Connect with Us

All posts tagged "arrestimi"

Mbledhja e Keshillit te Larte te Prokurorise
Kronika 17:02 - 30 Mars, 2021

Arrestimi i Ardian Çapjas/ Prokurori kërkesë KLP: Dua urdhër mbrojtje

Prokurori Ritvan Sukaj, i cili lëshoi urdhër arrestin për Ardian dhe Florenc Çapjan, xhaxha e nip, dhe për Ardi Çekanin, i ka kërkuar Këshillit të Lartë...

‘Lapsus ose urdhër i tij për të më arrestuar!’ / Rama i përgjigjet Edvin Priftit: S’merremi me të djathtë e të majtë
Politikë 20:52 - 15 Shkurt, 2021

‘Lapsus ose urdhër i tij për të më arrestuar!’ / Rama i përgjigjet Edvin Priftit: S’merremi me të djathtë e të majtë

Kryeministri Rama në daljen e tij për mediat ku ka folur për ardhjen e vaksinave, është ndalur dhe tek rasti i arretimit të mjekut Edvin prifti....

Përfundon seanca gjyqësore/ Çfarë vendimi dha Apeli për mjekun Edvin Prifti dhe gjyqtaren Enkelejda Hoxha
Opinione 22:15 - 13 Shkurt, 2021

Dy fjalë për Shown e SPAK me arrestimin e Edvin Priftin dhe dënglat e Nexhmedin Dumanit të Rilindjes

Nga Myslim Murrizi As nuk e njoh dhe as nuk i kam dhene kurre doren Prof Dr Edvin Priftit Por kur shoh plehrat e politikes nga...

Arrestimet e bujshme nga SPAK/ Lala: Avokati tha kam humbur çelësat e shtëpisë, RENEA shpërtheu derën
Kronika 21:30 - 11 Shkurt, 2021

Arrestimet e bujshme nga SPAK/ Lala: Avokati tha kam humbur çelësat e shtëpisë, RENEA shpërtheu derën

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala ka dhënë detaje të tjera lidhur me arrestimin e 10 personave gjatë ditës së sotme nga SPAK. E ftuar në “Opinion”...

Çfarë ndodhi në komisariat?/ Budina nxjerr detajet: Si i dhunuan policët
Sociale 22:45 - 19 Dhjetor, 2020

Çfarë ndodhi në komisariat?/ Budina nxjerr detajet: Si i dhunuan policët

Regjisori Robert Budina ka shkuar para komisariatit nr.1 në Tiranë ku mbahen të shoqëruar 4 aktivistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit tw cilwt u ndaluan...

“Nuk jam gay”/ Rrëfehet Zogu i Tiranës: E vërteta e arrestimit dhe jeta në burg
Showbizz 15:56 - 14 Nentor, 2020

“Nuk jam gay”/ Rrëfehet Zogu i Tiranës: E vërteta e arrestimit dhe jeta në burg

Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si Zogu i Tiranës u kthye në qendër të vëmendjes në media ku u arrestua nga policia për “Shfrytëzim prostitucioni” dhe...

Kanosi një shtetas për dëshmi të rreme para drejtësisë/ E pëson keq 46-vjeçari
Kronika 11:18 - 30 Tetor, 2020

Kanosi një shtetas për dëshmi të rreme para drejtësisë/ E pëson keq 46-vjeçari

Një 46-vjeçar ka rënë në pranga e policisë së Beratit, pasi akuzohet se ka kanosur një person, për të dhënë dëshmi të rreme para drejtësisë. Mësohet...

Zbardhet ngjarja në Vlorë/ Arrestohen pesë autorët e dyshuar, sekuestrohen dy automjete
Kronika 08:30 - 27 Tetor, 2020

Zbardhet ngjarja në Vlorë/ Arrestohen pesë autorët e dyshuar, sekuestrohen dy automjete

Policia bën të ditur se është zbardhur tentativa për vjedhje dy ditë më parë në fshatin Kropisht, Selenicë, ku persona të maskuar dhe të armatosur, duke...

Operacioni “Perimetri”/ Policia arreston 4 sirianë në Korçë
Kronika 11:56 - 23 Tetor, 2020

Sekuestrohet armë zjarri dhe municion luftarak/ Arrestohet 31-vjeçari në Korçë

Një 31-vjeçar ka përfunduar në prangat e Policisë së Korçës, pasi u kap duke qarkulluar me armë zjarri në qytet. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë,...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 13:16 - 21 Tetor, 2020

Fotot/ Kush janë dy autorët që tentuan të vrisnin Andon Dhimën

Policia e Shtetit mëngjesin e sotëm ka bërë të ditur se ka arrestuar dy autorët që tentuan t’i bëjnë atentat biznesmenit Andon Dhima, mbrëmjen e së...

Kundërshtuan me dhunë policinë/ Arrestohen 3 persona dhe shpallet në kërkim një tjetër Tre persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi kundërshtuan me dhunë punonjësit e Policisë. Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e policisë Berat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. D., 54 vjeç, si dhe u shpall në kërkim djali i tij, shtetasi S. D., 17 vjeç, banues në Berat. Këta shtetas, pasi janë ndaluar nga punonjësit e Policisë Rrugore, nuk i kanë paraqitur dokumentacionin e kërkuar, por i kanë kundërshtuar ata me dhunë. Gjithashtu, nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Skrapar u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve D. N., 31 vjeç banues në Çorovodë dhe F. N., 35 vjeç, banues në Tiranë. Arrestimi i tyre u bë pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë së Rendit Publik, për shkak të detyrës. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë”, kryer në bashkëpunim”.
Kronika 13:08 - 17 Tetor, 2020

I dënuar me tetë vite burg nga drejtësia italiane/ Arrestohet 44-vjeçari në Fier

Një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar ka rënë në pranga e policisë. Policia e Fierit në bashkëpunim me Interpol Tirana, kapën dhe ndaluan një...

