Connect with Us

All posts tagged "arrestohen"

I vendosën tritol makinës së biznesmenit/ Arrestohen tre persona
Kronika 19:03 - 24 Shkurt, 2021

I vendosën tritol makinës së biznesmenit/ Arrestohen tre persona

Policia e Tiranës ka finalizuar me sukses operacionin “Sateliti”, ku kanë përfunduar në pranga tre persona, të cilët dyshohen se i kanë vendosur eksploziv makinës së...

Ishin dënuar me burg/ Arrestohen dy persona në Gjirokastër
Kronika 10:30 - 3 Shkurt, 2021

Ishin dënuar me burg/ Arrestohen dy persona në Gjirokastër

Policia ka arrestuar dy persona në Gjirokastër, pasi ishin dënuar me burg dhe ishin shpallur në kërkim. Njëri prej të arrestuarve ishte dënuar për “prodhim dhe...

Shpërndanin kokainë/ Arreston dy persona në Tiranë
Kronika 21:53 - 31 Janar, 2021

Shpërndanin kokainë/ Arreston dy persona në Tiranë

Policia në Tiranë ka arrestuar dy persona që posedonin dhe shpërndanin lëndë narkotike në kryeqytet. Një prej tyre ishte i shpallur në kërkim për vrasje të...

Zbardhet tentativa e vjedhjes së dyqanit në Fier/ Dy persona bien në pranga
Kronika 09:24 - 24 Janar, 2021

Zbardhet tentativa e vjedhjes së dyqanit në Fier/ Dy persona bien në pranga

Policia e Fierit ka mundur të zbardhë vjedhjen me thyerje e mbetur në tentativë e dyqanit të celularëve ndodhur 1 javë më parë në Fier. Për...

Kronika 11:24 - 23 Janar, 2021

“Furnizonin” vendet e BE me kokainë/ Arrestohen dy të rinj shqiptarë në Itali

Policia italiane ka arrestuar dy shtetas shqiptarë pasi u kapën me 14 kg kokainë. Të rinjtë shqiptarë, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur, ishin...

Kronika 10:32 - 23 Janar, 2021

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen në Devoll 2 të rinjtë nga Golemi

Arrestohen 2 të rinj në Devoll të cilët u kapën duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe...

Atentati në Vlorë/ Policia jep detaje
Kronika 09:59 - 17 Janar, 2021

U konfliktuan me njëri-tjetrin/ Arrestohen babë e bir në Selenicë të Vlorës

Policia e Vlorës ka arrestuar babë e bir, të cilët akuzsohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë...

Kronika 08:57 - 16 Janar, 2021

Kapen me kokainë me vlerë 400 mijë paund/ Arrestohen 4 shqiptarë në Londër

Katër shqiptartë janë arrestuar gjatë një operacioni antidrogë në Londër nën akuzën e veprimit si grup i strukturuar kriminal ku merreshin me trafikim kokainë, pastrim parashë...

Bagazhi i makinës plot me lëndë plasëse, gati për shitje/ Arrestohen dy persona në kuksianë në Durrës
Kronika 15:21 - 5 Janar, 2021

Bagazhi i makinës plot me lëndë plasëse, gati për shitje/ Arrestohen dy kuksianë në Durrës

Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Trajektorja”. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë, kapjen e personave që lëvizin...

Arrestohen tetë persona në Maqedoninë e Veriut/ Dyshohen si anëtarë të ISIS-it
Kosova & Rajoni 19:26 - 28 Dhjetor, 2020

Arrestohen tetë persona në Maqedoninë e Veriut/ Dyshohen si anëtarë të ISIS-it

Në Maqedoninë e Veriut, autoritetet thanë se kanë arrestuar tetë persona, që sipas tyre janë pjesëtarë të organizatës terroriste ISIS. Autoritetet e rendit thanë se personat...

Shpërndanin drogra të forta/ Policia arreston dy të rinj në Fier
Kronika 10:24 - 7 Dhjetor, 2020

Shpërndanin drogëra të forta/ Policia arreston pronarin dhe kamarierin në Fier

Policia e Fierit ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së drograve të forta në doza të vogla duke arrestuar dy të rinj. Përmes një njoftimi,...

Transportonin 12 emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 3 persona në Gjirokastër, një tjetër në kërkim
Kronika 20:35 - 18 Nentor, 2020

Transportonin 12 emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 3 persona në Gjirokastër, një tjetër në kërkim

Policia e Gjirokastrës, në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Shërbimet e FRONTEX-it dhe DVP Tiranë, kanë goditur një grup të mirorganizuar kriminal që kryente veprimtari kriminale në...

