Connect with Us

All posts tagged "arrestohet"

Kronika 15:50 - 4 Prill, 2020

Qarkullonte me dokument të falsifikuar/ Arrestohet një 42-vjeçar, ndëshkohet pasagjeri

Policia ka arrestuar në flagrancë një person që qarkullonte gjatë orarit për qëndrim në banesë me dokument të falsifikuar. Bëhet fjalë për shtetasin me inicale Z....

Kronika 16:43 - 2 Mars, 2020

Operacioni ndërkombëtar godet grupin kriminal/ Arrestohet një 33-vjeçar në Peqin

Sot është finalizuar operacioni i përbashkët mes policive të Italisë, Belgjikës, Shqipërisë, Gjermanisë dhe Spanjës, i koduar “Kitchen”, në sajë të të cilit janë vënë në...

Kronika 20:49 - 29 Shkurt, 2020

“Mezhgorani” fundos një tjetër person/ Arrestohet i riu në Gjirokastër

Arrestohet një tjetër person i shpallur në kërkim, në sajë të operacionit “Mezhgorani”, që ka çuar edhe në ndalimin e pronarit të UET-së Henri Çilit. Mësohet...

Kronika 21:42 - 15 Shkurt, 2020

Grabiti argjendarinë/ Arrestohet në Tiranë ‘skifteri i Durrësit’

Ka rënë në prangat e policisë autori i dyshuar i grabitjes së argjendarisë në Elbasan Astrit Thaçi. Mësohet se Thaçi është arrestuar në zonën e Kombinatit...

Bota 18:44 - 12 Shkurt, 2020

Arrestohet babai i aktores së njohur

Babai i aktores së njohur amerikane, Lindsay Lohan është arrestuar nga policia. Ai është akuzuar nga ish bashkëshortja e tij, Kate Major për dhunë në familje....

Ekstradohen dy shqiptare per vrasje
Kronika 17:07 - 9 Shkurt, 2020

Arrestohet 24-vjeçari ganez/ Tentoi të kalojë në Rinas me pasaportën e ‘sozisë’

Policia kufitare e Rinasit ka vënë në pranga një 24-vjeçar dhe ka shpallur në kërkim një tjetër për veprat penale të “Ndihma për kalim të paligjshëm...

Kronika 16:30 - 9 Shkurt, 2020

Arrestohet çifti i shqiptar në Greqi/ Dyshohet se ndihmonin grabitësit që hapën dje zjarr ndaj policisë

Një çift shqiptarësh kanë rënë sot në prangat e policisë greke. Dyshohet se ata kanë bashkëpunuar me tre grabitësit e një banke, që u përplasën dje...

Kronika 15:31 - 9 Shkurt, 2020

Ushtronte lojëra fati në lokal/ Arrestohet 40-vjeçari në Tiranë

Arrestohet një person në Tiranë për ushtrimin e paligjshëm të lojërave të fatit. Bëhet fjalë për 40-vjeçarin me inicale E.B., i cili është pronar i një...

Kronika 21:00 - 8 Shkurt, 2020

Arrestohet “artisti” i kërkuar për drogë/ U arratis nga Shqipëria dhe u diplomua në Itali

Arrestohet në Itali një shqiptar i shpallur në kërkim në drogë. Bëhet fjalë për Qani Kelollin me origjinë nga Berati. Ai ishte arratisur nga Shqipëria për...

Kronika 10:22 - 30 Janar, 2020

Plagosje me armë në Delvinë/ Arrestohet autori

Një plagosje ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Delvinë. Blutë bëjnë me dije se në orën 04:00 të mëngjesit, në fshatin...

Kronika 13:28 - 22 Janar, 2020

Kapet me kokainë/ Arrestohet 22 vjeçari më motoçikletë

Specialistët e narkotikëve pranë Komisariatit të Policisë Sarandë në bashkëpunim me shërbimet e policisë kufitare dhe grupin FNSH, në vijim të kontrolleve të shtuara nëpër rrugët...