Policia aksion në Tiranë/ Arrestohen 4 persona për vepra të ndryshme penale
Kronika 09:37 - 10 Tetor, 2020

Përgjim i paligjshëm, ndërhyrje në rrjete kompjuterike/ Prangoset 45-vjeçari, çfarë iu gjet në banesë

Policia e Shtetit bën të ditur se ka vënë në pranga një 45-vjeçar, i cili dyshohet për veprat penale “Përgjimi i paligjshëm i të dhënave kompjuterike”,...

Interpoli arreston 34-vjeçarin në Itali/ Do ekstradohet në Shqipëri
Kronika 09:35 - 7 Tetor, 2020

Arrestohet në Greqi i shumëkërkuari për vrasje

Një i shumëërkuar për vrasje në Shqipëri, është vënë në pranga në Lamia, Greqi. Uniformat blu bëjnë të ditur se në kuadër të bashkëpunimit mes Zyrës...

Kontrolli i policisë “fundos” 62-vjeçarin/ Ja çfarë iu gjet në banesë
Kronika 08:55 - 3 Tetor, 2020

Kontrolli i policisë “fundos” 62-vjeçarin/ Ja çfarë iu gjet në banesë

Një 62-vjeçar në Tropojë ka përfunduar në prangat e policisë, pasi është kapur me lëndë narkotike. Sipas uniformave blu, i arrestuari është shtetasi A.S., 62 vjeç,...

Kronika 12:23 - 2 Tetor, 2020

Po transportonte bimë narkotike me furgon/ Arrestohet efektivi i policisë

Një punonjës policie në komisariatin e Durrësit, së bashku me një person tjetër, janë vënë në pranga ditën e sotme, pasi u kapën duke transportuar bime...

Kanosi një shtetas për dëshmi të rreme para drejtësisë/ E pëson keq 46-vjeçari
Kronika 08:36 - 30 Shtator, 2020

Në kërkim për tentativë vrasje prej një viti/ Prangoset në Tiranë 27-vjeçari

Një 27-vjeçar, i cili prej më shumë se një viti ishte shpallur në kërkim për vrasje të mbetur në tentative, është vënë në pranga nga Policia...

Kronika 12:21 - 25 Shtator, 2020

“Iu bënë dy atentate brenda një viti”/ Arrestohet në Maqedoni rivali i bandës së Aldo Bares

Saimir Taullau, i konsideruar si rivali i bandës së Aldo Bares, është vënë në pranga nga policia në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se arestimi i tij...

Arrestimi i shefit të UÇK-së/ Gjykata Speciale jep detajet, ja për çfarë akuzohet
Politikë 20:53 - 24 Shtator, 2020

Arrestimi i shefit të UÇK-së/ Gjykata Speciale jep detajet, ja për çfarë akuzohet

Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë, ka bërë të ditura të enjten detajet e aktakuzës kundër Salih Mustafës, i cili po të njëjtën...

Politikë 09:27 - 24 Shtator, 2020

Foto-U kap me 300 euro dhe 50.000 lekë/ Kush është pedagogu i arrestuar në Korçë, lidhja me LSI-në dhe Metën

Një pedagog i Universitetit “Fan Noli” në Korçë është vënë në pranga mëngjesin e sotëm, pasi akuzohet se iu merrte para studentëve, në këmbim të dhënies...

Shqipëria në “pushtetin” e kanabisit dhe krimit/ Artan Hoxha i përgjigjet Lleshajt me prova dhe fakte
Kronika 21:33 - 23 Shtator, 2020

“E kapën me 2 ‘kobure’ dhe e lanë në shtëpi”/ Çfarë do të ndodhte sikur në vend të Fjolla Morinës të kapej një katundar nga Tepelena

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Aktualitet” ka komentuar dhe çështjen e arrestimit të Fjolla Morinës. Hoxha tha se nëse në vend...

“Jemi lodhur nga injorantët”/ Saimir Vishaj paralajmëron politikanët e inkriminuar
Kronika 19:20 - 22 Shtator, 2020

Fjolla Morina gënjeu për shtatzëninë për t’i shpëtuar burgut/ Vishaj: Nëse vërtetohet se pati korrupsion do të jetë çështje për SPAK-un

Avokati Saimir Vishaj ka komentuar vendimin e dhënë sot nga gjykata, për këngëtaren Fjolla Morina e cila u arrestua pak ditë më parë për kalimin e armëve...

E rëndë në Divjakë/ 54-vjeçari përplas me makinë vajzën e mitur
Kronika 09:25 - 18 Shtator, 2020

Përplasi për vdekje 24-vjeçarin dhe u largua/ Prangoset shoferi

Policia e Fierit ka bërë të mundur arrestimin e autorit të aksidentit me pasojë vdekjen mbrëmjen e djeshme në Qenas. Mësohet se në pranga ka rënë...

Mbaje mend këtë që po të them!”/ Braçe paralajmëron Bashën: Harroje ti dhe llumi yt…
Politikë 21:16 - 17 Shtator, 2020

Shkatërrimi i kartelit të drogës/ Braçe: Mos kini turp se ishte shqipfolës, krenohuni me arrestimin!

Një hetim 5-vjeçar i udhëhequr nga Italia coi sot në shkatërrimin e kartelit të parë shqiptarë të kokainës, duke u finalizuar me 20 arrestime. Grupi drejtohej...