Connect with Us

All posts tagged "arrestime"

74 pika kontrolli në akset kryesore/  Bum’ arrestimesh në tw gjithw vendin
Kronika 11:17 - 22 Shtator, 2020

74 pika kontrolli në akset kryesore/  “Bum” arrestimesh në të gjithë vendin

Në të gjithë vendin, gjatë 24 orëve të fundit kanë funksionuar 74 pika kontrolli në akset rrugore nacionale, në brendësi të qyteteve dhe në akset kryesore...

Operacion antidrogë në Tiranë/ Arrestohen katër persona
Kronika 12:03 - 20 Shtator, 2020

Operacion antidrogë në Tiranë/ Arrestohen katër persona

Një operacion antidrogë është zhvilluar në Kombinat, Tiranë. Sipas Abc news janë arrestuar katër persona për shpërndarje heroine. Po ashtu, mësohet se 33-vjeçari H.SH është proceduar...

Përndjekje, vjedhje dhe dhuna në familje/  Ja kush u arrestua sot në Tiranë
Kronika 13:48 - 17 Shtator, 2020

Arrestohen 6 persona në Tiranë/ Për çfarë akuzohen, policia jep detaje

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në...

Megaoperacioni ndërkombëtar/ Policia nxjerr emrat, kush janë 5 shqiptarët e arrestuar
Kronika 11:55 - 17 Shtator, 2020

Finalizohet operacioni ndërkombëtar anti drogë/ Arrestime në 4 qytete të Shqipërisë (Detaje)

Finalizohet një tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë, në bashkëpunim me homologët, i koordinuar nga Europol, Eurojust dhe Shërbimi i Bashkëpunimit Ndërkombëtar Policor. Operacioni ndërkombëtar antidrogë i koduar...

Ngacmonte seksualisht vajzën e tij të mitur/ Pranga babait në Krujë
Kronika 10:44 - 16 Shtator, 2020

Arrestohen katër persona në Tiranë/ Për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3 bënë...

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje
Kronika 12:33 - 15 Shtator, 2020

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje

Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit I. S., 31 vjeç, sepse në rrugën “Mine Peza”, gjatë kontrollit fizik iu...

Operacion mes Italisë e Shqipërisë/ Goditet grupi kriminal, arrestohen 12 persona
Politikë 15:36 - 13 Shtator, 2020

Arrestohen 9 persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4, bënë kapjen dhe ndalimin...

Marrëveshja në SHBA/ Albin Kurti mesazh Avdullah Hotit, paralajmëron arrestime
Kosova & Rajoni 23:00 - 12 Shtator, 2020

Marrëveshja në SHBA/ Albin Kurti mesazh Avdullah Hotit, paralajmëron arrestime

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është treguar shumë i ashpër me kryeministrin e vendit, Avdullah Hoti, për marrëveshjen e nënshkruar në Uashington. Kurti në një...

Operacion mes Italisë e Shqipërisë/ Goditet grupi kriminal, arrestohen 12 persona
Kronika 15:39 - 11 Shtator, 2020

Operacion mes Italisë e Shqipërisë/ Goditet grupi kriminal, arrestohen 12 persona

Finalizohet me sukses një tjetër operacion ndërkombëtar për goditjen e një grupi të strukturuar kriminal që ushtronte veprimtari në fushën e trafikimit të lëndëve narkotike. Operacioni...

Policia e Tiranës në aksion/ Arrestohen nëntë persona
Kronika 15:35 - 11 Shtator, 2020

Policia e Tiranës në aksion/ Arrestohen nëntë persona

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Arrestohen në flagrancë 9 shtetas, për vepra të ndryshme...

Policia rrugore “me dorë të hekurt”/ Pezullohen 234 patenta, arrestohen 53 shoferë
Kronika 19:43 - 8 Shtator, 2020

Policia rrugore “me dorë të hekurt”/ Pezullohen 234 patenta, arrestohen 53 shoferë

Policia Rrugore në të gjithë vendin, përgjatë fundjavës dhe deri në këto momente ka vijuar kontrollet me radar, drager e dronë, për evidentimin dhe ndëshkimin e...

Kërcënoi me kaçavidë e zyrtarin e ADZM-së / Arrestohet 27-vjeçari, në kërkim tre të tjerë
Kronika 10:10 - 7 Shtator, 2020

Kërcënoi me kaçavidë e zyrtarin e ADZM-së / Arrestohet 27-vjeçari, në kërkim tre të tjerë

Një 27-vjeçar është vënë në prangat e policisë  pasi ka kërcënuar me thikë përgjegjësin e sektorit dhe monitorimit në agjencinë e zonave të mbrojtura Elbasan. Po...

