Connect with Us

All posts tagged "arrestimet"

Kronika 11:52 - 28 Shkurt, 2020

Shkon në 40 numri i të arrestuarve/ Ja për çfarë akuzohen

Ka shkuar në 40 numri i personave të arrestuar në kuadër të një operacioni të zhviluar në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku ndër...

Kronika 10:10 - 25 Shkurt, 2020

Video-Ishin kthyer në tmerrin e bizneseve/ Prangosen hajdutët e kasafortave në Tiranë

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Poliklinika”, për goditjen e një grupi kriminal në fushën e vjedhjes së kasafortave në biznese. Mësohet se në...

Kronika 08:47 - 29 Janar, 2020

Roja bie nga pallati dhe humb jetën/ Policia prangos dy persona

Policia e Durrësit ka vënë në pranga për shkelje të rregullave në punë, administratorin dhe inxhinierin e firmës ndërtuese të një pallati, ku në orët e...

Kronika 08:50 - 28 Janar, 2020

Zbardhen të tjera detaje nga pengmarrja në Kamëz/ Prangosen tre persona, në kërkim shtatë të tjerë

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me pengmarrjen e shtetasit Jak Prenga, disa ditë më parë në Kamëz. Në lidhje me ngjarjen në...

Kronika 11:49 - 18 Janar, 2020

Sekuestrohet drogë në formë çokollate, 6 celularë dhe 2 automjete/ Prangosen shtatë persona

Shtatë persona kanë rënë në pranga e Policisë së Tiranës, në kuadër të një operacioni antidrogë, të koduar “TRANZIT”. Mësohet se gjatë këtij operacioni është sekuestruar...

Kronika 09:34 - 16 Janar, 2020

Bëri “kërdinë” në Tiranë/ Prangoset 19-vjeçari

Një 19-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Tiranës, pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi E.M., i cili...

Kronika 09:06 - 16 Janar, 2020

Sekuestrohen armë zjarri, drogë, municion luftarak dhe fitil zjarrpërcjellës/ Dy në pranga

Polica e Lezhës ka goditur një tjetër rast të trafikimit të lëndëve narkotike dhe armëmbajtjes pa leje. Uniformat blu bëjnë të ditur se si rezultat i...

Lajme 23:06 - 15 Janar, 2020

“Arrestimet për tërmetin ishin farsë”/ Inxhinieri Meçe: Paaftësi nga Prokuroria

Inxhinieri Arben Meçe tha se arrestimet e bëra ditën e djeshme për pasojat e tërmetit të 26 nëntorit ishin farsë. Meçe akuzoi Prokurorinë për paaftësi, pasi...

Kronika 11:24 - 17 Dhjetor, 2019

Pasojat tragjike të tërmetit/ Nëntë të arrestuarit dalin para gjykatës

Kanë dalë sot para Gjykatës së Durrësit 9 personat e arrestuar për pasoja e rënda të tërmetit të 26 nëntorit. Kujtojmë këto se për të gjithë...

Kronika 09:27 - 13 Dhjetor, 2019

Kundërshtojnë me dhunë punonjësin e policisë/ E pësojnë keq dy të rinjtë

Dy të rinj kanë rënë në pranga në Tropojë, pasi akuzohen se kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e Policisë, arrestohen në flagrancë dy shtetas. Mësohet se...

Kronika 10:02 - 7 Dhjetor, 2019

Morën peng të riun dhe i kërkuan 250 000 euro/ E pësojnë keq autorët

Dy persona të cilët akuzohen se kanë marrë peng një 23-vjeçar, kanë rënë në prangat e policisë. Në kuadër të operacionit të koduar “Lake”, janë arestuar...

Kronika 14:11 - 9 Nentor, 2019

Finalizohet një operacion antidrogë/ Ndalohen 11 persona, në kërkim 4 të tjerë

Një operacion i gjerë antikanabis është zhvilluar në një har kohor prej gjashtë muajsh në të gjithë qarkun e Gjirokastrës. Sipas uniformave blu, gjatë gjithë kohëzgjatjes...

