Connect with Us

All posts tagged "Arben Ristani"

Marrëveshja për Zgjedhoren/ Ristani: Duhej të kishte shkuar akoma më thellë
Politikë 22:50 - 30 Qershor, 2020

Marrëveshja për Zgjedhoren/ Ristani: Duhej të kishte shkuar akoma më thellë

Ish-sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, tha se marrëveshja për Reformën Zgjedhore duhej të kishte shkuar akoma më thellë. Ristani deklaroi në emisionin “Në fokus”,...

Ristani e thotë troç/ “Po të ishim edhe njëherë bashkë me Patozin e Topallin do i bënim mirë PD-së”
Politikë 22:27 - 30 Qershor, 2020

Ristani e thotë troç/ “Po të ishim edhe njëherë bashkë me Patozin e Topallin do i bënim mirë PD-së”

  Ish-sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka folur për deklaratat se PD po konsideron rikthimin e figurave të vjetra të PD-së si Jozefina...

Politikë 21:52 - 18 Prill, 2020

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet parlamentare?/ Ristani: Pritet çdo gjë, do bëjmë të pamundurën…

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, ka folur për rolin e opozitës në betejën kundër pandemisë së koronavirusit në vendin tonë. Ristani tha se opozita...

Politikë 13:55 - 13 Janar, 2020

Seanca për lobimin rus/ Basha nuk shkon në gjykatë

Kreu i PD –së Lulzim Basha, nuk është paraqitur në seancën gjyqësore, që po mbahet në Gjykatën e Tiranës për dosjen e lobimit rus. Në seancë...

Ristani e thotë troç/ “Po të ishim edhe njëherë bashkë me Patozin e Topallin do i bënim mirë PD-së”
Politikë 21:51 - 10 Janar, 2020

Reforma Zgjedhore/ Ristani kunder Bashës: Duhen demokratizuar partitë

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Arben Ristani thotë se zgjedhjet e lira dhe të ndershme nuk zgjidhen nëpërmjet sistemit elektoral. Sipas Ristanit, fillimisht duhen modernizuar...

Politikë 22:40 - 12 Nentor, 2019

“Paratë e lobimit të dyshimta?”/ Ristani jep përgjigjen “e çuditshme”

“Nëse i ka lindur dëshira dikujt të jap një kontribut për PD, bravo i qoftë dhe faleminderit”, kështu është shprehur ish Sekretari i Përgjithshëm i Partisë...

Politikë 22:24 - 12 Nentor, 2019

“I frikësohet PD një dëshmie nga Muzin?”/ Ristani: Çështja është mbyllur zyrtarisht

Ish sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, duke folur mbi akuzat që rëndojnë mbi të për falsifikim dokumentesh, është shprehur edhe njëherë se nuk...

Politikë 21:54 - 8 Nentor, 2019

Ish Sekretari i PD mohon akuzën/ Ristani: Se njoh Nik Muzinin, z. Basha po

Duke folur rreth mbylljes së hetimeve nga ana e Prokurorisë, lidhur me lobimin e PD-së në SHBA ,me financime ruse, ish sekretari i Përgjithshëm i Partisë...

Politikë 21:44 - 8 Nentor, 2019

Lorenc Vangjeli nxjerr prapaskenat/ “Zbulon lidhjen mes parave ruse të lobimit dhe vilës së Bashës në Tiranë”

Analisti i njohur Lorenc Vangjeli, nga studio e “Java në RTSH” mbrëmjen e sotme ka paralajmëruar një lidhje të një lidhje të çuditshme mes personazheve të...

Marrëveshja për Zgjedhoren/ Ristani: Duhej të kishte shkuar akoma më thellë
Politikë 21:22 - 8 Nentor, 2019

U morr “i pandehur” nga Prokuroria/ Arben Ristani sqaron pozicionin

Ish sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, është një nga tre zyrtarët e lartë të cilëve Prokuroria u ka komunkuar ditën e sotme marrjen si...

