Connect with Us

All posts tagged "arian galdini"

Opinione 10:46 - 10 Prill, 2020

Një përgjigje siç e meriton, për Edi Ramën!

Nga Arian Galdini Kam marë një vendim prej muajsh që të mos ndjek më asnjë emision televiziv në Televizionet Shqiptare. Janë e njëjta  menu agjipropi 3...

Lajme 11:24 - 15 Mars, 2020

Arian Galdini letër prekëse për ditëlindjen e të birit në kohë karantine!

Pedagogu dhe Kryetari i partisë Lëvizja e Re (LRE) Arian Galdini ka postuar ditën e sotme një letër drejtuar djalit të tij Martinit, i cili sot...

Politikë 20:57 - 17 Shkurt, 2020

Lëvizja e Re e Galdinit hedh “rrenjë” edhe në Lushnje!

Prej shtatorit 2019, një subjekt i ri politik i djathtë dhe opozitar është shfaqur në skenën politike shqiptare. LRE – Lëvizja e Re e drejtuar nga...

Opinione 20:09 - 24 Janar, 2020

Nuk ikim, këtu do të rrimë!

Nga Arian Galdini – Mirë që ikni, por pse e vrisni Shqipërinë? Mirë që doni t’ia hypni, por pse e gjunjëzoni Shqipërinë për ti kërcyer mbi...

Opinione 21:46 - 8 Dhjetor, 2019

Nga Arian Galdini/ Edhe njëherë për lavdinë e dhjetorit dhe rënien e dhjetoristëve!

Shumë është shkruar e shumë është folur për dhjetorin, dhjetorët e dhjetoristët, vit pas viti në Shqipërinë e këtyre 29 viteve tranzicion dhe protodemokraci langaraqe. Duke...

Opinione 18:50 - 25 Shtator, 2019

Arian Galdini thirrje ndërkombëtarëve/ Zgjidhja nga halli nuk i vlen Shqipërisë!

Ka një tentativë në ajër me pakëz fare mbështetje anësore nga ndonjë zyrë a vullnet periferik ndërkombëtar, për ta kthyer mbrapsht në kohë Shqipërinë duke sajuar...

Politikë 13:12 - 8 Shtator, 2019

Lëvizja e Re prezanton Ekipin e Tiranës!

Pas takimeve të suksesshme në Dibër, Shijak, Kavajë dhe Durrës, LRE –  Lëvizja e Re ka zhvilluar një takim prezantues të Ekipit Nismëtar të Tiranës. Lëvizja...

Sociale 17:46 - 5 Shtator, 2019

I vetmi aktor në film ishte “lali Eri”/ Arian Galdini  ‘degjeneron” Ermal Mamaqin

Kreu i Lëvizjes së Re, Arian Galdini ka komentuar filmin ” Dy gisht mjaltë” të Ermal Mamaqit. “Nuk e di nëse mund të quhet film ai...

Opinione 17:21 - 24 Gusht, 2019

Nga Arian Galdini/ Qirifikimi i dinjitetit!

Në këtë Shqipërinë tonë të vockël, komplikimet e mëdha janë bërë pjesë e normalitetit. Madje, sinorët janë çuar aq larg, sa vështirë se mundemi ta rrokim...

Opinione 17:24 - 20 Gusht, 2019

Nga Arian Galdini/ Shkodra si Bibliotekë!

A do të mësosh patriotizmin? Shko në Shkodër. A do të mësosh qytetarinë? Shko në Shkodër. A do të mësosh historinë? Shko në Shkodër. A do...

Opinione 11:55 - 18 Gusht, 2019

Nga Arian Galdini/ Faleminderit Mihal!

U desh kacavjerrja silvesterstalloneske e Mihalit mbi makinën e spanjollëve që të gjithë të shihnim me zë e figurë të vërtetën e madhe mbi gjithë kulturën...

