Connect with Us

All posts tagged "arrest"

Arrestohen dy shqiptarë në Itali/ U kapën me hashash dhe kokainë
Kronika 20:15 - 25 Shtator, 2020

Arrestohen dy shqiptarë në Itali/ U kapën me hashash dhe kokainë

Dy të rinj shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane. Sipas raportimeve të mediave vendase bëhet me dije se shqiptarët i përkasin moshave 24 dhe...

Arratiset mjeku i Fjolla Morinës/ Dha raport fals
Showbizz 16:01 - 23 Shtator, 2020

Video-U la në arrest shtëpie/ Fjolla Morina shfaqet me personin qe “e do shumë”

Këngëtarja Fjolla Morina është shafqur për herë të parë pas vendimit të Gjykatës e cila e la atë në “arrest shtëpie”. Fjolla ka postuar një video...

Falsifikoi formularët për hyrjen në Greqi për 33 shqiptarë/ Arrestohet 41-vjeçari
Kronika 13:46 - 22 Shtator, 2020

Falsifikoi formularët për hyrjen në Greqi për 33 shqiptarë/ Arrestohet 41-vjeçari

Shërbimeve të Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në dalje të Republikës së Shqipërisë, gjatë verifikimit dhe kontrollit të dokumentacionit të 33 shtetasve shqiptarë dhe konkretisht të...

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen
Kronika 10:29 - 22 Shtator, 2020

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit B. K., 48 vjeç, pasi në rrugën “Dritan Hoxha”,...

Kronika 12:16 - 21 Shtator, 2020

Organizonte lojra fati/ Arrestohet një i ri në Tiranë

Goditet një tjetër rast i organizmit të kundërligjshëm të lojërave të fatit. Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohet penalisht pronari i lokalit. Shërbimet e Komisariatit...

I shpallur në kërkim për disa vepra penale/ Arrestohet 22 vjeçari në Tiranë
Kronika 11:31 - 21 Shtator, 2020

I shpallur në kërkim për disa vepra penale/ Arrestohet 22 vjeçari në Tiranë

Forcat e Posaçme “Shigjeta” në Tiranë kanë arrestuar shtetasin e shpallur në kërkim Sokol Troka, 22 vjeç. Arrestimi i tij është bërë pasi Gjykata e Rrethit...

Arrestohen tetë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen
Kronika 11:33 - 16 Shtator, 2020

Sekuestrohen 16 kg cannabis sativa/ Arrestohen dy persona në Skrapar

Vijon puna për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve...

Pse duhet arrestuar Edmond Haxhinasto/ Ndryshoi projektin 21 herë, kostoja 145 milion dollarë
English 13:30 - 13 Shtator, 2020

Why should be arrested Edmond Haxhinasto / He changed the project 21 times, with a cost of $ 145 million

In recent days, a scandal has erupted regarding the financing of the Tirana-Elbasan road, which has had three segments. The first of which has been Sauk-Tunel,...

Përndjekje, vjedhje dhe dhuna në familje/  Ja kush u arrestua sot në Tiranë
Kronika 11:04 - 13 Shtator, 2020

I dënuar me burg në Itali/ Arrestohet 40-vjeçari në Lezhë

Policia e Lezhës ka arrestuar një 40 vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Në pranga ka rënë Gjergj Mirashi, 40 vjeç, banues në Lezhë. Mësohet se...

Kronika 10:19 - 13 Shtator, 2020

Kultivonte bimë narkotike pranë banesës/ Arrestohet 61 vjeçari në Korçë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, si rezultat i kontrolleve të pandërprera të territorit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativave të kultivimit të...

Plagosja "Starova' fundos pesë persona/ Mes tyre gjyqtarja e Korçës dhe dekan i Fakultetit Juridikarmë në Shkodër/ Policia zbardh dinamikën e ngjarjes, një i arrestuar
Kronika 19:22 - 11 Shtator, 2020

Kundërshtuan urdhrin e policëve dhe i kanosën ata/ Arrestohen tre persona, në kërkim një tjetër

Në zbatim të planit të masave për goditjen e paligjshmërisë, goditjen e trafikimit të lëndëve narkotike, dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm dhe kontrabandës, strukturat e...