Marrëveshja për Zgjedhoren/ Ristani: Duhej të kishte shkuar akoma më thellë
Politikë 22:29 - 14 Tetor, 2019

Reforma Zgjedhore/ Ironizon Ristani: Rama si Nastradini

Nga studio e “Real Story”, ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD-së dhe njëkohësisht ish-kreu i KQZ-së, Arben Ristani, teksa fliste për Reformën Zgjedhore, ka theksuar rëndësinë e...

arben ristani sekretar i partise demokratike
Politikë 21:35 - 14 Tetor, 2019

I nxorri gishtin protestuesve/ Ristani dënon veprimin e ambasadorit të OSBE-së

Nga studio e emisionit ‘Real Story”, teksa flet për zhvillimet e fundit dhe gjestin e pamatur të ambasadorit Borchardt, ish-kreu i KQZ-së, Arben Ristani, është shprehur...

arben ristani sekretar i partise demokratike
Politikë 11:27 - 15 Shtator, 2019

“Rama nuk ka shans të trembë Opozitën”/ Paralajmëron Arben Ristani

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, ka thënë se kryeministri Edi Rama nuk ka asnjë shans të trembë një opozitë të përgjegjshme, atdhetare dhe të vendosur për...

Opinione 10:14 - 3 Shtator, 2019

Demokrateve dhe shqiptareve sot nuk u vlejne numrat e oborrit por karta morale !

Lorisa YLLI U be me shume se dy vite qe nuk kam publikuar ndonje artikull. Kjo jo pa qellim, politika ka mare nje rrjedhe qe vetem...

Politikë 17:56 - 2 Shtator, 2019

“Strategjia e PD -së e gabuar”/ Ristani ia thotë copë Bashës

Ish sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani i ka përshkallëzuar kritikat ndaj Lulzim Bashës. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai ka...

Aktualitet 11:55 - 16 Korrik, 2019

Julian Deda pesimist si Ristani/ Rama nuk do ikë ndonjëherë

Aktori i humorit Julian Deda, është një nga zërat që kritikon në vijimësi Qeverinë Rama. Sipas tij, pushteti që po mbjell Rama, prodhon vetëm diktatorë. “Pushteti,...

Aktualitet 16:53 - 8 Korrik, 2019

Nuk ndalet Ristani/ Tre orë para protestës i kujton Bashës se pa besim dhe ndershmëri nuk ka fitore

Ish Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani në një postim në rrjetet sociale vetëm pa orë para protestës së opozitës shkruan se nuk ka fitore...

Presidenti Meta, kryeministri Rama, kreu i PD, Basha
Aktualitet 22:00 - 7 Korrik, 2019

Ristani “godet” Bashën, Ramën dhe Metën

Ish Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me zgjedhjet e zhvilluara ditën e sotme në...

arben ristani sekretar i partise demokratike
Aktualitet 17:06 - 27 Mars, 2019

Pas dëshmisë në Prokurori/ Ristani: Më nxorën një dokument që se kisha parë kurrë

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, i cili u thirr nga Prokuroria së bashku me kreun e PD-së Lulzim Basha, dhe sekretarin aktual Gazmend Bardhi...

Lulzim Basha miting
Aktualitet 17:57 - 3 Shkurt, 2019

Letra e një demokrati/A mund të protestoj dhe unë për kunatin e Lulit!?

Ka një mijë e një arsye për të protestuar në 16 Shkurt kundër qeverisë. Edi Rama dhe “Rindja” e kanë mbushur dhe derdhur kupën. Jo vetëm...

duke ngerene duke pire per te rerzuar ramen
Aktualitet 17:26 - 23 Janar, 2019

Foto-Fakt/ Duke ngrënë e duke pirë për të rrëzuar Ramën

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur mbrëmjen e 19 janarit 2019, se 16 Shkurti do të jetë edhe dita e nisjes së protestave të mëdha opozitare,...

Aktualitet 21:59 - 19 Janar, 2019

Basha me një kryesi qesharake/ E mbush me ish- sekretarët që hoqi

Këshilli Kombëtar i PD votoi sot kryesinë e re të PD e cila përbëhet nga 15 emra. Nga këta vetëm 10 janë deputetë. Pra gati 35%...

Aktualitet 17:16 - 18 Janar, 2019

Pasi i përdori Luli i hedh në kosh/ Kadilli, Bozdo dhe Ristani largohen nga postet

Të tre sekretarët që drejtuan për gati 5 vite PD-në janë larguar nga postet e tyre. Arben Ristani, Enno Bozdo dhe Fatbardh Kadilli, pasi u përdorën...