Connect with Us

All posts tagged "arra"

8 ushqimet që ju ndihmojnë të bëni një gjumë më të mirë
Shëndeti 12:35 - 16 Shkurt, 2021

8 ushqimet që ju ndihmojnë të bëni një gjumë më të mirë

Salmon Peshku yndyror, dhe veçanërisht salmoni , është i pasur me acide yndyrore omega 3 dhe vitaminë D. Ky kombinim unik besohet të jetë shumë i...

Duhet patjetër të jenë pjesë e dietës tuaj/ Ushqimet që përmirësojnë shëndetin mendor
Shëndeti 16:41 - 15 Janar, 2021

Duhet patjetër të jenë pjesë e dietës tuaj/ Ushqimet që përmirësojnë shëndetin mendor

Ushqimi i mirë ju ndihmon të funksiononi në mënyrë optimale, të flini mirë dhe të zvogëloni stresin. Por gjithashtu mund të ndikojë në shëndetin tuaj mendor...

Super ushqimet që “luftojnë” dhjamin e barkut
Shëndeti 12:00 - 24 Dhjetor, 2020

Super ushqimet që “luftojnë” dhjamin e barkut

Yndyra e brendshme e barkut nxit inflamacionin , një shkaktar i njohur i plakjes së parakohshme dhe sëmundjeve. Kjo ka të ngjarë të jetë një arsye...

Shëndeti 18:15 - 5 Dhjetor, 2016

20 gram arra në ditë mund tu shpëtojnë jetën në të ardhmen

Sipas një studimi të kryer nga  Imperial Collage në Londër, konsumimi i 20 gram arrave në ditë mund tu shpëtojnë jetën në të ardhmen. Sot sëmundjet...

Aktualitet 09:44 - 8 Janar, 2015

Arrat/Ushqimi i trurit

Arrat përmbajnë shumë vitamina, ato janë të pasura me vitaminë E, kanë veti antioksidante që mbrojnë qelizat cerebrale nga dëmtimet që shkaktohen nga radikalet e lira...