Connect with Us

All posts tagged "arrest me burg"

Kronika 13:21 - 4 Janar, 2020

U shpall në kërkim për përndjekje/ Në pranga 35-vjeçari

Një shtetas ka rënë në pranga në Durrës pasi ka qenë në kërkim për përndjekje. 35-vjeçari K.Z., akuzohet për veprën penale “përndjekje” dhe pasi ka qenë...

Kronika 10:34 - 21 Dhjetor, 2019

Vrasja e dyfishtë në Fier/ Gjykata jep vendimin për autorin

Është lënë sot në burg me vendim gjyqësor autori që kreu vrasje të dyfishtë, dy ditë më parë në qytetin e Fierit. Gjykata ka dhënë masën...

Lajme 16:10 - 17 Dhjetor, 2019

Pasojat tragjike të tërmetit/ Gjykata lë në burg 5 zyrtarë dhe 4 pronarë

Gjykata e Durrësit ka dhënë masat e sigurisë për nëntë të arrestuari pas tërmetit të 26 nëntorit. Sipas vendimit të gjykatës, janë lënë në burg pesë...

Kronika 10:34 - 8 Gusht, 2019

Kërcënonin vazhdimisht një person/ Gjykata lë në burg tre vëllezrit

Gjykata ka caktuar masën arrest me burg për tre vëllezër të cilët akuzohet se kërcënonin një shtetas. Kjo masë sigurie është caktuar nga Gjykata për Krime...

Aktualitet 16:33 - 22 Tetor, 2018

Zbulimi i laboratorit të heroinës në Has/ Gjykata jep vendimin për 5 të arrestuarit

Pas zbulimit të laboratorit të heroinës në fshatin Brenog të Hasit ditën e sotme Gjykata e Kukësit ka dhënë masën e sigurisë për 5 të arrestuarit....

Aktualitet 10:30 - 16 Tetor, 2018

“Kam gruan shtatzënë”/ Gjykata jep vendimin për ish-drejtorin e Hipotekës

Për ish-drejtorin e Hipotekës së Shkodrës, Zamir Leka, Gjykata e këtij rrethi ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, ndërsa për ish-juristen Frida Mirashi është...

Aktualitet 11:04 - 15 Tetor, 2018

Masakra e trefishtë në Mat/ Gjykata jep vendimin për autorin

Gjykata ka lënë në burg autorin e masakrës së Matit, Kujtim Koxha, 54-vjeç, i cili u mori jetën tre punonjësve të Ndërmarrjes së Mirëmbajtjes së Rrugëve....

Aktualitet 16:41 - 6 Tetor, 2018

Arrest me burg për aktorët e “Babales”/ Reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, pas caktimit të masës së sigurisë, për Albert Veliun, të njohur ndryshe si “Babalja” dhe...

Aktualitet 13:59 - 2 Tetor, 2018

Mina me telekomandë dhe drogë/ Gjykata jep vendimin për vëllain e Alketa Vejsiut

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Endrit Vejsiun, vëllain e moderatores, Alketa Vejsiu. Vejsiu u arrestua dy ditë më parë në aksin...

Aktualitet 14:30 - 30 Shtator, 2018

Dhunimi i Xhisiela Malokut/ Arrestohet djali i deputetit, Rrahman Rraja

Gjykata e Krujës ka lëshuar ditën e djeshme urdhër-arrestin për djalin e deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rraja, Rexhep Rrajën. Ai është arrestuar ditën e sotme...

Aktualitet 10:17 - 26 Shtator, 2018

I shpallur në kërkim për dhunë në familje/ Arrestohet 33 vjeçari

Policia e Fierit ka bërë të mundur arrestimin e një shtetasi i cili ishte i shpallur në kërkim. Shtetasi Alfred Kapaj, 33 vjeç me banim në...

