Connect with Us

All posts tagged "Arben Malaj"

Duka pranon se ka komunikuar me krerët e partive të reja/ Zbulon kërkesën që u ka paraqitur atyre
Politikë 09:25 - 11 Prill, 2021

I shqetësuar për vjedhjen e votave/ Duka: Nuk kemi siguri jashtë koalicionit

Kryetari i PAA-së, z. Agron Duka, ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesit e OSCE/ODHIR në Shqipëri, përkatësisht me z. William Romans, dhe znj. Adela Danaj. Kryetari...

“Vendi ka hyrë në një cikël të vështirë”/ Malaj:Shqiptarët kanë fuqi të rrëzojnë qeverinë
Politikë 16:40 - 3 Prill, 2021

110 milionë euro për Becchettin/ Ish-ministri i PS: Ata që e shkaktuan këtë dëm të mbajnë përgjegjësi

Ish-ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Malaj, ka reaguar lidhur me lajmin për humbjen e gjyqit përfundimtar të Shqipërisë në arbitrazh me biznesmenin Francesco Becchettu. Sipas...

veliaj
Politikë 12:00 - 31 Mars, 2021

“Me bishtin përpjetë”/ Arben Malaj zbulon frikën e Ramës në zgjedhje

Ish-ministri i financave Arben Malaj ka reaguar në një postim në rrjetet sociale, ku thekson se në Kosovë lista e kandidatëve për deputetë dhe renditjen e...

Politikë 20:34 - 29 Mars, 2021

Shokë prej një jete/ Arben Malaj tregon historinë e dasmës së Bashkim Finos

Ditën e sotme ish-kryeministri dhe deputeti Bashkim Fino u nda nga jeta pas një beteje të gjatë me Covid-19.  Ish-ministri i financave Arben Malaj ka treguar...

Politikë 19:56 - 29 Mars, 2021

Ndarja nga jeta e Bashkim Finos/ Malaj: Ai ka pasur ditë të vështira

Ish- ministri i Financave Arben Malaj  ka folur mbi marrëdhënien e tij me ish-deputetin e PS Bashkim Fino, i cili ndërroi jetë mëngjesin e sotëm si...

Përplasjet Rama-Leli/ Malaj i kujton kryeministrit kush është kryetari: Nuk kishte frikë të përballej edhe para viteve ’90
Politikë 21:42 - 16 Mars, 2021

Përplasjet Rama-Leli/ Malaj i kujton kryeministrit kush është kryetari: Nuk kishte frikë të përballej edhe para viteve ’90

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj,  ka komentuar përplasjen midis kryeministrit Rama dhe kryetarit të Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli. “Unë bashkë me disa kolegë kemi protestuar...

“Vendi ka hyrë në një cikël të vështirë”/ Malaj:Shqiptarët kanë fuqi të rrëzojnë qeverinë
Politikë 14:33 - 8 Mars, 2021

Arben Malaj: Qeverisja nga oligarkët është domosdoshmëri etike

Ish-ministri socialist Arben Malaj ka folur rreth partive politike dhe programeve ekonomike të tyre. Ai u shpreh se në krye të tyre qëndrojnë njerëz që nuk...

Arben Malaj ngre “alarmin”/ Ekonomia shqiptare ka gropa të thella korrupsioni
Politikë 11:30 - 6 Mars, 2021

Zgjedhjet e 25 prillit/ Arben Malaj zbulon “ofertat” e partive politike

Ish-ministri socialist i Financave Arben Malaj ka bërë me dije se ka zgjedhur të mos jetë pjesë e listave të partive politike në zgjedhjet e 25...

Aktualitet 20:11 - 4 Mars, 2021

‘Gjithçka shndërrohet në ndërtesa’/ Beteja e humbur e Shqipërisë me paratë e pista

Kur Skënder Methasani mori në duar drejtimin e kompanisë së sekuestruar “Rens 2015” në Shkodër, borxhet ishin kapicë, punëtorët të stresuar dhe pulat ishin aq të...

Humbja me 44 mln euro/ Malaj akuza të forta Ramës: Hajdutët e Rilindjes po dalin një nga një
Politikë 19:35 - 10 Shkurt, 2021

“Unë mbetem socialist”/ Malaj: Nano duhet të ketë një interes tjetër

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, nuk ka pranuar të komentojë deklaratat e bëra nga ish-kryeministri FAtos Nano disa ditë më parë gjatë një interviste. Malaj tha...

Politikë 10:10 - 7 Shkurt, 2021

Emrat/ Gara në qarkun e Vlorës, sfidë për opozitën

Qarku i Vlorës do jetë një sfidë e fortë në zgjedhjet e 25 prillit. Opozita e Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, kërkojnë të paktën 5 mandate,...

