Tetor, 2020

Sekuestrohet 1 armë zjarri dhe municione luftarake/ Policia arreston në flagrancë 51-vjeçarin

Sekuestrohet 1 armë zjarri dhe municion luftarak, ndërsa arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.16 të qytetit të Durrësit gjatë një...

I shpallur në kërkim për abuzim seksual/ Arrestohet 34-vjeçari në Lezhë
Aktualitet 13:26 - 29 Tetor, 2020

I shpallur në kërkim për prostitucion/ Policia arreston 47-vjeçarin

Policia ka kapur një 47-vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”. 47-vjeçari ësjtë dënuar me vendim të formës së prerë nga...

Ndryshime në polici/ Drejtuesit e drejtorive të Lezhës dhe Kukësit shkëmbejnë postet
Kronika 10:37 - 29 Tetor, 2020

Shqiponjat zbarkojnë në Lezhë/ Sekuestrohen 21 kg kanabis dhe 2 makina

Policiae Lezhës godet një tjetër tentativë për trafikim të lëndëve narkotike. Sipas njoftimit të policisë, operacioni i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim...

Vrasja që tronditi Tiranën/ Prangoset autori, sekuestrohet arma e krimit
Kronika 09:38 - 29 Tetor, 2020

Kthyen lavazhin në pikë shpërndarje droge/ Policia arreston 3 persona

Tre persona janë arrestuar nga Policia pasi akuzohen se kishin përshtatur një pikë lavazhi për të shpërndarë lëndë narkotike, kanabis sativa. Në pranga janë vënë shtetasit...

Kronika 13:20 - 28 Tetor, 2020

Premtonte punësim kundrejt pagesës deri në 10 mijë euro/ Policia arreston 70-vjeçarin

Një 70-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Mallakastërs, pasi ka mashtruar shumë qytetarë të Ballshit se do i punësonte në këmbim të një shume...

Arrestohen pesë persona në Pogradec dhe Korçë/ Policia jep detaje
Kronika 09:40 - 28 Tetor, 2020

Goditi kushëririn me sende të forta/ Policia arreston 39-vjeçarin

Një sherr është regjistruar mbrëmjen e djeshme në një lokal në Durrës. Një 39-vjeçar me iniciale A.L, pronar i një lokali pas një konflikti me kushëririn...

GJKKO bën bilancin e vitit 2020/ Në gjykatë u dërguan 2073 kërkesa, ja sa janë shqyrtuar
Vetingu 19:35 - 26 Tetor, 2020

SPAK arreston të vdekurit, dhe “TOLERON” Brunilda Bekteshin e cila ka falsifikuar ….

Ne 2017 parlamneti i Republikës së Shqipërisë votoj me votë unanime 12 antarët e Komisionit të Pavarur te Kualifikimit (KPK) veprim ky që edhe pse pati...

Kontrolle gjatë natës/ 20 patenta të pezulluara, 6 shoferë në pranga
Kronika 08:16 - 26 Shtator, 2020

Kontrolle gjatë natës/ 20 patenta të pezulluara, 6 shoferë në pranga

Policia Rrugore e Tiranës ka zhvilluar kontrolle intensive mbrëmjen e kaluar deri në orët e para të mëngjesit si masë për të rritur sigurinë rrugore në...

Të shtëna me armë në Tropojë/ Plagoset rëndë 35-vjeçari
Kronika 13:58 - 25 Shtator, 2020

Policia arreston 23 persona në 24 orët e fundit/  5 të tjerë shpallen në kërkim

Në të gjithë vendin, gjatë 24 orëve të fundit janë vënë në pranga 2 persona, për vepra të ndryshme penale, 6 janë proceduar penalisht dhe 5...