Politikë 20:06 - 9 Shtator, 2020

“Natën me drogë, ditën aktivitete me Bashën”/ Trafikanti i Lulit akuza Topallit

Një aktivist i Partisë Demokratike ka ngritur së fundmi akuza ndaj ish kryeparlamentares, Jozefina Topalli. Oligert Musta është një aktivist i Partisë Demokratike i cili shfaqet...

U merrte shuma të mëdha parash bizneseve/ Vihet në pranga inpektori i Tatimeve
Kronika 17:15 - 9 Shtator, 2020

Policia e Tiranës në aksion/ Arrestohen 13 persona, për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës ka arrestuar  në flagrancë 13 shtetas, 3 prej tyre të shpallur në kërkim. Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në...

Iu gjetën drogë, armë dhe vjedhje/ Arrestohen 3 persona dhe shpallen në kërkim tre të tjerë në Durrës
Kronika 12:37 - 6 Shtator, 2020

Policia aksion në Durrës/ Arrestohen pesë persona

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rënë në prangat e Policisë Durrës 5 shtetas, 2 prej tyre të shpallur në kërkim kombëtar, 2 për kundërshtim të...

U merrte shuma të mëdha parash bizneseve/ Vihet në pranga inpektori i Tatimeve
Kronika 09:29 - 6 Shtator, 2020

Nuk “vuri mend” dy herët e para/ Arrestohet pronari i një lokali në Durrës

Shkeli në mënyrë të përsëritur protokollet e sigurisë duke organizuar dasëm, si dhe kundërshtoi urdhrin e policisë, arrestohet në flagrancë pronari i një lokali. 52-vjecari ishte...

Policia në aksion/ Arrestohen 6 persona në Tiranë
Kronika 16:53 - 3 Shtator, 2020

Policia në aksion/ Arrestohen 6 persona në Tiranë

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Arrestohen në flagrancë gjashtë shtetas për vepra të ndryshme...

Plagosi me thikë një 36 vjeçar/ Arrestohet i riu në Gjirokastër
Kronika 15:57 - 31 Gusht, 2020

Plagosi me thikë një 36 vjeçar/ Arrestohet i riu në Gjirokastër

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Xh. L., 21 vjeç, banues në Gjirokastër. Arrestimi i këtij...

Policia e Tiranës në aksion/ Arrestohen nëntë persona
Kronika 15:37 - 31 Gusht, 2020

Arrestohen gjashtë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Arrestohen në flagrancë 6 shtetas dhe procedohen penalisht 3 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, në bashkëpunim...

Iu gjetën drogë, armë dhe vjedhje/ Arrestohen 3 persona dhe shpallen në kërkim tre të tjerë në Durrës
Kronika 10:42 - 30 Gusht, 2020

Po transportonte një familje afgane drejt Kosovës/ Arrestohet korçari

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan, në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme të veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë për kalim...

U merrte shuma të mëdha parash bizneseve/ Vihet në pranga inpektori i Tatimeve
Kronika 09:57 - 30 Gusht, 2020

Shpërndanin drogë në qytet dhe zonat përreth/ “Porosia” vë në pranga bandën e të rinjve

Pas disa muajsh hetime të kryera nga Sektori për Hetrimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Dibër nën drejtimin e Prokurorisë Dibër, bazuar në...

Bënin kërdinë me vjedhje nëpër banesa/ Arrestohen dy të rinj shqiptarë në Itali
Kronika 16:34 - 28 Gusht, 2020

Bënin kërdinë me vjedhje nëpër banesa/ Arrestohen dy të rinj shqiptarë në Itali

Policia italiane ka arritur të zbulojnë dhe të arrestojnë 2 shqiptarë, të cilët dyshohet se kryenin vjedhje të banesave. Në pranga kanë rënë dy të rinj...

blob:https://www.facebook.com/b997a8b6-90d0-430e-8655-29b7579dc027
Kronika 11:04 - 13 Gusht, 2020

Po trasnportonte 12 emigrantë të paligjshëm/ Arrestohet i riu në Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Destinacioni”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt...

Iu gjet në banesë 1 kg heroinë/ Arrestohet 31 vjeçari në Tiranë
Kronika 10:17 - 10 Gusht, 2020

Iu gjet në banesë 1 kg heroinë/ Arrestohet 31 vjeçari në Tiranë

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 3...