Kronika 20:54 - 14 Janar, 2020

Kapet ‘i forti’ që dhunoi avokatin/ E arrestojnë me armë në makinën luksoze

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar sot Mondi Vogën, ish-shoferin e prokurorit Arjan Ndoja, që vitin e kaluar iu bë atentat në Shkozet. Voga u ndalua...

Kronika 10:40 - 12 Janar, 2020

I dënuar me 5 vite burg në Shkodër/ Kapet në Francë 50 vjeçari

Zyra e ZQK Interpol Tirana, me zyrën homologe të Interpol Paris, Francë kanë shkëmbyer informacione me vlerë mbi vendndodhjen e një shtetasi shqiptar, i shpallur në...

Kronika 13:04 - 9 Janar, 2020

U kap në Rinas me 20000 euro/ Arrestohet 27 vjeçari nga Durrësi

Policia Kufitare e Rinasit parandalon një rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme. Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në dalje të...

Kronika 09:24 - 25 Dhjetor, 2019

Kërkohej ndërkombëtarisht për drogë e prostitucion/ Arrestohet në Fier anëtari i një grupi kriminal

Vihet në pranga në Fier një shqiptar në kërkim ndërkombëtar, i cili rezulton të jetë i dënuar me burgim në Itali. Bëhet fjalë për shtetasin Mario...

Kronika 14:33 - 15 Dhjetor, 2019

Plagosi rëndë një person në Babrru/ Arrestohet pas një viti autori

Një person ka rënë në prangat e policisë në Kamëz, pasi ishte shpallur në kërkim për plagosjen e një personi rreth një vit më parë. Blutë...

Politikë 11:28 - 15 Dhjetor, 2019

Dhunë ndaj policit, transport klandestinësh dhe vjedhje/ 3 të arrestuar në Tiranë

Gjatë 24 orëve të fundit, janë vënë në pranga në Tiranë 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Mësohet se është arrestuar në flagrancë një 23-vjeçar,...

Politikë 10:50 - 15 Dhjetor, 2019

Bënin kërdinë me vjedhje në Belgjikë/ Arrestohen 10 “skiftera”, pjesë e një grupi kriminal

Në sajë të operacionit ndërkombëtar policor “PICASO”, janë arrestuar dhe proceduar penalisht deri më tani 10 persona. Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative...

Kronika 10:04 - 15 Dhjetor, 2019

Qarkullonte me armë zjarri me vete/ Arrestohet 45-vjeçari në Fier

Një person është vënë në pranga në Fier ditën e sotme në sajë të operacionit policor të koduar “Mbrostari”. Pas informacioneve të marra në rrugë operative...

Kosova & Rajoni 22:31 - 14 Dhjetor, 2019

Arrestohet zyrtari i LDK-së në aeroportin e Prishtinës

Policia ka arrestuar sot ish-kryetarin e Kaçanikut dhe ish-zyrtarin e Partisë Demokratike të Kosovës Xhabir Zharku. Lajmin e ka konfirmuar edhe miku i tij Nasim Haradinaj,...

Kronika 17:18 - 14 Dhjetor, 2019

Shpërndante drogë në Itali/ Arrestohet 30-vjeçari shqiptar

Një shqiptar ka rënë mbrëmjen e djeshme në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për trafikim droge. “La Rampa” raporton se bëhet fjalë për 30-vjeçarin Angjelo...

Bota 16:17 - 14 Dhjetor, 2019

Masakrohet me thikë i riu në banesë/ Arrestohet autori

Një person është goditur për vdekje me thikë në Bolton të Anglisë. Mësohet se i riu rreth të 30-ave, u gjet me plagë të rënda në...

Kronika 19:32 - 4 Dhjetor, 2019

Ishte shpallur në kërkim/ Arrestohet biznesmeni në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar një biznesment të shpallur në kërkim për falsifikimin e biletave të urbanit. Mësohet se në pranga është vënë shtetasi Agron Xibraku...