Connect with Us

All posts tagged "arkitekte"

Aktualitet 10:22 - 20 Tetor, 2017

Zbuloni se çfarë ndodh kur arkitektët provojnë të bëjnë torta

Tortat mund të jenë të shijshme, por dhe në pamje janë shumë të bukura. Kjo gjë u provua nga Dinara Kasko, një chef tortash, e cila...

Aktualitet 23:20 - 2 Tetor, 2017

Bankieri nuk e beson se është arkitekte/ Refuzon ti japë rrogën

Të gjithë kemi dëgjuar historitë e tmerrshme të njerëzve që ngacmojnë njerëzit me ngjyrë. Trish Doolin një arkitekte nga Kirkland Washington e cila shkoi në bankë...

Aktualitet 21:23 - 6 Maj, 2016

Basha: Rama kërcënoi Kryetarin e Shoqatës së Arkitektëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama pasi sipas tij ka kërcënuar Kryetarin e Shoqatës së Arkitektëve për të mbështetur projektin e...

Aktualitet 18:41 - 15 Prill, 2016

Sheshi “Skënderbej”/ Veliaj dëgjesë me arkitektë dhe urbanistë

Bashkia e Tiranës ka zhvilluar sot dëgjesë me arkitektë dhe urbanistë, lidhur me projektin e Sheshit “Skënderbej”. I pranishëm ishte edhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion...