Connect with Us

All posts tagged "arme"

E rëndë në Durrës/ I riu vetëvritet me pistoletë në banesë
Kronika 19:07 - 26 Nentor, 2020

E rëndë në Durrës/ I riu vetëvritet me pistoletë në banesë

Një 35-vjeçar është gjetur i pajetë mbrëmjen e sotme në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në orën 18:05, në lagjen nr.16, Durrës, ndërsa viktima sipas informacioneve të...

Të shtënat me armë në Elbasan/ Policia arreston një nga autorët, shpallet në kërkim bashkëpunëtori
Kronika 17:05 - 25 Nentor, 2020

Të shtënat me armë në Elbasan/ Policia arreston një nga autorët, shpallet në kërkim bashkëpunëtori

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur rreth  orës 11:50, në lagjen “Emin Matraxhiu”, Elbasan, ku gjatë një konflikti të çastit mes dy drejtues automjetesh ishin përdorur...

Përplasja me armë zjarri në Elbasan/ Arrestohen dy persona, në kërkim dy të tjerë
Kronika 13:06 - 25 Nentor, 2020

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan/ Zbardhen detaje, kush ishte “korçari” që qëlloi

Detaje të tjera kanë dalë nga ngajrjanë Elbasan ku u qëllua me armë zjarri në drejtim të një automjeti. Të shtënat me armë kanë ardhur pas...

Të shtena me armë zjarri në Elbasan/ Qëllohet makina në lëvizje
Kronika 12:27 - 25 Nentor, 2020

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan/ Qëllohet makina në lëvizje

Të shtën me armë raportohen nga qyteti i Elbasanit. Mësohet se është qëlluar me armë djret nëj automjeti tip “Mazda” i cili ka qenë në lëvizje....

Zhdukja e kushërinjve në Malësinë e Madhe/ Dyshohet se të rinjtë janë ekzekutuar nga i afërmi i tyre
Kronika 09:49 - 25 Nentor, 2020

I dënuar në Itali për “Përndjekje”/ Arrestohet 65-vjeçari që mbante armë dhe municione në banesë

Policia e Kavajës ka vënë në pranga një 65-vjeçar që mbante armë zjarri me silenciator në banesë. 65-vjeçari, me precedent të mëparshëm penal për veprën penale...

Kërcet arma mes të rinjve në Fier/ Plagoset 23-vjeçari
Kronika 10:28 - 22 Nentor, 2020

Kërcet arma mes të rinjve në Fier/ Plagoset 23-vjeçari

Një konflikt mes të rinjve, ka degjeneruar në përdorimin e armëve në Fier. Për  pasojë një 23-vjeçar i identifikuar si Endri Mecalliu ka mbetur i plagosur...

Bota 12:00 - 21 Nentor, 2020

Sulm me armë në SHBA/ I riu qëllon pa drejtim dhe plagos 8 persona, panikosen qytetarët

Një sulm me armë ka ndodhur në një qendër tregtare në Wisconsin, SHBA në të cilën kanë mbetur të plagosur 8 persona, mes të cilëve një...

Kronika 10:55 - 21 Nentor, 2020

Dhunoi dhe kanosi gruan, arrestohet 46-vjeçari në Dibër/ Ja çfarë iu gjet në banesë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër pas informacioneve të marra se një shtetas ushtronte dhunë në familje, kanë organizuar punën dhe falë ndërhyrjes së shpejtë e...

Goditet grupi i trafikut të armëve nga Turqia në Shqipëri/ Në pranga 11 persona
Kronika 10:02 - 16 Nentor, 2020

Goditet grupi i trafikut të armëve nga Turqia në Shqipëri/ Në pranga 11 persona

Goditet një grup i trafikut të armëve në Turqi-Bullgari-Shqipëri dhe Turqi-Bullgari-Europë. Policia shqiptare në bashkëpunim me policinë rumune, greke e portugeze kanë arrestuar 11 persona, mes...

Foto-Hoxha zbulon atentatin e dështuar në Rinas/ Grupi i vrasësve i përgatitur me armë e maska
Kronika 19:08 - 6 Nentor, 2020

Foto-Hoxha zbulon atentatin e dështuar në Rinas/ Grupi i vrasësve i përgatitur me armë e maska

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zbuluar një atentat të dështuar që ka ndodhur në 5 tetor të këtij viti. Hoxha tha se ky atentat i dështuar...

Kronika 10:06 - 6 Nentor, 2020

Trafikonin armë zjarri dhe municion luftarak/ Arrestohen dy persona në Durrës

Goditet një rast i trafikimit të armëve të zjarrit dhe municionit luftarak jashtë vendit, me qëllim përfitimin e vlerave monetare. Në vijim të punës për mbajtjen...

