Connect with Us

All posts tagged "arkitekt"

Sociale 09:29 - 29 Dhjetor, 2020

COVID-19 i merr jetën arkitektit të njohur në Korçë

COVID- 19 i ka marrë jetën arkitektit të njohur korçar Kliti Kallamata. Prej disa ditësh ai ishte prekur nga virusi, por nuk ka mundur dot të...

Lajme 22:06 - 3 Dhjetor, 2019

Debati i Lleshajt me arkitektin/ Reagon Pjerin Ndreu: Është pallati ku jetoj unë, nuk ka vend për panik

Kryetari i Bashkisë së Lezhës Pjerin Ndreu ka reaguar lidhur me debatin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj me arkitektin i cili u shpreh se një...

Kronika 10:41 - 12 Tetor, 2019

Dhunuan arkitektin e Bashkisë/ Arrestohet një person, në kërkim një tjetër

Policia e Vlorës ka arrestuar një person dhe ka shpallur në kërkim një tjetër pasi kanë dhunuar për shkak të detyrës arkitektin e bashkisë me inicialet...

Aktualitet 23:00 - 3 Tetor, 2017

Foto/ Arkitekti dizenjon shtëpinë e ëndrrave jashtë kontenierëve të transportit

Të jetosh në një konteniere në mes të shkretëtirës, nuk duket dhe aq qejf, por prisni të shikoni këtë krijim të mrekullueshëm nga dizenjuesi Londinez James...

Aktualitet 20:19 - 23 Prill, 2016

Nga Artan Fuga/ Rreziku që i kërcënohet Tiranës nga imagjinata e arkitekt Stefano Boerit

Faleminderit që më ftuat të marr pjesë dhe të flas në këtë Forum për Tiranën të moderuar nga Prof. dr. Besnik Aliaj. Kërkoj leje nga Ju...

Bota 19:22 - 25 Korrik, 2015

Arkitekturë Made in Germany

Çfarë e lidh Bibliotekën Kombëtare në Pekin me një kioskë me energji diellore në Etiopi? Të dyja janë projektuar nga arkitektë gjermanë, që janë të kërkuar...