Connect with Us

All posts tagged "arber cekaj"

Lajme 11:17 - 19 Shkurt, 2020

Diplomatët amerikanë në gjyqin ndaj Arbër Çekaj/ Biznesmeni: Nuk më jepni mundësi të mbrohem

Diplomatët amerikanë po monitorojnë nga afër proçesin gjyqësor të biznesmenti Arbën Çekaj dhe 2 të pandehurve të tjerë të akuzuar për trafikun e 613 kilogramë kokainë...

Kronika 14:25 - 5 Shkurt, 2020

Shtyhet sërish gjyqi/ Arbër Çekaj kërkon përfaqësues të ambasadës së SHBA dhe asaj të Gjermanisë

  Shtyhet sërish gjyqi për administratorin e kompanisë ‘Arbi Garden”, Arbër Çekajn. Shkak për shtyrjen e seancës është bërë mungesa e avokatëve të Armando Pezakut, shoferit...

Kronika 13:21 - 16 Janar, 2020

Kërkohet “koka” e prokurorit të SPAK/ “Biznemeni i kokainës zbret” në KLP

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, javën që vjen pritet të shqyrtojë kërkesën e Arbër Çekajt, i cili është pjesë e dosjes së kokainës së Maminasit. Çekaj,...

Lajme 13:00 - 8 Janar, 2020

Arbër Çekaj kërkon përjashtimin e prokurorit të SPAK/ E ka personale, gjeni një nga Serbia

Arbër Çekaj i ka bërë kërkesë Këshillit të Lartë të Prokurorisë për përjashtimin e prokurorit të SPAK, Edvin Kondilit nga çështja. Çekaj është shprehur se nuk...

Kronika 12:40 - 20 Nentor, 2019

“Ndaleni këtë çmenduri”/ Arbër Çekaj sulmon Prokurorinë: Po bëjnë show

Zbardhet deklarata e plotë që Arbër Çekaj lexoi në seancën gjyqsore ku u shpall pretenca ndaj tij. Sipas Ballkanweb, Çekaj kërkoi “të ndalojë çmendurinë më këtë...

Kronika 11:10 - 20 Nentor, 2019

613 kg kokainë/ Krimet e Rënda shpallin pretencën për Arbër Çekajn

Porokuoria ka kërkuar 21 vite burg për Arbër Çekajn, biznesmenin e akuzuar për trafikun e 613 kg kokainë. Për shkak të gjykimit të shkurtuar dënimi për...

Kronika 10:42 - 29 Tetor, 2019

613 kg kokainë nga Ekuadori/ Shtyhet sërish pretenca për Arbër Çekajn

Shtyhet sërish pretenca për Arbër Çekjan, biznesmenin e akuzuar për trafikun e 613 kg kokainë, u shty për në 22 tetor. Mësohet se shkak për shtyrjen...

Kronika 10:31 - 15 Tetor, 2019

Maks Haxhia në spital/ Shtyhet pretenca për Arbër Çekaj

Shtyhet për në 22 tetor pretenca për Arbër Çekajn. Mësohet se shkak për shtyrjen e pretencës është bërë gjendja shëndetësore e avokatit të tij Maks Haxhia....

Kronika 13:52 - 21 Shtator, 2019

613 kg kokainë në kontenierin me banane/ Jepet masa e sigurisë për Arbër Çekajn

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për Arbër Çekjan, i cili u ekstradua dy ditë më parë nga...

Kronika 17:07 - 23 Gusht, 2019

Trafikoi 613 kg kokainë/ Gjykata gjermane vendos ekstradimin e Arbër Çekaj në Shqipëri

Afro një vit e gjysmë pas arrestimit, drejtësia gjermane ka vendosur për ekstradimin e Arbër Cekajt në drejtim të Shqipërisë. Sipas informacioneve vendimi për lejimin e...

Aktualitet 16:14 - 29 Nentor, 2018

Masakra në ish-bllok/ Zbulohet konflikti i bashkëshortit të Suadës me të fejuarin e Elvanës

Dy muaj pas masakrës në ish-bllok, ku humbi jetën një persona dhe dy të tjerë mbetën të plagosur, ngjarje ku u përfshi edhe këngëtarja Elvana Gjata,...

