Connect with Us

All posts tagged "ardit gjebrea"

Opinione 23:19 - 9 Dhjetor, 2019

Nga Agim Xhafka/ Ardit Gjebrea dhe unë i hedhim plehrat te i njëjti kazan…

Dua të jem i qartë qysh në rreshtat e parë. Ardit Gjebrenë e simpatizoj si moderator,si këngëtar,si menaxher i atij spektakli aq popullor që transmeton Klan...

Aktualitet 20:40 - 14 Korrik, 2019

“Më gjuajte me shpullë”/ Ardit Gjebrea në mes të sherrit në rubrikën “Shihemi në gjyq”

Tensionit në rubrikën “Shihemi në Gjyq” dhe goditjeve mes vëllezërve nuk u ka shpëtuar as moderatori Ardit Gjebrea. Fatmiri tregoi se si ishte mashtruar nga një...

Aktualitet 20:12 - 26 Maj, 2019

“Ke hallin e tokës apo të burrit që të ka ikur?” Ardit Gjebrea “thumbon” gruan

Këtë të diel në rubrikën “Shihemi në Gjyq” të “E Diela Shqiptare” ishte një çift nga një fshat i Durrësit, të cilët prej vitesh jetojnë të...

Aktualitet 17:54 - 25 Maj, 2019

Dikur përfunduan në gjyq/ Producenti i miss-eve tregon për marrëdhënien me Ardit Gjebrean

Regjisori dhe producenti i njohur Petri Bozo ka folur për herë të parë në lidhje me “sherrin” mes tij dhe moderatorit Ardit Gjebrea. I ftuar në...

Aktualitet 11:05 - 23 Maj, 2019

Ardit Gjebrea zbulon talentin e fshehtë të vajzës/ Publikon pamjet nga shfaqja

Ardit Gjebrea ka ndarë disa video ku tregon talentin e fshehtë të vajzës së tij Annës. Përveç këngës moderatori ka zbuluar se ajo është dhe një...

Kryesore Show Biz 11:10 - 27 Janar, 2019

Vajza e Ardit Gjebreas feston 10-vjetorin e lindjes, publikohen pamjet nga festa e madhe

Ana Gjebrea festoi dje 10-vjetorin e lindjes. Ajo është vaza e vogël e Ardit dhe Anila Gjebrea pas djalit të tyre të madh Jonit. Urimet për...

Aktualitet 12:25 - 13 Janar, 2019

Nga sot Ardit Gjebrea rikthen në programin “E diela Shqiptare” rubrikën më të preferuar

Prej vitesh Ardit Gjebrea është kthyer në moderatorin më të dashur për publikun shqiptar, ndërsa spektaklin “E diela Shqiptare” e ka kthyer në më të preferuarin....

Kryesore Show Biz 11:40 - 7 Janar, 2019

Përflitej prej vitesh, Ardit Gjebrea merr vendimin e rëndësishëm për “Kënga Magjike 2019”

Në edicionin e 21-të të festivalit “Kënga Magjike”do të ketë ndryshime vërtet të rëndësishme në mënyrën e votimit. Lajmin e ka dhënë vetë producenti dhe moderatori...

Aktualitet 20:01 - 23 Dhjetor, 2018

Kur Ardit Gjebrea spiunonte gazetarin e RAI-it tek kupola komuniste

Nga Kastriot DERVISHI * Në vitet e diktaturës komuniste, ishin të rrallë ata që vinin e vizitonin vendin tonë.  Akoma më të rrallë ishin gazetarët e huaj...

Kryesore Show Biz 10:40 - 10 Dhjetor, 2018

Ardit Gjebrea e pranon: “Kënga Magjike” më ka prishur marrëdhëniet me disa këngëtarë

Përtej suksesit të madh, festivali i “Kënga Magjike” shoqërohet edhe me incidente të vogla apo qejfmbetje mes artistësh. Kur këtë e pranon edhe vetë Ardit Gjebrea...

Kryesore Show Biz 12:10 - 9 Dhjetor, 2018

“Fillova të qaj!” Ardit Gjebrea zbulon ndjesinë e parë pasi dëgjoi këngën e Flori Mumajesit

Flori Mumajesi ishte fituesi i çmimit të parë mbrëmjen e djeshme në “Kënga Magjike” me këngën “Plas”. Kjo këngë ishte një nga të preferuarat e publikut...