Operacioni “Lapidari”/ Trasportonin kanabis, arrestohen dy persona në Korçë
Kronika 11:05 - 9 Nentor, 2020

Operacioni “Lapidari”/ Trasportonin kanabis, arrestohen dy persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar dy persona, pasi u kapën duke trasportuar lëndë narkotike në zonën e Vithkuqit. Në pranga janë vënë shtetasi me iniciale A....

Kronika 14:31 - 8 Nentor, 2020

Dhunuan dhe kanosën një qytetar/ Policia arreston dy të rinj në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar dy të rinj, të cilët kanë dhunuar dhe kanosur me thikë një qytetar për t’i marrë 5 mijë lekë. Ngjarja ka...

Trafik droge nga Hani i Hotit drejt vendeve të BE/ Arrestohen 2 persona, policia zbardh detaje
Kronika 14:50 - 5 Nentor, 2020

Trafik droge nga Hani i Hotit drejt vendeve të BE/ Arrestohen 2 persona, policia zbardh detaje

Hetimet e përbashkëta mes Policisë së Shtetit dhe Policisë malazeze zbardhën tentativën për trafikimin e një sasie të konsiderueshme lënde narkotike, nëpërmjet pikës së kalimit kufitar...

Ndihmonin 7 emigrantë të paligjshëm të kalonin kufirin/ Policia arreston 2 persona në Pogradec
Kronika 11:21 - 1 Nentor, 2020

Ndihmuan 7 emigrantë të paligjshëm të kalonin kufirin/ Arreston 2 persona në Pogradec

Policia ka goditur dy raste të tjera të veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të jashtëligjshëm të kufirit. Në...

Vrasja që tronditi Tiranën/ Prangoset autori, sekuestrohet arma e krimit
Kronika 09:04 - 29 Tetor, 2020

Plagosën me sende të forta kushëririn/ Policia arreston në flagrancë 4 persona

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë 4 shtetas, pasi kanë goditur me sende të forta kushëririn e tyre, shtetasin me iniciale I.H. 56 vjeç, duke...

Pësoi arrest kardiak te rruga e “Elbasanit”/ Humb jetën në krye të detyrës efektivi i policisë
Kronika 15:41 - 10 Tetor, 2020

Drogë, plagosje, falsifikim vulash dhe stampash/ Arrestohen pesë persona për vepra të ndryshme penale

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 5 personapër vepra të ndryshme penale, dy prej tyre të shpallur në kërkim. Seksioni për Hetimin e Narkotikëve bënë...

Iu gjetën drogë, armë dhe vjedhje/ Arrestohen 3 persona dhe shpallen në kërkim tre të tjerë në Durrës
Kronika 10:19 - 25 Shtator, 2020

Iu gjetën drogë dhe armë/ Arrestohen 3 persona dhe shpallen në kërkim tre të tjerë në Durrës

Policia ka arrestuar tre  persona ndërsa tre të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi iu gjetën drogë, armë dhe municione luftarake. Në pranga janë vënë 42...

Tentoi të kalonte kufirin 67850 paund të padeklaruara/ Procedohet 63-vjeçari nga Tunizia
Kronika 08:38 - 25 Shtator, 2020

Arrestohen dy vëllezër në Bulqizë/ Kultivonin lëndë narkotike në banesat e tyre

Policia ka arrestuar dy vëllezër të cilët tentuan të kultivonin lëndë narkotike në banesat e tyre. Pas kontrolleve në disa banesa në fshatin Zerqan, u vunë...

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Pranga 3 personave në Vlorë
Kronika 14:35 - 23 Shtator, 2020

75 pika kontrolli në akset kryesore nacionale/ Arrestohen në flagrancë 24 persona

Gjatë orëve të fundit  polica  ka vënë në pranga persona të shpallur në kërkim kombëtar e ndërkombëtar për vepra penale në fushën e narkotikëve dhe krimeve...

Kokainë dhe armë të ftohta me vete/ Arrestohen tetë “të fortët” e kryeqytetit
Aktualitet 09:03 - 19 Shtator, 2020

Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmë në Durrës/ Arrestohen 5 persona

Polica e Shtetit ka arrestuar në flagrancë 5 shtetas si dhe shpallen kërkim tre të tjerë, pas një sulmi me armë zjarri që ndodhi dje në...

Ushtroi dhunë ndaj bashkëshortës/ Arrestohet 33 vjeçari në Tropojë
Aktualitet 15:58 - 15 Shtator, 2020

Rrahin policin në mes të qytetit/ Arrestohen 2 të rinj nga Lazarati

Dy të rinj janë arrestuar në flagrancë, pasi kanë ushtruar dhunë fizike ndaj një polici. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Tepelenës, ku 25 vjeçari Elion...