Connect with Us

All posts tagged "ardit gjoklaj"

Politikë 19:36 - 20 Maj, 2020

“Teatrin po e varrosin atje ku u vra Ardit Gjoklaj”/ Aktivistja: Të arrestohet Veliaj

“Nga ky shesh i kërkoj SPAK arresto kryetarin e bashkisë Erjon Veliaj”. Kjo ishte kërkesa e aktivistes Ardiana Kalaja nga protesta e Aleancës për mbrojtjen e...

Politikë 21:46 - 11 Shkurt, 2020

“Drejtësi për Ardit Gjoklajn!”/ Festa e Erion Veliajt pushtohet nga posterat

“Drejtësi për Arditin!” Kjo ishte thirrja e Forumit Rinor të Partisë Demokratike që pushtoi sheshin “Nënë Tereza”gjatë aktivitetit të Bashkisë për 100 vjetorin e Tiranës kryeqytet....

atentat ndaj shoferit te eskavatorit
Kronika 14:58 - 6 Janar, 2020

Vrasja e Ardit Gjoklajt/ Arsyet pse duhet të hetohet nga SPAK

Në verën e vitit 2016, 17-vjeçari Ardit Gjoklaj, u gjet i vdekur në sheshin e grumbullimit të mbeturinave të riciklimit, në landfillin e Sharrës. Kjo ngjarje...

Politikë 14:35 - 14 Tetor, 2019

Një “vrasës” në krye të bashkisë së Tiranës/ Si u bë milioner kryebashkiaku që shiste fiq

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, i vetëpagëzuari me emrin Lali Eri duket se është nga ata politikanë në Shqipëri, historia e të cilit përngjason me atë...

Politikë 17:03 - 26 Shtator, 2019

Erion Veliaj vrasësi me fytyrë të vrerosur

Kreu i FRPD Belind Kelliçi, në një reagim të tij në rrjetet sociale ka qenë mjaft i ashpër me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Këlliçi kërkon...

Lajm i Rekomanduar 17:11 - 29 Gusht, 2019

“Acromax” del zbuluar/ Erion Veliaj e nxjerr kompani mashtruese

Me datë 2 Korrik 2019, CNA.al publikoi shkrimin, “Veliajt i bie maska e propagandës/ Qytetarët refuzojnë “vrasësin” e Ardit Gjoklajt”, sipas denoncimit të zëdhënëses së Partisë...

pyetje dhe fakte qe akuzojne veliajn
Politikë 12:37 - 25 Gusht, 2019

A do ta shpëtojë drejtësia,Veliajn nga akuza për vrasjen e Ardit Gjoklajt

Ardit Gjoklaj u gjet i pajetë në vitin 2016 në landfillin e Sharrës.  Për vrasjen e tij nuk ka kryer dënim askush. Drejtësia ka luajtur me...

Lajm i Rekomanduar 13:48 - 23 Gusht, 2019

Vrasja e Ardit Gjoklajt/ Veliaj iu shmanget akuzave, zhytet më thellë në skandal

Ardit Gjoklaj u gjet i masakruar në landfillin e Sharrës, në verën e vitit 2016. Për vrasjen e tij deri më sot askush nuk ka dhënë...

atentat ndaj shoferit te eskavatorit
Politikë 12:22 - 16 Gusht, 2019

Memoriali për Ardit Gjoklajn/ Avokati i njohur bën lëvizjen e radhës

Avokati Altin Goxhaj dhe njeriu i memeve, Genc Sejko duket se nuk do të heqin dorë nga nisma për të ndërtuar një memorial për Ardit Gjoklajn,...

Lajm i Rekomanduar 11:38 - 13 Gusht, 2019

Nisma e Genc Sejkos/ Memorial për Ardit Gjoklajn në Tiranë

Genc Sejko i njohur si i famshmi i memeve sot ka publikuar nismën e tij të fundit. Pas vendosjes së memorialit turk tek Kodrat e Liqenit,...

Politikë 20:19 - 30 Korrik, 2019

“Erjon kryemashtruesi, hero me vrasjen e Ardit Gjoklajt”/ Shpërthen zëdhënësja e PD

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa, ka risjellë në vëmendje vrasjen e të riut Ardit Gjoklajt, ngjarje kjo e cila nuk është zbardhur sot e kësaj...