Aktualitet 21:58 - 30 Gusht, 2018

Hetimet për Arbër Çekajn/ Delegacioni gjerman mbërrin në Tiranë

Në kuadër të hetimeve ndaj Arbër Çekajt, Prokuroria Gjermane ka sjellë në Tiranë një delegacion të sajin. Hetuesit gjermanë kanë zhvilluar ditën e sotme takime me...

Aktualitet 13:47 - 28 Gusht, 2018

Sekuestrimi i 613 kg kokainë/ Autoritetet gjermane nisin hetimet për Arbër Çekajn

Autoritetet gjermane kanë informuar prokurorinë shqiptare se kanë nisur hetimet për Arbër Cekajn, pasi kanë dyshime se ai është i përfshirë në aktivitet kriminal edhe në...

Aktualitet 15:50 - 29 Korrik, 2018

Sekuestrimi i 600 tonëve kokainë/ Arbër Çekaj kërkon kamionin e drogës

Kur kanë kaluar 5 muaj nga kapja e 613 kilogramëve kokainë në Portin e Durrrësit dhe sekuestrimit të disa pasurive të Arbër Çekajt, ky i fundit...

Aktualitet 11:43 - 13 Korrik, 2018

613 kg kokainë në kamionin me banane/ “Arbër Çekaj” me kompani të re transporti

Vetëm 21 ditë pas kapjes së drogës në kamionin e bananeve të kompanisë, babai i Arbër Çekaj, Selim Çekaj ka hapur të njëjtin biznes me të...

Aktualitet 20:17 - 14 Maj, 2018

Kokaina në kontenierët me banane/ Ministria e Drejtësisë kërkon ekstradimin e Arbër Çekajt

Ministria e Drejtësisë i ka nisur autoriteteve gjermane kërkesën për ekstradimin e Arbër Çekajt, pronarit të kompanisë “Arbri Garden” ku u gjetën dhe sekuestruan 613 kilogramë...

Aktualitet 11:36 - 11 Maj, 2018

Ekstradimi i pronarit të 613 kg kokainë/ Ja lëvizja e Krimeve të Rënda

Prokuroria e Krimeve të Rënda i dërguar ditën e sotme kërkesë Ministrisë së Drejtësisë për ekstradimin e Arber Çekajt, i cili u kap disa ditë më...

Kronika 15:12 - 6 Maj, 2018

Si ra Arbër Çekaj në kurthin e policisë/ Zbulohet telefonata që e fundosi

Vendndodhja e Arbër Çekajt në Gjermani u zbulua pas një telefonate që ai i bëri familjes së tij këtu në Tiranë. Burime të Report tv nga...

sasi e madhe droge e kapur
Kronika 18:56 - 5 Maj, 2018

Arrestimi i Arbër Çekajt/ Çfarë shkruajnë mediat gjermane

Media gjermane njofton për kapjen në Dyseldorf të njërit prej personave më të kërkuar aktualisht nga policia shqiptare. Baroni shqiptar i drogës iu paraqit ndërkohë gjykatës...

Opinione 12:06 - 5 Maj, 2018

Rasti i 613 kg kokaine dhe skema e “garantit” përmes Prokurorisë

Nga Mero Baze  Arrestimi i biznesmenit që trafikoi 613 kg kokainë nga Kolumbia në Shqipëri, ka vendosur heshtjen në kampin opozitar në Shqipëri dhe ka filluar...

Aktualitet 22:41 - 4 Maj, 2018

Ja pse arrestimi i Arbër Çekajt shqetëson kryeministrin Rama

Arrestimi i Arbër Çekajt në Gjermani, ishte lajmi kryesor në media ditën e sotme, por punonjës brenda policisë bëjnë me dije, se arrestimi i Çekajt ka...

Aktualitet 20:49 - 4 Maj, 2018

Arrestimi i Arbër Çekajt/ Reagon ambasada e SHBA-ve në Tiranë

Autoritetet gjermane arritën që të vënë në pranga ditën e sotme, pronarin e “Arbri Garden”, Arbër Çekaj, në magazinën e të cilit u sekuestruan 613 kilogramë...

Politikë 16:03 - 10 Mars, 2018

“Arbër Çekaj është peshku i madh”/ Çfarë fshihet pas kësaj historie?

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka komentuar edhe deklaratën e ambasadorit të SHBA, Donald Lu, i cili e...