Opinione 14:35 - 14 Gusht, 2019

Nga Arian Galdini/ Për Valdrinin e Shkodrës apo ValKrimin e Shqipërisë

Sapo lexova dje se PD ia nxorri letrat Valdrin Pjetrit, e sidomos fill pas reagimit vetëshfajësues të Edi Ramës, disa mendime shqetësuese ma mbuluan mendjen. Fillimisht...

arian galdini
Aktualitet 13:55 - 1 Korrik, 2019

Zgjedhjet vendore/ Shqiptarët meritojnë të vërtetën

Dhe e vërteta duhet thënë përtej amokut propagandistik. Pjesëmarrja e ulët në votime është një çështje e hershme që dëshmon mosbesimin dhe refuzimin e kahkohëshëm të...

Aktualitet 20:40 - 10 Maj, 2019

Foto-Kandidat përballë Veliajt/ Galdini ngre stendat për mbledhjen e firmave të fundit

Nën sloganet  “Çliro kryeqytetit nga lalëzimi” dhe “Vendos firmën tënde për Shqipërinë e të nesërmes,” Arian Galdini ka intensifikuar mbrëmjen e sotme aksionin për kompletimin me...

Aktualitet 15:51 - 16 Prill, 2019

Zgjedhjet dhe Dialogu nuk janë as të Edi Ramës as për Edi Ramën!

 Në një takim përgatitor me Ekipin Drejtues të LDE – Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë,  Kryetari i saj dhe pedagogu Arian Galdini u bëri thirrje...

Aktualitet 16:22 - 11 Prill, 2019

Arian Galdini thumbon Edi Ramën/ Ndërkombëtarët nuk janë Zyrë Konsulence për Marrëdhëniet në çift

Kryetari i LDE Arian Galdini ka shpërthyer sot plot ironi ndaj Kryeministrit Edi Rama. Duke qenë se LDE – Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë është...

Aktualitet 12:15 - 6 Prill, 2019

Arlekini që argëtohet se është Kryeministër!

Nga Arian Galdini * Ukraina ia ka dhënë shumicën e votave si kandidat për President një komediani. Italia ia ka besuar shumicën e votave partisë së...

avokati zbulon marreveshjen
Aktualitet 11:40 - 5 Prill, 2019

Kodi Zgjedhor si kontratë paramartesore PS – PD!

Nga Arian Galdini: -Politikani i Opozitës shqiptare Galdini i ka shprehur Zv. Presidentit të Parlamentit Europian, pikëpamjen e tij dhe të LDE mbi zhvillimet politike aktuale...

Aktualitet 10:28 - 10 Mars, 2019

Arian Galdini:LDE gati për zgjedhjet lokale

Kryetari i LDE – Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë  Arian Galdini ka bërë thirrje sot për anëtarët, simpatizantët dhe dashamirësit e partisë së tij që...

Opinione 17:50 - 6 Shkurt, 2019

Nga Arian Galdini/ Gjëma e kancerit!

Në janarin e 2015 në familjen tonë u ballafaquam me rastin e kancerit dhe për fatin tonë të keq, ne e humbëm të dashurin tonë. Kanceri...

Uncategorized 12:47 - 2 Shkurt, 2019

Ftesë për debat mbi mediat në Shqipëri!

Nga Arian Galdini Shantazhistë, gjobaxhinj, etj, ishin pak a shumë cilësorët që Eni Vasili përdorte për kolegët dhe konkurentët e saj të mbrëmjeve televizive shqiptare, 1...

Uncategorized 13:24 - 29 Janar, 2019

Partitë e Djathta Joparlamentare: Kodi Zgjedhor si agresion ndaj lirisë!

Me nismën e Kryetarit të LDE, Arian Galdini dhe Kryetarit të Ballit Kombëtar Demokrat z. Artur Roshi janë mbledhur ditën e sotme në një Tryezë pune...

Opinione 20:57 - 26 Janar, 2019

Nga Arian Galdini/ A ka shqiptarë këtu?

Në Shqipëri vota nuk merret me flamur as me ide. Mbytet me Kod Elektoral dhe blihet me lekë ose rrëmbëhet me forcë. Kjo është e vërteta...