Connect with Us

All posts tagged "Ardi Veliu"

Kronika 18:34 - 11 Mars, 2020

Ardi Veliu pezullon përkohësisht shërbimet e OASH/ Si do të procedojnë qytetarët e dërguar për komision

Shefi i Sektorit në Drejtorinë e Policisë Rrugore Mitat Tola, ka shpjeguar mënyrën e re të funksionimit të Organi Administrativ Shtetëror, (Komisioni – OASH), pranë Drejtorive...

Lajme 19:31 - 4 Mars, 2020

“U deformua e vërteta”/ Avokati i Henri Çilit sulmon Ardi Veliun

Avokati i Henri Çilit, Ardian Visha ka folur sërish për arrestimin e pronarit të UET-së, ndaj të cilit janë ngritur gjashtë akuza të rënda. Visha tha...

Kronika 20:25 - 15 Shkurt, 2020

“Konstadinos Kacifas u vetëvra”/ Gazetari zbulon gabimin e Ardi Veliut

Në vitin 2018, kur u vra në Bularat minoritari Konstadinos Kacifas, gazetari Ferdinand Dervishi publikoi një dokumentar, ku ngrinte pretendimet se Kacifas ishte vetëvrarë dhe jo...

Politikë 10:07 - 10 Shkurt, 2020

“Trokë” para vettingut/ Qytetari i kërkon llogari Ardi Veliut: Po apartamenti luksoz?

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e qytetarit dixhital lidhur me fshehjen e pasurisë së kreut të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë, Ardi Veliu. Qytetari...

drejtori i policise se shtetit , ardi veliu
Vetingu 09:59 - 7 Shkurt, 2020

Vettingu si hanxhar mbi kokat e drejtuesve të policisë/ Fshihen 50 faqe raport, konfirmohet Ardi Veliu

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka vendosur konfirmimin në detyrë për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu. Kujtojmë se dje Veliu doli “me xhepa të...

Vetingu 13:24 - 6 Shkurt, 2020

Ardi Veliu me “xhepa të shpuar” para vettingut/ Fshihen 50 faqe raport për kryepolicin

Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë, Ardi Veliu ka dalë sot “me xhepa të shpuar” para Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit ku është paraqitur pa...

Lajme 10:33 - 3 Shkurt, 2020

Nga Ardi Veliu tek kandidati për kreun e BKH/ Lista e zyrtarëve të policisë që do të kalojnë në sitën e vettingut

Komisioni i jashtëm i vlerësimit do të shqyrtojë këtë javë zyrtarët e lartë në Policinë e Shtetit, përfshirë edhe Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit...

Politikë 11:37 - 2 Shkurt, 2020

Paralajmëron Ardi Veliu/ “Do ua bëjmë të parehatshëm atdheun kriminelëve”

Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka prezantuar sot nga reparti RENEA paketën Anti-KÇK, e cila pritet të godasë fort personat e lidhur krimin dhe...

Lajme 15:21 - 27 Janar, 2020

Lleshaj dhe Veliu “zbarkojnë” në aksin Elbasan-Tiranë/ Në Janar u pezulluan 1500 patenta

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj se bashku me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu inspektuan një patrullë shërbimi me radar për kontrollin e...

Kronika 09:54 - 22 Janar, 2020

Frikë nga rrjedhja e informacionit?/ Veliu urdhër të prerë policëve

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ditën e hënë ka zhvilluar një takim në drejtorinë e Tiranës me drejtuesin, shefat e krimeve, rendit...

Lajme 10:59 - 17 Janar, 2020

“Dy pikat e zeza” rrugore me më shumë aksidente fatale/ Veliu: Shumëfishim gjobash për drejtuesit

Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu paralajmëroi se për shkak të aksidenteve të shumta rrugore do të ketë shumëfishimin gjobash për të gjithë drejtuesit e...

Kultura 23:08 - 13 Dhjetor, 2019

Atentati me një viktimë/ Ardi Veliu vizitë blic në Elbasan

Ardi Veliu, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, ka bërë një vizitë blic në Elbasan, pas atentatit të mbrëmjes së sotme. Mësohet se Veliu po...

Politikë 20:10 - 6 Dhjetor, 2019

“Ardi Veliu gënjen”/ Paloka: Rrogat e policëve janë mbajtur

“Ardi Veliu gënjen”, kështu deklaroi ish-deputeti Edi Paloka në emisionin “Mbrëmje në ABC”, teksa foli për akuzat e opozitarëve se policëve dhe mësuesve i janë mbajtur...

drejtori i policise se shtetit , ardi veliu
Politikë 15:49 - 6 Dhjetor, 2019

“Policët dhurojnë 104 milionë lekë për të prekurit nga tërmeti”/ Ardi Veliu: Rrezikuan edhe jetën e tyre

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shteit, Ardi Veliu ka bërë me dije se mbi 4000 forca policie u angazhuan pas rënies së tërmetit të 26...

Denoncim 11:19 - 2 Dhjetor, 2019

Denoncimi i fortë/ Afera korruptive në Policinë e Shtetit i kushtoi jetën dhjetra qytetarëve nën rrënoja

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik mesazhin e një oficeri policie i cili denoncon aferat korruptive në Policinë e Shtetit. Sipas denoncuesit, teksa takspaguesit shqiptar...

Kronika 13:05 - 3 Nentor, 2019

Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoj/ Vijojnë hetimet, Ardi Veliu bën lëvizjen e radhës

Vijonë kërkimet e policisë për autorët e atentatit ndaj prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja. Burime bëjnë me dije se Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit,...

Kronika 22:26 - 23 Tetor, 2019

Detaje mbi operacionin anti-terror/ Ardi Veliu zbulon emrin e anëtarit të celulës që vizitoi 4 herë Shqipërinë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka dhënë sot detaje rreth operacionit ku u zbulua një celulë terroriste iraniane, e cila do të...

Politikë 22:01 - 23 Tetor, 2019

“Aksioni antiterror i 2018-ës, publik pas dështimit të negociatave”/ Ardi Veliu injoron Palokën

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka reaguar pas deklaratave të Partsë Demokratike ditën e sotme, ku përmes nënkryetarit të partisë Edi Paloka, do të...

Politikë 21:42 - 23 Tetor, 2019

Hetim i lidhjes së pronarit të medias me narko-trafikantin turk?/ Përgjigjet Ardi Veliu

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, në një lidhje skype për emisionin “Top Story” , duke folur për aksionin e policisë në parandalimin e një...

Kronika 12:06 - 23 Tetor, 2019

Video-Zbulohet celulë terroriste në Shqipëri/ Ja nga kush drejtohet, si u parandalua sulmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka bërë të ditur se një celulë terroriste...

Kronika 19:04 - 17 Tetor, 2019

Ardi Veliu në asamblenë e 88-të e Interpolit/ Të gatshëm të luftojmë krimin e organizuar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka marrë pjesë sot në Asamblenë e 88-të të Përgjithshme të Interpol, që po mbahet në Santiago...

Kronika 13:02 - 10 Tetor, 2019

Ardi Veliu “zbarkon” në Gjirokastër/ Në takimin me dyer të mbyllura edhe Drejtori i Rendit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu ka zhvilluar sot një takim me drejtuesit e Policisë së Gjirokastrës. Mësohet se në takimin me dyer të mbyllura...

Kronika 17:48 - 18 Shtator, 2019

Ardi Veliu takim me Policinë Gjyqësore Franceze/ Bashkëpunim kundër krimit të organizuar  

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu priti në takim delegacionin e Drejtorisë Qendrore të Policisë Gjyqësore Franceze, të kryesuar nga Komisari i Përgjithshëm...