Kronika 09:45 - 2 Nentor, 2019

Trafik droge, mashtrim dhe ndikim i paligjshëm në institucionet shtetërore/  Prangos tre persona në Korçës

Tre persona të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale, kanë rënë në prangat e policisë së Korçës. Burime zyrtare bëjnë të ditur se është vënë...

Kronika 13:46 - 29 Tetor, 2019

Tjetërsimi i 68 mijë metra katror tokë në Kepin e Rodonit/ Zbardhen detaje të reja

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me tjetërsimin e 68 mijë metra katror tokë te Kepi i Rodonit. Shqiparja.com raporton se 12 mijë...

Politikë 11:19 - 14 Tetor, 2019

Pse banorët e Unazës nuk duhet ta besojnë Lulzim Bashën

Prej, gati një viti banorët e Unazës së re, me plasjen e skandalit të tenderit për zgjerimin dhe ndërtimin e saj, kanë dalë në protestë. Janë...

Kronika 09:45 - 12 Tetor, 2019

Bllokuan rrugën në Unazën e re/ Prangosen tre persona

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohen për bllokimin e rrugës në zonën e Unazës së re. Në pranga kanë rënë...

Politikë 20:47 - 11 Tetor, 2019

Ndërhyrja e policisë në Unazë/ PD: Stop dhunës shtetërore, arrestimet të jashtëligjshme

Partia Demokratike ka reaguar pas arrestimeve të banorëve të Unazës së Re, mbrëmjen e sotme,  nga policia. “Me urdhër politik të Edi Ramës, njeriut që kishte...

Kronika 09:45 - 10 Tetor, 2019

Protesta te Unaza e re/ Ndalohen dy persona, në kërkim katër të tjerë

Dy protestues të Unazës së re, të cilët prej kohësh bllokojnë qarkullimin duke kundërshtuar shembjen e banesave të tyre, janë ndaluar nga policia, ndërsa katër të...

Kronika 13:05 - 5 Tetor, 2019

Përfituan shuma të mëdha parash me tender fiktiv/ Jepet masa e sigurisë për katër ish-zyrtarët  

Gjykata e Shkallës së Parë e Gjirokastrës ka dhënë masat e arrestit me burg, për zyrtarin dhe ish zyrtarin e Shërbimit Spitalor të Tepelenës, të cilët...

Kronika 11:14 - 3 Tetor, 2019

Përfituan shuma të mëdha parash me tender fiktiv/ Prangosen katër ish-zyrtarë

Katër ish-zyrtarë të Shërbimit Spitalor në Tepelenë kanë rënë në prangat e policisë, pasi kanë abuzuar me detyrën. Sipas uniformave blu, ish-zyrtarët e lartë, mes të...

Kronika 11:33 - 26 Shtator, 2019

“Kultivim droge dhe shpërdorim detyre”/ Arrestohen dy efektivë policie dhe 6 persona të tjerë

Dy punonjës policie dhe 6 persona të tjerë të dyshuar për veprat penale “Shpërdorim i detyrës” dhe “Kultivim i bimëve narkotike”, janë prangosur gjatë 48 orëve...

Kronika 09:40 - 25 Shtator, 2019

Kanabis çokollatë dhe dhunë në familje/ Tre të arrestuar në Vlorë

Tre persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale, kanë rënë në prangat e policisë së Vlorës, gjatë 24 orëve të fundit. Mësohet se në...

Kronika 10:17 - 19 Shtator, 2019

Policia bën “kërdinë”/ Ndalohen 1 187 persona të shpallur në kërkim kombëtar e ndërkombëtar

Zv/Drejtoresha e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, Aida Hajnaj, në një deklaratë për mediat, ka bërë të ditur se prej datës 1 janar, janë kapur dhe...