Connect with Us

All posts tagged "armembajtje pa leje"

Kronika 15:18 - 3 Janar, 2020

Anëtar grupi kriminal në Lazarat/ Në pranga pas 6 vitesh 27-vjeçari

Në pranga ka rënë sot një 27-vjeçar në Gjorkastër, pasi ishte në kërkim nën akuzat për armëmbajtje pa leje dhe bashkëpunim në formën e një grupi...

Aktualitet 16:59 - 20 Prill, 2019

“Armëmbajtje pa leje dhe vjedhje”/ Arrestohet 31 vjeçari

Një 31 vjeçar shqiptar ka rënë në pranga në qytetin e Torinos në Itali. Policia italiane e ka arrestuar shqiptarin për armëmbajtje pa leje. Gjatë kontrollit...

Aktualitet 10:08 - 13 Gusht, 2017

Lezhë/ Bien në pranga dy të rinj, arsyeja

Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë publike si edhe mbajtjen nën kontroll të situatave kriminale, Policia e Lezhës ka arrestuar dy të...

Aktualitet 14:54 - 2 Tetor, 2016

Fier/ “Arrest me burg” për armëmbajtje pa leje

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, ndaluan shtetasin: R. N., 21 vjeç,...

Aktualitet 16:27 - 27 Shtator, 2016

Prangoset 23-vjeçari për armëmbajtje pa leje

  Policia e Tiranës arrestoi në flagrancë një shtetas për “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe e municionit. Juxhin Kulla, 23 vjeç, rezident...

Aktualitet 13:41 - 23 Shtator, 2016

Arrestohet 60-vjeçari për armëmbajtje pa leje

Policia e Beratit ka arrestuar sot në flagranc shtetasin, Dhimitër Bufi, për armëmbajtje pa leje. Gjatë prangosjes së 60-vjeçarit policia ka sekuestruar një armë zjarri, model...

Aktualitet 09:11 - 5 Gusht, 2016

Lëvizte me pistoletë me vete/ Kapet në flagrancë 49-vjeçari

Një 49-vjeçar nga qyteti i Fierit është arretsuar në flgrancë nga policia pasi u kap me armë zjarri  pa leje që e mbante me vete. Ferdinand...

Aktualitet 21:43 - 1 Gusht, 2016

Tenton t’i ikë policisë/ Kapet me armë 33-vjeçari nga Durrësi

Një  33-vjecar nga qyteti i Durrësit është  vënë  në  rangat e policisë  pasi u kap me armë  pa leje. Dashamir Saka banues në  qytetin bregdetar në...

Aktualitet 12:46 - 9 Korrik, 2016

Armëmbajtjet pa leje/Propozohet përgjysmimi i dënimit me burg. Ja ndryshimet e reja në Kodin Penal

Qeveria propozon përgjysmimin e dënimit në rastet e armëmbajtjes pa leje. Ndërsa Kodi Penal parashikon dënimin me 15 vite burg për veprën penale të armëmbajtjes pa...

Uncategorized 18:41 - 24 Mars, 2015

Kamëz/ Kapet me pistoletë, arrestohet Fatjon Goga

  Policia e Kamzës ka arrestua shtetasin Fatjon Goga pasi iu gjet një pistoletë. Pas kontrollit që iu bë në banesë, policia gjeti edhe një armë...

Aktualitet 20:41 - 6 Mars, 2015

Sukth/ Arrestohet për armëmbajtje pa leje Sulejman Selimaj

Policia e Durrësit ka arrestuar në Sukth shtetasin Sulejman Selimaj, 49 vjeç. Ai akuzohet për armëmbajtje pa leje. Mësohet se shtetasit të arretuar i është gjetur...