Connect with Us

All posts tagged "armir shkurti"

Politikë 13:11 - 9 Maj, 2020

Armir Shkurti tregon çfarë ndodhi në Sheshin Skëndërbej/ Paralajmëron përshkallëzim të protestave  

Gazetari Armir Shkurti në një prononcim për CNA.al ka treguar se çfarë ndodhi sot në protestën e organizuar nga Shoqëria Civile, në Tiranë. Armir Shkurti tha se...

Politikë 08:39 - 8 Maj, 2020

“Vrasës me pagesë!”/ Armir Shkurti shpërthen ndaj Bashës: Na ke prerë në besë!

Gazetari Armir Shkurti ka sulmuar kreun e PD, Lulzim Basha duke e akuzuar se ai ka vrarë opozitën. Shkurit e ka cilësuar Bashën si vrasës me...

ps ftese per nanon
Politikë 09:14 - 1 Maj, 2020

“Kur do t’i marrin paratë shqiptarët?/ Armir Shkurti rrëfen “shpërthimin” e Fatos Nanos

Gazetari Armir Shkurti, në 60-vjetorin e TVSH-së, ka risjellë në vëmendje një rast të një bisede në studio me ish-kryeministrin Fatos Nano. Në një postim në...

Politikë 09:16 - 17 Prill, 2020

Kthim pas në kohë/ Kur Edi Rama iu bënte thirrje qytetarëve: Mos paguani gjobat

Ndërsa kryeministri Edi Rama ka ashpërsuar masat kundër përhapjes së koronavirusit, duke ndëshkuar me gjoba dhe burgim qytetarët që shkellin rregullat, gazetari Armir Shkurti i kujton...

Lajme 17:09 - 12 Prill, 2020

Lajmi i turpshëm i Top Channel/ Armir Shkurti tregon si po e dezinformon publikun

Gazetari Armir Shkurti ka shprehur hapur zhgënjimin e tij ndaj Top Channel duke u nisur nga një lajm për varrosjen e viktimave nga koronavirusi në SHBA....

Politikë 12:06 - 3 Prill, 2020

“Nuk më del e keqja me këtë perversitet”/ Apeli i fortë i gazetarit: Mos! Se mallkimi nuk do të na ndahet

Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama deklaroi se kush ka humbur punën në të zezë mund të përfitojë nga paketa e ndihmës së “luftës”, vetëm...

Satire Politike 09:26 - 1 Prill, 2020

Armir Shkurti merr telefonatën e papritur nga “Lulzim Basha”/ Zbulohet biseda

Nga Armir Shkurti * Më ra telefoni tani në mëngjes. – Armir si je? Lulzim Basha jam – tha U befasova me thënë të drejtën se...

Sociale 14:04 - 26 Mars, 2020

Armir Shkurti rrëfen ndodhinë e papritur në Tiranë  

Gazetari Armir Shkurti nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka komentuar situatën e rëndë që po kalon Shqipëria për shkak të përhapjes së koronavirusit. Ndërsa rrëfen...

Opinione 12:29 - 15 Mars, 2020

Nga Armir Shkurti/ Pushteti, Edi dhe terrori i COVID-19

Në 2004 Sekretari i Përgjithshëm i OKB- së Kofi Anan e ka përshkruar terrorizmin si akt ” me qëllim shkaktimin e vdekjes apo dëmtimeve trupore ndaj...

Lajme 15:16 - 9 Mars, 2020

Nga Armir Shkurti/ Ç’është më i rrezikshëm se coronavirusi

Më zarar mund të bëjë ilaçi se vetë sëmundja në këtë rastin e coronavirusit. Domethënë trajtimi i epidemisë. Mbyllja e shkollave sot i hodhi vellon gri...

Politikë 13:09 - 6 Mars, 2020

Nga Armir Shkurti/ Djall a engjëll për sirianët?

“Janë gjynah”! Përballë këtij argumenti çarmatoset çdo logjikë. Sepse logjika nuk mundet të debatojë me emocionin. “Racista! Fashista! Pa zemër! Po kur ikëm ne nga Shqipëria...

