Connect with Us

All posts tagged "Arratisje"

Kronika 11:37 - 8 Maj, 2020

Video-Po tentonte të vidhte motorrin për tu arratisur/ Arrestohet në Tiranë krimineli i shumëkërkuar

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 2 Tiranë, operacioni policor i koduar “Prita”. Kapet dhe ndalohet një 34-vjeçar i shpallur në kërkim, me precedent të theksuar...

Kronika 16:44 - 14 Prill, 2020

I dënuari tentoi të arratiset në Tepelenë/ Reagon Drejtoria e Burgjeve: Iku me vrap kur po i bëhej kontroll

Ditën e sotme i dënuari Eduard S. u arratis nga burgu i Bënçes në Tepelenë, por falë ndërhyrjes së shpejtë të gardianëve u bë i mundur...

Kronika 13:17 - 14 Prill, 2020

U arratis nga burgu i Bënçes/ Kapet pas 500 metrash ndjekje i dënuari

Një i burgosur është arratisur nga burgu i Bënçes në Tepelenë. I dënuari, Eduard Kaçaj, ka arritur të kalojë të gjithë masat e sigurisë duke u...

Politikë 14:53 - 23 Shkurt, 2020

Shkodrani kapet tapë në timon/ Tenton të arratiset nga dhoma e paraburgimit

Policia ka vënë në pranga një person që drejtonte makinën në gjendje të dehur. Blutë bëjnë me dije se 35-vjeçari me banim në Shkodër A. Hidri...

Kronika 09:15 - 21 Dhjetor, 2019

Grabisin banesën dhe ja mbathin me vrap/ Shpallen në kërkim autorët

Një banesë është grabitur gjatë natës së djeshme në Gjirokastër, ndërsa autorët e ngjarjes janë në kërkim. Në Terihat në Gjirokastres, persona të paidentifikuar i janë...

Kronika 10:48 - 18 Tetor, 2019

I dënuar për vrasje/ Tenton të arratiset nga burgu i sigurisë së lartë

Një i dënuar në burgun e Peqinit ka tentuar të arratiset gjatë natës. Mësohet se Gëzim Toma, i dënuar me 20 vite burg për vrasje dhe...

Aktualitet 15:14 - 24 Maj, 2019

Plagosja e menaxherit të vip-ave/ Arratiset nga spitali agresori

Menaxheri i “On Records” Met Elshani, disa ditë më parë,  mbeti i plagosur pas një përleshjeje mes dy grupeve. Personi që kreu plagosjen ka qenë nën...

Aktualitet 19:35 - 8 Prill, 2019

Arratisje si nëpër filma/ Shqiptari u ikën policëve serb me pranga në duar

Një arratisje si nëpër filma ka ndodhur ditën e sotme në Nish të Serbisë. Një shqiptar u ka ikur gardianëve gjatë daljes nga spitali, i cili...

gruevski zbardh arratisjen
Aktualitet 22:29 - 2 Shkurt, 2019

I kërkuar nga autoritetet/ Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Guevski i cili është shpallur në kërkim nga autoritete maqedonase ka dhënë një intervistë për TV SITEL. Gruevski ndodhet në Budapet ku...

Dy shqiptaret e arratisur nga burgu i Greqise
Aktualitet 15:56 - 14 Janar, 2019

Greqi/ Prangosen dy shqiptarët e arratisur

Policia greke ka arritur të vërë sërisht në pranga dy shqiptarët që u arratisën nga burgu i  Korydallos në Athinë. Shqiptarët  Leonard Pepa dhe Elvis Pepa...

policia e shtetit
Aktualitet 14:08 - 2 Janar, 2019

Ndihmuan në arratisjen e serbit nga Shqipëria/ Arrestohen gjashtë persona

Gjashtë persona janë arrestuar nga policia e Kukësit, pasi në bashkëpunim më njëri-tjetrin dyshohet se kanë ndihmuar për tu larguar nga vendi i qëndrimit një shtetas...