Politikë 12:22 - 27 Korrik, 2019

Krimi, Rama-Veliaj/ Teatri Kombëtar si varrezë e Ardit Gjoklajt

Tema e Teatrit Kombëtar, një çështje kjo e cila është debatuar gati një vit më parë, është rikthyer sërish në vëmendje të opinionit publik. Gjithashtu në...

Aktualitet 10:56 - 11 Korrik, 2019

CNA.al pyet Veliaj/ Kur do flasësh për “vrasjen” e Ardit Gjoklajt?

Po bëhen rreth tre vite, kur 17 vjeçari Ardit Gjoklaj ka humbur jetën tragjikisht në landfillin e Sharrës. Drejtësia e ka nëpërkëmbur këtë çështje, janë tallur...

Aktualitet 10:46 - 10 Korrik, 2019

Shënim/ Kur do ta thotë Veliaj të vërtetën për vrasjen e Ardit Gjoklajt?  

Trupi i Ardit Gjoklajt u gjet i masakruar në landfillin e Sharrës mesditën e 7 gushtit 2016. Sipas dëshmisë së familjarëve, dhënë për Birn, 17 vjeçari...

Aktualitet 14:06 - 8 Korrik, 2019

“Çmendet” PS dhe Veliaj/ Raportojnë CNA.al për shkrimet kritike

Pas shkrimeve të shumta dhe denoncimeve që CNA.al ka bërë ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, ky i fundit sot ka bërë edhe hapin e tij...

Aktualitet 22:40 - 2 Korrik, 2019

Pse tmerrohet Erion Veliaj nga vrasja e Ardit Gjoklajt

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj duket qartë se e ka një tmerr , një ankth, një arsye që e le pa gjumë. Vrasja e Ardit Gjoklajt,...

pyetje dhe fakte qe akuzojne veliajn
Aktualitet 11:23 - 2 Qershor, 2019

Vendimi skandaloz që mbron Veliajn/ Prokuroria nuk heq dorë nga hetimet për Ardit Gjoklajn

Ardit Gjoklaj, i riu që u gjet i pajetë në vitin 2016 është vrarë jashtë landfillit të Sharrës dhe trupi i tij është  transportuar aty për...

Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj?
Aktualitet 16:30 - 30 Maj, 2019

“Vrasësi i Ardit Gjoklajt nuk mund të kandidojë për Tiranën”

Deputeti i listës shumëemërore të Lulzim Bashës, Kujtim Gjuzi foli rreth zgjedhjeve të 30 Qershorit. Sipas Gjuzit, Erion Veliaj nuk mund të kandidojë për Tiranën pasi...

Aktualitet 11:08 - 21 Maj, 2019

Petrit Fusha “vrau” Ardit Gjoklajn në bashkëpunim me Veliajn/ “Peshku i madh” drejt prangave

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit ka dërguar për hetime tek Krimet e Rënda, ish-kreun e Prokurorisë së Tiranës Petrit Fushën. Për t’i shpëtuar Vettingut dhe hetimeve...

pyetje dhe fakte qe akuzojne veliajn
Aktualitet 12:04 - 8 Maj, 2019

Vdekja e Ardit Gjoklajt/ Deputeti kërcënon Veliajn me padi penale

Deputeti nga radhët e PD-së, Kujtim Gjuzi, i cili u betua sot në Parlament ka thënë se nuk do ta braktisë Parlamentin pasi populli ia ka...

erion veliaj kryetar bashkise tirane
Aktualitet 13:18 - 21 Prill, 2019

Erion Veliaj si kapo-mafia e Shqipërisë

Në verën e vitit 2016 opinioni publik u trondit nga një ngjarje e rëndë. Një 17 vjeçar, në përpjekje për të siguruar bukën e tij të...

Aktualitet 16:33 - 8 Prill, 2019

“Peshku i madh” 1 milion dollarë/ Petrit Fusha i shpëtoi burgut?

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës, Petrit Fusha, me 28 Shkurt 2019 dhe dorëheqjen nga detyra pas një karriere 32-vjeçare në sistemin e drejtësisë. “Pas 32 viteve...

Aktualitet 17:13 - 29 Mars, 2019

Video-fakt/ Si gënjeu Veliaj për Petrit Fushën dhe vrasjen e Ardit Gjoklajt

 Mbrëmjen e djeshme kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në studion e emisionit “Opinion” i pyetur për lidhjet e tij me Petrit Fushën mohoi të...