Aktualitet 23:02 - 30 Gusht, 2018

Dhunuan për vdekje 54 vjeçarin/ Jepet masa e sigurisë për xhaxhain dhe dy nipat

Gjykata e Korçës dha masën e sigurisë arrest me burg 45 ditë, Për Arben Nazifin, Emiljano Nazifin dhe Edison Nazifin, të cilët dyshohet se kanë dhunuar...

Aktualitet 11:41 - 27 Maj, 2018

Grabitja e Prokurorisë së Durrësit/ Zbardhet vendimi i gjykatës

Pas grabitjes së Prokurorisë së Durrësit tri ditë më parë, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për autorët Naiz Lena, Artur Isa dhe...

Kronika 21:05 - 19 Mars, 2018

Trafiku i qenieve njerëzore Shqipëri-SHBA/ Gjykata lë në burg 39 të arrestuarit

Gjykata e Krimeve të Rënda dha arrest me burg për 39 të arrestuarit për trafik të klandestinëve  nga Shqipëria në SHBA, Kanada dhe Angli kundrejt shumave...

Kronika 12:19 - 3 Mars, 2018

Gjykata e Vlorës, lë në burg autorët e vrasjes nënë e bir

Gjykata ka vendosur masën “arrest me burg” për Kasem Prijasin e Hysnie Hoxhallari. Të dy shtetasit akuzohen për vrasjen e Salke Hoxhallari dhe Olsi Hoxhallari, nënë...

Uncategorized 15:09 - 11 Shkurt, 2018

Gjykata lë në burg 4 ish-zyrtarët e ish-Komunës Ishëm

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë për 4 ish-zyrtarë të ish-Komunës Ishëm, të ndaluar 2 ditë më parë. Ish-zyrtarët janë të akuzuar për korrupsion...

Kronika 09:51 - 11 Shkurt, 2018

Atentati ndaj “të fortit” të Shkodrës/ Gjykata vendos “arrest me burg” për 3 të arrestuarit

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën arrest me burg për të tre të arrestuarit, autorë të atentatit ndaj Lulzim Kullës. Vijon…

Aktualitet 18:55 - 4 Shkurt, 2018

Gjykata lë në burg 5 ish-punonjësit e ARRSH-së

Gjykata e Elbasanit ka vendosur ditën  sotme masën e sigurisë për 5 ish-punonjësit e Autoritetit Rrugor Shqiptar. Agron dhe Kujtim Hysa, si dhe Rexhep Tarabas i...

Aktualitet 16:20 - 4 Shkurt, 2018

Gjykata lë në burg Dashamir Xhikën

Jepet masa “arrest me burg” për Dashamir Xhikën. Gjykata e Elbasanit ka lënë në burg ish-kreun e ARRSH-së, Dashamir Xhika, i akuzuar për shpërdorim detyre dhe...

Aktualitet 15:04 - 8 Dhjetor, 2017

Trafikoi hashash/ Krimet e Rënda lënë në burg nënkomisarin

Gjykata e Krimeve të Rënda, ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për  nënkomisarin e Fierit, Festim Nelaj si dhe 6 të dyshuarit e tjerë....

Aktualitet 18:02 - 29 Nentor, 2017

U kapën me 1.6 tonë drogë/ Gjykata e Pireut le në burg 3 prej të arrestuarve  

Gjykata e Pireut ka dhënë masën e sigurisë për 3 nga 11 të arrestuarit nga operacioni anti-drogë në Greqi, ku u kapën 1.6 tonë drogë që...

Aktualitet 16:57 - 14 Nentor, 2017

Prokuroria kërkon “arrest me burg” për mikun e Tahirit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar masën e sigurisë “arrest me burg” për biznesmenin nga Elbasani, Orest Sota, i cili u kap nga policia me...

Aktualitet 17:23 - 10 Nentor, 2017

Ndalimi i gjyqtarit Shkëlqim Miri/ Prokuroria kërkon arrest me burg

Gjyqtari Shkëlqim Miri, të cilit iu gjetën në banesë rreth 34 milion lekë të reja është ndaluar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Gjyqtari...