Aktualitet 20:55 - 29 Dhjetor, 2018

Ekskluzive/ Lulzim Basha pushimet e fundvitit i kalon në Holandë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sot në mbrëmje është nisur drejt Holandës, pas fjalës që ka mbajtur me banorët e Unazës së Re të kryeqytetit....

Aktualitet 22:58 - 20 Nentor, 2018

Arratisja e Nikolla Gruevskit/ Artan Hoxha zbulon detaje të reja

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja në lidhje me arratisjen e ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski drejt Hungarisë. Hoxha në një intervistë në studion e...

Aktualitet 10:04 - 20 Nentor, 2018

“Doli nga Serbia, por nuk e ndaluam”/ Vuçiç zbulon detaje nga arratisja e Gruevskit

“Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski ka kaluar nga Serbia për të hyrë në Hungari”,- kështu ka deklaruar Presidenti serb Aleksandër Vuçiç. Sipas Vuçiç më datë 11 nëntor...

gruevski zbardh arratisjen
Aktualitet 16:08 - 17 Nentor, 2018

‘Largohet nga Hungaria’/ Zyrtari i lartë tregon vendndodhjen e Gruevskit

Arratisja e ish-kryeministrit Maqedonas, Nikolla Gruevski ka qenë kryefjalë e mediave maqedonase, por jo vetëm. Referuar agjencisë së mediave bullgare “Fokus”, ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla...

Aktualitet 13:44 - 16 Nentor, 2018

Zaev ngre dyshime të forta/ Largimi i Gruevskit arratisje, apo rrëmbim

Pas arratisjes së ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski, ka reaguar paraardhësi i tij kryeministri Zoran Zaev. Në një konferencë për shtyp, Zaev ka hedhur hije dyshimi mbi...

gruevski zbardh arratisjen
Aktualitet 18:28 - 15 Nentor, 2018

Arratisja e Gruevskit nga hani i Hotit/ Policia jep detaje

Detaje të reja janë zbardhur nga policia në lidhje me arratisjen e ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski i cili ka kërkuar azil politik në Hungari. Policia shqiptare...

Aktualitet 16:34 - 15 Nentor, 2018

Në kërkim ndërkombëtar/ Zbulohet skema e arratisjes nga Hani i Hotit të Nikolla Gruevskit

Ish kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski, i cili u dënua nga Gjykata për keqpërdorim të detyrës zyrtare me vendim të plotfuqishëm me dy vjet burg mësohet se...

Aktualitet 16:17 - 4 Tetor, 2018

U arratis nga burgu me helikopter/ Si u arrestua krimineli më i madh i Francës

Rédoine Faïd është cilësuar si krimineli më i rrezikshëm në Francë. Arratisja e tij nga burgu në muajin korrik bëri bujë në gjithë botën. Mediat franceze...

Aktualitet 17:18 - 26 Qershor, 2018

Arratiset nga burgu i Drenovës i arrestuari për trafik narkotikësh

Një i dënuar për trafik të lëndëve narkotike, i cili po vuante dënimin në burgun e Drenovës në Korçë, ka thyer lejen e dhënë nga autoritetet...

Aktualitet 22:34 - 9 Maj, 2018

Arratisen 4 të burgosur

Katër shqiptarë kanë tentuar ti shpëtojnë policisë greke teksa ishin duke u transferuar në burgun e Kretës, nga porti i Pireut. Sipas mediave greke, katër nga...

Kuriozitete 23:40 - 15 Prill, 2018

U arratis nga burgu 50 vite më parë/ I dërgon letër FBI-s

FBI ka rihapur një çështje të shumë viteve më parë, pasi një i arratisur ka dërguar një letër.  Clarence Anglin, u arratis në vitin 1961 nga...

Kryesore Show Biz 23:50 - 10 Mars, 2018

Butrinti dhe Kiara tradhëtohen nga fotot/ Arratisen së bashku

Janë në qëndër të mediave rozë për lidhjen e tyre të dashurisë. Butrint Imeri dhe Kiara Tito as e konfirmojnë e as e mohojnë këtë lidhje....