Kërcet arma mes të rinjve në Fier/ Plagoset 23-vjeçari
Kronika 16:43 - 4 Nentor, 2020

Kërcet arma në Krujë/ Plagoset rëndë 35 vjeçari

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri pasditen e sotme në Krujë. Sipas informacioneve zyrtare, ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:20, në Tapizë, në...

Të shtëna në qendër të Vjenës/ Disa të plagosur
Bota 21:43 - 2 Nentor, 2020

Të shtëna në qendër të Vjenës/ Disa të plagosur

Disa të shtëna me armë janë regjistruar pak më parë në qendër të Vjenës, në Austri. Mediat ndërkombëtare raportojnë se nga të shtënat mbi një Sinagogë...

Drogë dhe armë në bagazhin e makinës/ Policia arreston 43-vjeçarin ën Lezhë
Kronika 11:29 - 1 Nentor, 2020

Drogë dhe armë në bagazhin e makinës/ Policia arreston 43-vjeçarin në Lezhë

Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 43 vjeçar i cili  akuzohet për trafik të lëndëve narkotike. Në kuadër të operacionit të koduar “Aksi”, është...

Iu gjetën17 kg kanabis dhe një automatik/ Policia arreston 59-vjeçarin në Mirditë
Kronika 10:03 - 1 Nentor, 2020

Iu gjetën 17 kg kanabis dhe një automatik/ Policia arreston 59-vjeçarin në Mirditë

Policia ka arrestuar në fshatin Kaçinat të Mirditës një 59-vjeçar, pasi në banesën e tij iu gjetën 17 kg kanabis dhe një armë zjarri të tipit...

Ilaçe kontrabandë me autobus nga Italia/ Kapen mat dy shoferët e autobusëve në Vlorë
Kronika 16:59 - 30 Tetor, 2020

Grabitet me armë një dyqan në Roskovec

Dy persona kanë grabitur mesditën e sotme me armë një dyqan në Roskovec të Fierit. Pronarja e dyqanit ka deklaruar se autorët i kanë grabitur një...

Vrasja që tronditi Tiranën/ Prangoset autori, sekuestrohet arma e krimit
Kronika 10:10 - 30 Tetor, 2020

Sekuestrohet 1 armë zjarri dhe municione luftarake/ Policia arreston në flagrancë 51-vjeçarin

Sekuestrohet 1 armë zjarri dhe municion luftarak, ndërsa arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.16 të qytetit të Durrësit gjatë një...

Kronika 14:42 - 26 Tetor, 2020

Lëvizte me armë zjarri me vete/ Arrestohet 22-vjeçari në Vlorë

Shërbimet e Komisariatit Vlorë dhe ato të Stacionit Policor Selenicë, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, në bazë të informacioneve të marra në rruge operative...

Sherr masiv në Elbasan/ Dyshohet për tre të lënduar
Kronika 19:57 - 25 Tetor, 2020

Kërcet arma në Vlorë/ Arrestohen dy persona, policia jep detaje

Patrulla e Policisë Kufitare në Triport Vlorë, rreth orës 19:00, në afërsi të Triportit, ka dëgjuar të shtëna me armë zjarri dhe mejëherë ka kërkuar ndihmën...

Kroaci: E djathta e re bëhet më ekstreme
Bota 11:55 - 25 Tetor, 2020

Kroaci: E djathta e re bëhet më ekstreme

Kamerat e përgjimit i kanë regjistruar të gjitha: Më 12 tetor 2020 rreth orës 8 një i ri me hap të vendosur ecën drejt sheshit Markus...

Operacioni “Perimetri”/ Policia arreston 4 sirianë në Korçë
Kronika 11:56 - 23 Tetor, 2020

Sekuestrohet armë zjarri dhe municion luftarak/ Arrestohet 31-vjeçari në Korçë

Një 31-vjeçar ka përfunduar në prangat e Policisë së Korçës, pasi u kap duke qarkulluar me armë zjarri në qytet. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë,...

Kronika 08:30 - 20 Tetor, 2020

Të shtënat me armë ndaj 27-vjeçarit/ Zbardhen detajet e reja

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e mbrëmjes së djeshme në Vlorë, ku një person ka qëlluar më armë zjarri ndaj...

Atentat me armë në Vlorë/ Vihet në shënjestër 27 vjeçari
Kronika 23:15 - 19 Tetor, 2020

Atentat me armë në Vlorë/ Vihet në shënjestër 27-vjeçari

Një atentat me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme në Vlorë. Një qytetar është drejtuar në komisariatin e Policisë ku ka denoncuar se ndaj është...