Connect with Us

All posts tagged "arlind qorri"

Opinione 11:28 - 9 Maj, 2020

Qorri dhe Organizata Politike, këta të pa udhë që po na turpërojnë Shqipërinë

Nga Rigels Seliman * Historia ka treguar se gjatë këtyre 30 viteve demokraci në Shqipëri, një kauz ka vdekur pa lindur ende. Të shumtë janë qytetarët,...

Politikë 21:55 - 30 Prill, 2020

“Mos u bëj si Monika Kryemadhi, komunist”/ Plas debati mes panelistëve

Eksperti i ekonomisë Besart Kadia dhe Arlind Qorri janë përplasur ashpër mbrëmjen e sotme në emisonin “Open”. Debati nisi kur Qorri tha se oligarkia ka nisur...

Politikë 10:00 - 28 Janar, 2020

Punonjësit e uzinës së naftës në Ballsh 6 muaj pa marrë pagat/ Pse nuk proteston Arlind Qorri?

Rreth 800 punonjës të Uzinës së Naftës në Ballsh të cilët nuk kanë marrë pagat prej gjashtë muajsh, kanë protestuar para prefekturës së Fierit. Kjo nuk...

Kronika 20:11 - 27 Janar, 2020

Shoqërohen në polici të rinjtë e FRPD-së/ U përplasën me neokomunistët e Arlind Qorrit

Disa të rinj të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, O. Gora dhe A.D, G. K. janë shoqëruar mbrëmjen e sotme në komisariat. Shoqërimi i tyre në...

Politikë 11:41 - 27 Janar, 2020

A po i vendosin gjobë biznesit, Thurja dhe Organizata Politike?

Dje në Tiranë u bashkuan disa organizata neomarksiste me një formë nga më të neveritshmet dhe të pështirat të tranzicionit politik në Shqipëri. U bashkuan dy...

Opinione 15:50 - 26 Janar, 2020

Për Qorrat, pseudoaktivistët dhe studentët pa kauzë

Nga Rigels Seliman – Më vjen për të qeshur, por edhe për të qarë me mënyrën se si protesojnë sindikatat në Shqipëri dhe se nga kush...

Politikë 11:17 - 25 Janar, 2020

Qorri dështoi përfundimisht me minierat, minatorët folën vetë

Ka dështuar përfundimisht kauza e Organizatës Politike të Arlind Qorrit në Bulqizë. Protesta që neo-komunisti u mundua të krijonte artificialisht mbi një kauzë dhe problematikë të...

Politikë 15:03 - 24 Janar, 2020

Studentët “masakrojnë” Arlind Qorrin/ Duhet të marrë leje që të protestojë?

Studentët kanë hedhur akuza të forta në drejtim të Arlind Qorrit, të cilin e akuzojnë si “vegël” të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një postim...

Denoncim 18:05 - 17 Janar, 2020

Dalin faktet/ Diskreditohet përfundimisht sindikata me 4 veta e Arlind Qorrit

Sindikata e krijuar nga Organizata Politike e Arlind Qorrit në Bulqizë, pas tymnajës që u përpoq të krijonte, pasi u ndesh me faktet, duket se ka...

Politikë 14:27 - 2 Janar, 2020

Parrullat antiamerikane të Qorrit/ Alarmon Çollaku: Po kthehen fantazmat e së shkuarës

Anëtari i kryesisë së PD-së, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas parrullave antiamerikane përballë ambasadës së SHBA në Tiranë, për të cilat thuhet se janë bërë nga Arlind...

Lajme 11:20 - 2 Janar, 2020

Arlind Qorri nis mbrapsht 2020-ën/ Parulla antiamerikane në Tiranë

Viti 2020 duket se nuk ka filluar dhe aq mirë sesa e prisnin zyrtarët amerikanë në Tiranë. Përballë Ambasadës amerikane janë bërë disa parrulla antiamerikane ku...