Politikë 13:32 - 4 Mars, 2020

Nga Armir SHKURTI/ Dilema hamletjane për Metën

21 janar 2011: Rama në shesh proteston kundër Metës që është pjesë e qeverisë Berisha ndërsa Basha është Ministër i brendshëm. 4 protestues vriten. Të tjerë...

Politikë 12:31 - 1 Mars, 2020

Nga Armir SHKURTI/ Më e madhe frika nga frika se nga virusi

“Aman boll me koronavirusin”! “Na çmendët”! “Mos me panik”! I lexon e i dëgjon përditë. Më mirë të mos e dimë të keqen. Kur të vijë...

Opinione 19:40 - 27 Shkurt, 2020

Nga Armir Shkurti/ Edi i Madh në derë të Moskës

Kryeministri i jashtëm i Shqipërisë më në fund takoi ministrin e jashtëm të Rusisë! Odhiseu do ketë plasur prej zilisë nga dinakëria e Edi Ramës! Është...

Satire Politike 20:05 - 23 Shkurt, 2020

“Koronavirusi në Shqipëri desh vdiq nga uria / Viruset e hepatitit e hëngrën të shkretin”

Nga Armir Shkurti Takohen në Wuhan të Kinës dy coronavirusë – Hej Li! Të shoh në formë! Ç’na thua ndonjë gjë? – Rehat vëlla! Sa në...

Politikë 20:46 - 22 Shkurt, 2020

“Le të q*hen!”/ Gazetari shpërthen ashpër ndaj mediave dhe politikanëve

Ditën e djeshme u bë virale një video ku një gazetare kërkoi mendimin e një qytetari për martesat gay dhe të drejtat e LGBT, ndërsa ky...

Politikë 11:39 - 21 Shkurt, 2020

Nga Armir Shkurti/ Rama që ndërroi popullin kur s’i pëlqeu

A e merr vesh tani ç’është “Shoqëria e Hapur” e Sorosit? Tani që rrjedhin qindramijë shqiptarë në kurbet për tu zëvendësuar me të tjerë hallexhin të...

ilir meta
Opinione 18:34 - 19 Shkurt, 2020

Nga Armir Shkurti/ Grusht shteti, por jo si thotë Meta!

Befas na doli “Grusht Shteti”. Majtas – djathtas, përtej të majtës e së djathtës, politikë a facebook janë ndarë dysh: Ka grusht shteti në Shqipëri –...

Opinione 14:58 - 18 Shkurt, 2020

Nga Armir Shkurti/ Ju i bletë Ramës jetë shtesë!

Respekte Edi Ramës! E akuzuan se blen votat me paret e veta? Tani i blen me tuajat! Paratë e mbledhura dje nga Bota dhe përdorimi i...

Politikë 14:55 - 14 Shkurt, 2020

Nga Armir Shkurti/ I çmenduri, përdhunimi dhe albanoragjia

Dje postoj një denoncim për rritjen e çmimit të bisedave telefonike. Të gjitha kompanitë njëkohësisht dhe institucionet nuk ndjehen. Trishtim qe reagimi i ca miqve që...

Opinione 08:58 - 12 Shkurt, 2020

Nga Armir Shkurti/ Z.Basha! Ti je drita!

Nga vitet ’70 të shekullit të fundit të mijëvjeçarit të dytë një fqinji ynë gjuante zhaba. Nuk qe as e lejuar e as e honepsur kjo...

Opinione 12:34 - 5 Shkurt, 2020

Nga Armir Shkurti: A është Rama në një skemë pastrimi parash?

Në vitin 1988 Bashkimi Sovietik lejoi krijimin e kooperativave të prodhimit të filmit. Menjëherë këto kooperativa u kthyen në mekanizëm të shkëlqyer të pastrimit të parave,...

Opinione 13:48 - 23 Janar, 2020

Nga Armir Shkurti/ Kush e regjistroi kokainën e kryetarit në Bulqizë?

Kush ia futi? Kush do ta djegë? Këto janë pyetjet e para që lindin sa merr vesh meselenë e Bulqizës me kokainë. Të kuptohemi që as...