Kryesore Show Biz 10:40 - 7 Dhjetor, 2018

Partneret ndër vite të Ardit Gjebreas në “Këngën Magjike” (FOTO)

Ishte viti 1999 kur festivali “Kënga Magjike” u transmetua për herë të parë, si një nismë e producentit Ardit Gjebrea, i cili solli një frymë ndryshe...

Aktualitet 10:53 - 3 Dhjetor, 2018

S’kanë fund surprizat! Ardit Gjebrea ka përgatitur diçka speciale për natën finale të “Këngës Magjike”

Javën e ardhshme do të shijojmë tre netët e festivalit të 20-të “Kënga Magjike”. Ardit Gjebrea edhe kësaj radhe do ta drejtojë këtë edicion, ndërsa krah...

Kryesore Show Biz 12:25 - 28 Nentor, 2018

Për të gjithë adhuruesit e “Kënga Magjike”, Ardit Gjebrea ka një lajm të keq

Ndërsa në rubrikën e emisionit “E diela Shqiptare” prezantohen javë pas jave këngët pjesëmarrëse në “Kënga Magjike”, në pallatin e Koncerteve ka nisur puna për të...

Kryesore Show Biz 12:02 - 20 Nentor, 2018

Ardit Gjebrea publikon video nga skena e ‘Këngës Magjike’: “Nuk e imagjinoni dot”

Ndërsa prej javësh kanë filluar të prezantohen konkurrentët e “Këngës Magjike”, jemi shumë pranë 3 netëve finaliste të edicionit të 20-të të këtij spektakli. Këtë vit...

Aktualitet 19:21 - 18 Nentor, 2018

“Derisa të vdes do jesh edhe ti”/ E bëri të braktiste Gjermaninë, Katerina i kërkon falje Emanuelit

Ekziston diçka që quhet mundësi e dytë dhe që Katerina ka ditur ta shfrytëzojë më së miri. Ajo është një grua e divorcuar me tre vajza...

Aktualitet 12:10 - 14 Nentor, 2018

Wow! Ardit Gjebrea bën bashkë ikonat e muzikës shqiptare për 20-vjetorin e Këngës Magjike

E ndërsa javë pas jave zbulohen konkurrentët e “Këngës Magjike”, i zoti i shtëpisë po bëhet gati për netët në Pallatin e Koncerteve. Mbrëmjen e djeshme,...

Kryesore Show Biz 11:17 - 7 Nentor, 2018

Ardit Gjebrea zbulon surprizën e madhe që do ta rikthejë fuqishëm

Ardit Gjebrea ka planifikuar një surprizë për të gjithë fansat e muzikës së tij. Moderatori i njohur do të rikthehet me një këngë shumë shpejt. Ai...

Kryesore Show Biz 10:40 - 29 Tetor, 2018

“Është e katërta javë që po turpërohemi!” Ardit Gjebrea gati për të ndërprerë emisionin pas problemeve në skenë

Gjatë emisioneve “live” ka shumë të papritura dhe moderatorët kanë përgjegjësi t’i menaxhojnë në mënyrën e duhur. Ardit Gjebrea u has me një të tillë gjatë...

Aktualitet 21:09 - 4 Gusht, 2018

Ardit Gjebrea humb njeriun e dashur/ Gazetari bën dedikimin prekës

Kjo e shtunë është një ditë e trishtë për moderatorin e dashur për publikun shqiptar. Kantautori dhe moderatori i dashur për publikun shqiptar, Ardit Gjebrea ka...

Aktualitet 21:26 - 29 Korrik, 2018

“Nesër studioja ime do rrënohet”/ Ardit Gjebrea i thotë “lamtumirë” ambientit ku punoi për 10 vjet

Sot ishte e diela e fundit për këtë sezon të emisionit  ‘E Diela Shqiptare’. Pas dhjetë vitesh Ardit Gjebrea i tha ‘Lamtumirë’ ambientit ku punoi për dhjetë...

Kryesore Show Biz 15:00 - 24 Qershor, 2018

Gjesti i shqiponjës, Ardit Gjebrea mbron Xhakën dhe Shaqirin: “Nuk ju treguan gishtin e mesit!”

Moderatori i njohur shqiptar, Ardit Gjebrea, u ka dalë në mbrojtje dy futbollistëve shqiptarë, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, pasi FEFA nisi hetimin ndaj tyre për...

Kryesore Show Biz 10:20 - 1 Mars, 2018

Ardit Gjebrea shkon deri në Spanjë për të takuar…

Pas 32 vitesh, në teatrin e operas Gran Teatre de Liceu, u vu në skenë “Romeo et Juliette”, versioni i Charles Gounod. Në role kryesore luanin...