Connect with Us

All posts tagged "arme berthamore"

Blog 08:23 - 16 Janar, 2020

Një dimër bërthamor do të shkaktonte uri në mbarë botën/ Ja çfarë do të mund të hamë

Më shumë se 2 shekuj më parë, shpërthimi më i madh vullkanik në historinë e regjistruar, çoi në pragun e urisë miliona njerëz në Amerikën e...

Lajme 19:40 - 7 Janar, 2020

“Të mos preken armët bërthamore”/ Johnson dhe Erdogan i bëjnë thirrje Iranit

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe Presidenti turk, Erdogan kanë thënë se Irani duhet të respektojë kushtet e marrëveshjes bërthamore të 2015-tës, duke mos i lejuar Teheranit...

Bota 15:33 - 1 Korrik, 2018

Zbulohet sekreti i Kim Jong Un/ Pheniani nuk heq dorë nga plani bërthamor

Koreja e Veriut nuk po heq dorë nga programi i saj nuklear. Siç raporton “Washington Post”, Kim Jong Un po fsheh zonat sekrete  të prodhimit të...

Aktualitet 01:16 - 29 Korrik, 2016

Shokon Kryeministrja britanike/E gatshme të përdorë armët bërthamore kundër Rusisë

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka thënë në një konferencë shtypi në Bratislavë se është e përgatitur të përdor armë bërthamore kundër Rusisë, raporton...

Bota 00:01 - 23 Prill, 2016

Çfarë duhet të bëjë bota me armët e veta bërthamore?

Në prag të një garë të re të mundshme për armë bërthamore, pyetje-përgjigjet gjatë Luftës së Ftohtë kanë nevojë të rishqyrtohen. Nga Joseph Cirincione Shumëkush ndoshta...

Uncategorized 10:26 - 16 Mars, 2015

Aneksimi i Krimesë/Putin ka vlerësuar edhe armët bërthamore

Presidenti rus, Vladimir Putin, duke folur për një dokumentar rreth aneksimit që vendi i tij i bëri gadishullit ukrainas të Krimesë, ka thënë se ai ka...

Bota 11:21 - 25 Shkurt, 2015

Raporti shqetësues/ Koreja e veriut me 100 armë bërthamore?

Kërkuesit amerikanë kanë paralajmëruar se Koreja e Veriut duket se është e gatshme të zgjerojë programin e saj bërthamor në pesë vjetët e ardhshëm dhe se,...