Connect with Us

All posts tagged "ardian Dvorani"

Çështja e detit/ Bushati kritikon Ramën: Ku rrezikon Shqipëria
Politikë 22:11 - 24 Shkurt, 2021

Vlerësimi i Dvoranit sulm për Metën?/ Bushati kritika diplomatëve: Kanë humbur besueshmërinë

Vlerësimi i Departamentit Amerikan të Shtetit për gjyqatarin Ardian Dvorani si ‘kampoion i antikorrupsionit” ka ndezur politikën në Shqipëri, kjo dhe për faktin se ky gjyqtar...

Politikë 20:22 - 24 Shkurt, 2021

Deklarata e Metës për Dvoranin/ Ironizon Artan Hoxha: Po ti je ekspert për fletë lavdërimi o komandant

Departamenti Amerikan i Shtetit vlerësoi dje ish kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ardian Dvoranin, si “kampion në luftën kundër korrupsionit” në vendin tonë. Lidhur...

Dvorani injoron Metën/ Nuk i komentoj deklaratat e tij
Politikë 21:05 - 23 Shkurt, 2021

Dvorani injoron Metën/ Nuk i komentoj deklaratat e tij

Ardian Dvorani ka reaguar pasi DASH e cilësoi si një nga 12 personalitet në botë që kanë luftuar korrupsionin. Dvorani tha se ndihet i nderuar dhe...

Profil: Kush është gjyqtari i ‘hekurt’ Dvorani, votoi pro dënimit të Metës për videon e Priftit
Politikë 19:19 - 23 Shkurt, 2021

Profil: Kush është gjyqtari i ‘hekurt’ Dvorani, votoi pro dënimit të Metës për videon e Priftit

Nga Adriatik Doçi Departamenti Amerikan i Shtetit ka shpallur ish-kreun e KED dhe ish-anëtarin e Gjykatës së Lartë, Ardian Dvoranin, mes 12 personaliteteve më të spikatur...

Zëri i Amerikës: Pse Departamenti i Shtetit nderoi Dvoranin
Aktualitet 18:36 - 23 Shkurt, 2021

Zëri i Amerikës: Pse Departamenti i Shtetit nderoi Dvoranin

Departamenti i Shtetit nderoi të martën individë të vendeve të ndryshme për luftën kundër korrupsionit, mes së cilëve edhe gjykatësin shqiptar Ardian Dvorani. Çmimi i ri...

Antikorrupsioni/ Ardian Dvorani mes 12 personave të vlerësuar nga DASH
Aktualitet 15:42 - 23 Shkurt, 2021

Antikorrupsioni/ Ardian Dvorani mes 12 personave të vlerësuar nga DASH

Departamenti Amerikan i Shtetit ka shpërndarë çmimet ndërkombëtare për Antikorrupsionin dhe Transparencën për 12 personalitete në botë, mes të cilëve ish-kreu i KED, Ardian Dvorani. Sipas...

Largimi nga kreu i Gjykatës së Lartë/ Zbulohet posti i ri i Dvoranit
Politikë 20:23 - 2 Korrik, 2020

KLGJ zbardhi arsyet e shkarkimit/ Ardian Dvorani: Do ngre padi

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka zbardhur sot shkresën që përmban argumentet se përse vendosi që mandati i Ardian Dvoranit në Gjykatën e Lartë dhe për pasojë...

Ardian Dvorani pranon largimin/ Zbardhet letra për KED-në dhe Vitore Tushën
Lajme 11:42 - 23 Qershor, 2020

Ardian Dvorani pranon largimin/ Zbardhet letra për KED-në dhe Vitore Tushën

Ardian Dvorani ka pranuar largimin nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi. Në një letër drejtuar anëtarëve të KED-së, dhe zv.kryetares se KED, Vitore Tushës, Dvorani shpreh...

Ardian Dvorani pranon largimin/ Zbardhet letra për KED-në dhe Vitore Tushën
Politikë 18:40 - 11 Qershor, 2020

KLGJ e shkarkoi nga detyra/ Reagon Dvorani: Gafë e paimagjinueshme

Këshilli i Lartë Gjyqësor vendosi të shkarkojë nga detyra si anëtar i Gjykatës së Lartë Ardian Dvoranin  dhe rrjedhimisht edhe nga posti i kreut të KED-së....

U vlerësua nga DASH/ Dvorani: Ndihem i vlerësuar, sulmet e Metës nuk më shqetësojnë
Politikë 17:45 - 11 Qershor, 2020

KLGJ merr vendimin/ Përfundon mandati i Ardian Dvoranit si anëtar i Gjykatës së Lartë

Këshilli i Lartë Gjyqësor vendos mbarimin e mandatit të Ardian Dvoranit si Anëtar i Gjykatës së Lartë. Mësohet se me 6 vota pro dhe 3 kundër...