Opinione 17:13 - 28 Dhjetor, 2019

Nga Bledi Mane/ “Pedofilia politike” e Arlind Qorrit

U ka bërë lavazho truri, i mban peng në një apartament në Astir, u jep bukë me racion, me filozofinë e Marksit i mashtron, i lë...

Denoncim 19:54 - 27 Dhjetor, 2019

Një sindikatë për Arlindin dhe qorrat e tij

Prej disa ditësh, një sekt politik i njohur si “Organizata politike” , gjoja përfaqësuese e Qemal Stafës së dikurshëm apo idealeve të komunistëve të djeshëm, që...

Politikë 12:35 - 27 Dhjetor, 2019

Pse i “përvëloi” denoncimi në CNA/ Çfarë e tremb Arlind Qorrin dhe të tijët

Media ka detyrën e saj të informojë publikun. Dje, CNA.al në një material përgjithësues e paralajmërues theksoi disa problematika të shoqërisë shqiptare që fillojne në gjiret...

Denoncim 16:42 - 24 Dhjetor, 2019

A është Arlind Qorri në shërbim të xhunglës së kromit në Bulqizë?

Ka disa ditë që Arlind Qorri krijoi një sindikatë, e cila më parë dështoi sesa filloi. Brenda kompanisë një numër i vogël punëtorësh të paguar dhe...

Denoncim 12:00 - 15 Dhjetor, 2019

Si gënjeu Arlind Qorri për minatorët e Bulqizës

Para disa ditësh Organizata Politike e Arlind Qorrit organizoi dhe mbështeti një protestë fallso minatorësh, të cilët i mashtroi, gënjeu dhe i përdori për interestat e...

“Më kanë ofenduar ish-deputetë të PD”/ Shahini “zbrazet” pas largimit
Politikë 16:18 - 14 Tetor, 2019

“Ministrja nuk njeh ligjin”/ Arlind Qorri përplaset me Besa Shahinin

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, e ftuar në “Top Talk” është përplasur ashpër me pedagogun Arlind Qorri, teksa komentuan ligjin për arsimin e lartë. Ministrja u...

Aktualitet 09:46 - 4 Shkurt, 2019

Greva e pedagogëve/ Arlind Qorri nxjerr zbuluar Shahinin

Pedagogu i Fakultetit të Shkencave Sociale, Arlind Qorri ka thënë sot se greva e tyre do të vazhdojë deri në momentin kur ligji i arsimit të...

Presidenti Meta, kryeministri Rama, kreu i PD, Basha
Aktualitet 10:54 - 11 Janar, 2019

Pse antisistemi tremb Ramën, Bashën dhe Metën/ Si kërkon të shpëtojë kasta e tranzicionit

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion”, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se “Ata që kërkojnë zgjidhje jashtë sistemit, janë ata që shfajësojnë Ramën”, një...

Aktualitet 14:08 - 9 Dhjetor, 2018

Deklarata tronditëse/ Zbulohet se për çfarë u shit Arlind Qorri tek Veliaj

Avokati Altin Goxhaj në një postim në rrjetet sociale është shprehur se përfaqësuesi i lëvizjes “Për Universitetin” Arlind Qorri ka marrë një  leje ndërtimi nga kryetari...

Aktualitet 19:32 - 7 Dhjetor, 2018

“Një “laps”, një “fletore” e një “qorr”/ Kë po përdor Rama për të shkatërruar protestën e studentëve

Media me sfond bokshevik, të paguara nga Rama dhe Veliaj kanë filluar për të promovuar si lider të protestës së studentëve, një spekulant bolshevik dhe “disapërdorimësh”...

Aktualitet 22:33 - 1 Korrik, 2017

Emri/Policia Bashkiake arreston pedagogu në Tiranë

Policia bashkiake në kryeqytet ka arrestuar këtë mbrëmje pedagogun dhe aktivistin Arlind Qorri. Arrestimi i pedagogut ka ardhur pas përleshjes së protestuesve me policinë tek Ish-Parku...