Connect with Us

All posts tagged "arrestim"

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral i befason të gjithë dhe kthehet në shtëpi
Life Style 10:14 - 15 Janar, 2021

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral i befason të gjithë dhe kthehet në shtëpi

Ejlyl dhe Ali bashkëpunojnë për të pajtuar Songylin me Gynejin.  Më në fund Songyl dhe Gynej rregullojnë marrëdhënien e tyre. Gynej i propozon Songylit të jetojnë...

U kap duke transportuar 5 sirianë kundrejt përfitimit/ Arrestohet 35 vjeçari nga Korça
Kronika 08:50 - 14 Janar, 2021

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet 41 vjeçari në Bulqizë

Kapet dhe ndalohet një 41-vjeçar, me qëllim ekstradimi drejt shtetit Italian. Me datë 13.01.2021 nga Policia Kufitare Bllatë, në bashkëpunim me strukturat e Hetimit të Krimit...

Negociatat për arestimin e Nexhmije Hoxhës/ Rrëfehet Ceka: Çfarë më tha Ramiz Alia
Politikë 23:17 - 13 Janar, 2021

Negociatat për arrestimin e Nexhmije Hoxhës/ Rrëfehet Ceka: Çfarë më tha Ramiz Alia

Në dhjetor të vitit 1991, presidenti Ramiz Alia, kryeministri Ylli Bufi dhe kryetari i Partisë Socialiste, Fatos Nano, u vunë para dilemës së vështirë për të...

U kap duke transportuar 5 sirianë kundrejt përfitimit/ Arrestohet 35 vjeçari nga Korça
Kronika 08:50 - 11 Janar, 2021

U kap duke transportuar 5 sirianë kundrejt përfitimit/ Arrestohet 35 vjeçarja nga Korça

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Vihet në pranga...

Kronika 15:42 - 4 Janar, 2021

Dhunoi vjehrrën, kunatin dhe vajzën e mitur/ Arrestohet 33 vjeçarja në Korçë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetases H. A., 33 vjeçe, banuese në Durrës. Arrestimi i saj...

Qëlloi me armë pas sherrit me 18 vjeçarin/ Shpallet në kërkim i riu në Kurbin
Kronika 16:00 - 2 Janar, 2021

Qarkullonte me pistoletë me vete/ Arrestohet një person në Tiranë

Një person është kapur në lagjen ‘’Ali Demi’’ të Tiranës pasi qarkullonte me armë me vete. Personi në fjalë kur ka parë Policinë ka hedhur armën...

Festat e fundivitit pa fishekzjarre/ Sekuestrohet një sasi e madhe lëndësh piroteknike, pranga 56-vjeçarit në Lezhë
Kronika 11:39 - 30 Dhjetor, 2020

Festat e fundivitit pa fishekzjarre/ Sekuestrohet një sasi e madhe lëndësh piroteknike, pranga 56-vjeçarit në Lezhë

Një 56-vjeçar është vënë në prangat e policisë  pasi në biznesin e tij në Lezhë u gjetën një sasi e konsiderueshe fishekzjarre dhe kapsolla. Vijojnë kontrollet...

Transportonte lëndë drusore në mënyrë të paligjshme/ Procedohet 39-vjeçari në Kurbin
Kronika 15:37 - 28 Dhjetor, 2020

Transportonte lëndë drusore në mënyrë të paligjshme/ Procedohet 39-vjeçari në Kurbin

Një 39-vjeçar është proceduar penalisht ditën e sotme në Kurbin. Ai është kapur duke transportuar me mjetin e tij tip furgon lëndë drusore të prerë në...

U kap me kokainë/ Reagon Shpat Kasapi: Për qejf…
Showbizz 13:17 - 28 Dhjetor, 2020

U kap me kokainë/ Reagon Shpat Kasapi: Për qejf…

Pak më parë në media qarkulloi lajmi se këngëtari Shpat Kasapi është kapur me kokainë para një muaji në lagjen Gjorce Petrov. Mediat maqedonase shkruanin se...

Kronika 09:02 - 26 Dhjetor, 2020

Arrestimi i ish gjyqtarit/ Policia jep informacion zyrtar, çfarë ndodhi tek Liqeni Artificial

Policia e Tiranës ka dhënë informacioni zyratar lidhur me arrestimin e ish gjyqtarit Alaudin Malaj. Sipas policisë, Malaj u arrestua pasi në kundërshtim me vendimin e...

Sherri me djemtë për makinën/ Jepet sot masa e sigurisë për ish-gjyqtarin Alaudin Malaj
Aktualitet 12:52 - 25 Dhjetor, 2020

Lajmi i fundit/ Arrestohet ish-gjyqtari Alaudin Malaj

Ish gjyqtari Alaudin Malaj është arrestuar pak çaste më parë, raporton CNA.al. Ish kryetari i Gjykatës së Apelit është arrestuan në zonen e Liqenit Artificial Tiranë...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë/ Çfarë gjeti policia në vendngjarje
Kronika 09:50 - 21 Dhjetor, 2020

Kanosi me armë zjarri një person në mes të tregut/ Arrestohet 32- vjeçari në Berat

Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. L., 32 vjeç, banues në lagjen “30...