Politikë 20:42 - 14 Maj, 2020

Dvorani: Gjykatës së Lartë i është rikthyer pjesërisht funksionaliteti

Kryetari i Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani, ka reaguar pas emërimit të anëtarëve të rinj të këtij institucioni. Dvoirani deklaron se Gjykata e Lartë i është...

Arritja e marrëveshjes Kosovë- Serbi/ Vjen reagimi nga Yuri Kim: Hap i madh për paqen dhe prosperitetin në Ballkan
Politikë 20:12 - 12 Maj, 2020

Dvorani/ Yuri Kim nuk konsideron opinion e OPDAT dhe EURALIUS: KLGJ të ngrihet me këmbët e veta

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka folur për çështjen e nxehtë të kreut të KED-së Ardian Dvoranit, me të cilin pati edhe një takim muajin e...

Politikë 21:42 - 5 Maj, 2020

Vendimi i KLGJ/ Meta: Nuk kam marrë përgjigje, çështja e Dvoranit të zgjidhet për 24 orë

Presidenti Ilir Meta ka folur për vendimin e KLGJ-së lidhur me përfundimin e mandatit të kreut të KED, Ardian Dvorani. Meta tha se sipas dijenisë së...

Vetingu 16:00 - 5 Maj, 2020

KLGJ si program asistence

Sot ishte mbledhja e KLGJ për të shqyrtuar konfliktin e vjetër dhe të ri të Adrian Dvoranit me ligjin dhe moralin. Për ndonjë që ka mbetur...

Politikë 19:31 - 4 Maj, 2020

A është Dvorani “kokë turku” për marrëveshje me Ramën?/ Flet Meta: Nuk ka arsye…

Çështja e nxehtë Meta-Dvorani ka qenë një nga temat kryesore të politikës gjatë ditëve të fundit dhe është përkthyer nga disa analistë si një marrëveshje mes...

Ardian Dvorani pranon largimin/ Zbardhet letra për KED-në dhe Vitore Tushën
Sociale 16:17 - 4 Maj, 2020

Mandati për kreun e KED/ Dvorani letër KLGJ: Presidenti duhet të jetë më i përmbajtur

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ardian Dvorani i ka dërguar një letër KLGJ-së me argumente në lidhje me mandatin e tij. Bëhet me dije...

Rama kërkon mandatin e tretë/ Afrim Krasniqi: Duhet të largojë nga Kryesia këtë politikan
Politikë 15:53 - 30 Prill, 2020

“KLGJ duhet të kishte sjellje më institucionale”/ Krasniqi: Dvorani në krye të KED sipas ligjit

Analisti Afrim Krasniqi ka folur për çështjen e nxehtë mes presidentit Ilir Meta dhe kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, si dhe për...

Politikë 22:52 - 28 Prill, 2020

“A është Dvorani ‘kokë turku'”?/ Klodiana Lala: Çështja ndaj tij histori e Reformës në Drejtësi

Gazetarja Klodiana Lala ka folur mbrëmjen e sotme për pozicionin e Ardian Dvoranit si kryetar i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Lala ngriti pyetjen nëse Dvorani...

Politikë 21:39 - 28 Prill, 2020

Debate të forta në mbledhjen e KLGJ-së/ Lala: 5 anëtarë kërkuanr rishikim të mandatit të Dvoranit

Mbledhja online e Këshillit të Lartë Gjyqësor që u zhvillua ditën e djeshme, duket se është shoqëruar me debate të frorta. Këtë e ka zbuluar gazetarja...

Politikë 14:57 - 14 Mars, 2020

Si do të zgjidhen gjyqet e Top Channel në Gjykatën e Lartë?!

CNA.al ka paralajmëruar disa herë një problematikë në lidhje me aksionet, përplasjet dhe gjyqet e pafundme të një prej aksionerëve të Top Channel dhe të Top...

Dha dorëheqjen para se të dilte në vetting/ KPA nxjerr nga sistemi i drejtësisë ish gjyqtarin e Apelit
Lajme 14:12 - 14 Mars, 2020

Dështimi i Reformës në Drejtësi/ Si gjyqtarë pa vetting do të kapin Gjykatën e Lartë dhe Kushtetuesen

Dje në Presidencë u betuan anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë, tre emra të cilët shpesh CNA.al i ka komentuar, i ka analizuar, ka dhënë...

Lajme 15:13 - 10 Mars, 2020

Dosja “Top Channel”/ Skandalet nga aksionet tek gjyqet dhe shantazhet

Dosja Top Channel është një investigim i kryer javët e fundit nga CNA.al, pikërisht kur mbushen më shumë se katër vite nga fillimi i një përplasje...

Dvorani kërkon rikthimin në KED/ Zbulohet shkresa për Vitore Tushën
Politikë 20:32 - 2 Mars, 2020

Fakti/ CNA.al e paralajmëroi dekretin që do firmoste presidenti Meta

Nëpërmjet një shënimi të publikuar dy ditë më parë në mesditë, CNA.al tregoi se çfarë po bënte presidenti Ilir Meta me paralajmërimet e tij për të...

Me shume postime