Protesta të dhunshme në Portland, policia urdhëron shpërndarjen
Bota 15:57 - 6 Shtator, 2020

Protesta të dhunshme në Portland/ Policia urdhëron shpërndarjen

Policia e qytetit të Portlandit në shtetin e Oregonit i konsideroi si trazira grumbullimet e së shtunës në mbrëmje pasi demonstruesit hodhën shishe me molotov në...

Braktisi Bjellorusinë pas 10 ditëve burg/ Aktivistja opozitare bjelloruse tregon si shkoi në Poloni
Bota 12:35 - 6 Shtator, 2020

Braktisi Bjellorusinë pas 10 ditëve burg/ Aktivistja opozitare bjelloruse tregon si shkoi në Poloni

Protesta të mëdha pritet të mbahen përsëri në Bjellorusi duke kërkuar dorëheqjen e presidentit Aleksandër Lukashenko. Ditën e djeshme agjentët e sigurisë në kryeqytetin Minsk arrestuan...

Policia me "dorë të hekurt"/ Pezullohen 46 leje drejtimi, 13 shoferë të arrestuar
Kronika 15:59 - 4 Shtator, 2020

Policia me “dorë të hekurt”/ Pezullohen 46 leje drejtimi, 13 shoferë të arrestuar

Si rezultat i kontrolleve me radar, Policia e Shtetit ka pezulluar lejet e drejtimit të 32 drejtuesve të mjeteve që drejtonin mjetet me shpejtësi tej normave...

Kërcënoi me kaçavidë e zyrtarin e ADZM-së / Arrestohet 27-vjeçari, në kërkim tre të tjerë
Kronika 12:28 - 30 Gusht, 2020

Arrestohen 11 persona në Tiranë/ Për çfarë akuzohen, policia jep detaje

Bien në prangat e Policisë së Tiranës 11 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i...

“Perimetri” mbush plot burgjet/ Avokati ngre shqetësimin: Djemtë e rinj rrezikojnë për 100 euro
Kronika 10:54 - 29 Gusht, 2020

“Perimetri” mbush plot burgjet/ Avokati ngre shqetësimin: Djemtë e rinj rrezikojnë për 100 euro

Prej kohësh në vendinn tonë vijon operacioni “Perimetri” i cili ka arrestuar një numër të madh personash të cilët ndihmojnë emigrantët e paligjshëm që të kalojnë...

Arrestohen 11 persona në Tiranë/ Policia jep detaje
Kronika 15:17 - 28 Gusht, 2020

Arrestohen 11 persona në Tiranë/ Policia jep detaje

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Vihen në pranga 11 shtetas, 4 prej të cilëve...

Bënin namin me vjedhje në Tiranë/ Arrestohen dy “të fiksuarit” pas bizhuterive
Kronika 10:44 - 24 Gusht, 2020

Bënin namin me vjedhje në Tiranë/ Arrestohen dy “të fiksuarit” pas bizhuterive

Dy persona janë vënë në prangat e policisë pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh në banesa. Në pranga kanë rënë shtetasit me inicialet 28-vjeçari -I. I.,...

Kanosën dhe kërcënuan punonjësit e policisë/ Arrestohet tre “të fortët” e Niklës
Kronika 17:33 - 23 Gusht, 2020

Kanosën dhe kërcënuan punonjësit e policisë/ Arrestohen tre “të fortët” e Niklës

Tre persona janë arrestuar në flagrancë pasi kanosën punonjësit e policisë të IEVP-së Fushë-Krujë. Policia ka vënë në pranga 25 vjeçarin me iniciale B.Sh., 39 vjeçarin...

blob:https://www.facebook.com/b997a8b6-90d0-430e-8655-29b7579dc027
Kronika 13:24 - 22 Gusht, 2020

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 3 të rinj në Korçë

Policia e Korçës ka goditur një rast të dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit, në sajë të operacionit...

Shkelja e rregulloreve mbi pandeminë/ Arrestime dhe ndëshkime në Kosovë
Kosova & Rajoni 22:31 - 21 Gusht, 2020

Shkelja e rregulloreve mbi pandeminë/ Arrestime dhe ndëshkime në Kosovë

Në Kosovë mijëra qytetarë janë arrestuar për mosrespektimin e masave emergjente te vendosura nga autoritetet për frenimin e përhapjes së pandemisë së COVID-19. Gjykata e lartë...

Organizonin dasma në kohë pandemie/ Gjobiten dhe mbyllen dy lokale në Kurbin
Kronika 16:31 - 16 Gusht, 2020

Organizoi dasmë pa respektuar masat anti-Covid/ Gjobitet pronari i lokalit në Durrës

Policia e Durrësit ka ndëshkuar me 1.000.000 lekë gjobë, administratorin e një lokali pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ për masat...