Dhunuan punonjësit e OSHEE/ Arrestohet 54 vjeçari, në kërkim i biri
Kronika 14:00 - 20 Dhjetor, 2020

Dhunuan punonjësit e OSHEE/ Arrestohet 54 vjeçari, në kërkim i biri

Policia e Vlorës ka arrestuar një 54 vjeçar dhe ka shpallur në kërkim djalin e tij 19 vjeçar, pasi akuzohen se kanë goditur punonjësit e OSHEE-së...

Vidhte adresa Facebook dhe u kërkonte të afërmve para/ Arrestohet i riu i shpallur në kërkim
Kronika 10:17 - 17 Dhjetor, 2020

Vidhte adresa Facebook dhe u kërkonte të afërmve para/ Arrestohet i riu i shpallur në kërkim

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte në kërkim për veprën penale ‘Mashtrimi kompjuterik’. Në kuadër të operacionit të koduar “Transferta” pas hekurave...

Kronika 10:16 - 15 Dhjetor, 2020

Sekuestrohet 7 kg kanabis dhe kokainë/ Arrestohen tre persona në Tiranë

Në zbatim të planit të masave të hartuar nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, për kontrollin e të gjithë territorit, me qëllim evidentimin dhe kapjen e...

Çështja e detit/ Ngjela nuk përmbahet ndaj politikanëve: Janë bastardë, armiq të shqiptarëve
Politikë 10:00 - 9 Dhjetor, 2020

“Shqipëria një shtet me strukturë kriminale”/ Ngjela tregon çfarë po ndodh me SPAK dhe arrestimet e “kokave”

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar pas lëvizjes së SPAK për arrestimin e krerëve të krimit të organizuar. Ngjela thekson se Shqipëria sot, është e...

Arrestimi i Indrit Taullait në Kosovë/ Kush e kërkoi ndalimin e tij
Kronika 10:13 - 8 Dhjetor, 2020

Arrestimi i Indrit Taullait në Kosovë/ Kush e kërkoi ndalimin e tij

Autoritetet e Policisë në Kosovë kanë arrestuar pak ditë më parë Indrit Taullain i njohur si ish-anëtar i “Bandës së Durrësit”. Ai ka qenë i shpallur...

Kronika 11:07 - 6 Dhjetor, 2020

Sekuestrohen 167 doza heroine/ Pranga 27 vjeçarit në Tiranë

Një 27 vjeçar është arrestuar nga policia në Tiranë pasi iu gjetwn nw banesw 167 doza me lëndë narkotike heroinë. I arrestuari ndërkohe rezultoi edhe autor...

Udhëtonte me 10 kg drogë në makinë/ Arrestohet greku në Janinë
Kronika 22:13 - 5 Dhjetor, 2020

Udhëtonte me 10 kg drogë në makinë/ Arrestohet greku në Janinë

Një operacion antidrogë është zhvilluar gjatë ditës së sotme në kufirin greko-shqiptar nga pala greke. Si rrjedhojë një shtetas grek është arrestuar në autostradën Janinë-Kozan pasi...

Policia në aksion/ Arrestohen 6 persona në Tiranë
Kronika 13:43 - 3 Dhjetor, 2020

Policia në aksion/ Arrestohen 6 persona në Tiranë

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Arrestohen në flagrancë 6 shtetas, për vepra të ndryshme...

Qarkullonte me armë zjarri të mbushur gati për qitje/ Arrestohet në flagrancë 50-vjeçari
Kronika 12:10 - 2 Dhjetor, 2020

Qarkullonte me armë zjarri të mbushur gati për qitje/ Arrestohet në flagrancë 50-vjeçari

Një 50 vjeçar është arrestuar sot nga Policia e Shkodrës, për shkak se është kapur me armë zjarri,  me fishek gati për qitje. Personi i vënë...

Nga jeta personale, te karriera, deklaratat për homoseksualët dhe “Agimin e Artë”/ Kush është Notis Sfakianakis
Showbizz 19:20 - 30 Nentor, 2020

Nga jeta personale, te karriera, deklaratat për homoseksualët dhe “Agimin e Artë”/ Kush është Notis Sfakianakis

Policia greke ka arrestuar mbrëmjen e djeshme këngëtarin e famshëm Notis Sfakianakis, pasi u kap me 2 gramë kokainë dhe 1 pistoletë në makinën e tij...

Përleshje me armë mes të rinjve në lokal/ Policia parandalon tragjedinë
Kronika 10:08 - 29 Nentor, 2020

Vrasja e ‘të fortit’ që tronditi Shkodrën/ Zbardhet emri i njërit autor, në pranga edhe punonjësi i karburantit

Ka arritur në tre numri i të arrestuarve të vrasjes që tronditi dje qytetin e Shkodrës, ndërsa mësohet se një prej të dyshuarve është punonjës i...