“Rama i zgjedh ministrat në mënyrë spontane”/ Malaj: Ka ardhur koha që SPAK të veprojë!
Politikë 23:09 - 16 Dhjetor, 2020

Arben Malaj flet me shembuj/ Si po kapet shteti në Shqipëri

“Transparency International” në raportin e publikuar ka vërejtur se Turqia dhe Shqipëria janë vendet, ku bëhen më së shumti “ligje me porosi”, thënë ndryshe persona të...

“Vendi ka hyrë në një cikël të vështirë”/ Malaj:Shqiptarët kanë fuqi të rrëzojnë qeverinë
Aktualitet 16:28 - 11 Dhjetor, 2020

“Vendi ka hyrë në një cikël të vështirë”/ Malaj: Shqiptarët kanë fuqi të rrëzojnë qeverinë

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj teksa ka analizuar situatën në vend, që nga vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga një punonjës policie, tek protestat e qytetarëve...

“Vendi ka hyrë në një cikël të vështirë”/ Malaj:Shqiptarët kanë fuqi të rrëzojnë qeverinë
Politikë 19:56 - 4 Dhjetor, 2020

“Kurrë mos u ngopshit”/ Arben Malaj shpërthen ndaj socialistëve: Marko Bellon e shpallët armik të partisë

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të ish-deputetit socialist, Marko Bello, nga koronavirusi. I prekur nga ikja e tij e parakohshme,...

“Vendi ka hyrë në një cikël të vështirë”/ Malaj:Shqiptarët kanë fuqi të rrëzojnë qeverinë
Ekonomi 18:37 - 1 Dhjetor, 2020

Raporti i FMN/ Arben Malaj: Është rritur deficiti dhe borxhi publik, qeveria nuk mbështet bizneset

Ish-ministri i Financave Arben Malaj ka bërë një analizë të situatës që po kalon ekonomia shqiptare për shkak të pandemisë së koronavirusit. Malaj u ndal tek...

Arben Malaj zbulon 5 pengesat kryesore të ekonomisë për 2021
Ekonomi 21:53 - 28 Tetor, 2020

Arben Malaj zbulon 5 pengesat kryesore të ekonomisë për 2021

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj duke komentuar projektbuxhetin e vitit 2021 shprehet se viti i ardhshëm ekonomik do të ketë pesë pengesa të mëdha. Performanca e...

Arben Malaj kritika Ramës/ Urgjentisht të përgatisë masat e anti-varfërisë
Politikë 17:56 - 8 Tetor, 2020

Arben Malaj kritika Ramës/ Urgjentisht të përgatisë masat e anti-varfërisë

Ish-ministri i Financave Arben Malaj ka analizuar projeksionet e institucioneve vendore dhe ato ndërkombëtare mbi ecurinë e ekonomisë shqiptare. Ai u shpreh se parashikimet janë të...

“Vendi ka hyrë në një cikël të vështirë”/ Malaj:Shqiptarët kanë fuqi të rrëzojnë qeverinë
Ekonomi 13:03 - 30 Shtator, 2020

“Vendi ynë është prekur nga tre kriza”/ Malaj tregon ndikimin më të madh në në rënien ekonomike

Eksperti ekonomik Arben Malaj ka komentuar situatën ekonomike në të cilën ndodhet vendi dhe programin politik të Partisë Demokratike. Malaj ka theksuar se sektorët më të...

 “Unë po i dëgjoj që tani”/ Meta paralajmëron protesta: E di se çmendon populli
Politikë 12:09 - 30 Shtator, 2020

“Situata ekonomike po shënon një regres të pandalshëm”/ Meta: Kriza politike bëhet më kërcënuese

Presidenti Ilir Meta këtë të mërkurë ka reaguar në lidhje me situatën ekonomike në vend. Sipas Metës situata ekonomike në vend po shënon një regres të...

Përplasjet Rama-Leli/ Malaj i kujton kryeministrit kush është kryetari: Nuk kishte frikë të përballej edhe para viteve ’90
Politikë 18:25 - 23 Shtator, 2020

Tha se do rrisë pagat/ Arben Malaj tregon çfarë fshihet pas premtimit të Ramës

Ish-ministri i Financave Arben Malaj, ka folur sot për premtimet e kryeministrit Edi Rama se do të rrisë pagat minimale dhe ato të mësuesve dhe mjekëve....

Arben Malaj ngre “alarmin”/ Ekonomia shqiptare ka gropa të thella korrupsioni
Politikë 17:49 - 9 Shtator, 2020

Arben Malaj ngre “alarmin”/ Ekonomia shqiptare ka gropa të thella korrupsioni

Ish ministri i Financave, Arben Malaj ka folur për ekonominë e vendit teksa ka theksuar se ekonomia shqiptare fatkeqësisht ka gropa të thella të korrupsionit. “Edi...

“Rama i zgjedh ministrat në mënyrë spontane”/ Malaj: Ka ardhur koha që SPAK të veprojë!
Politikë 17:41 - 9 Shtator, 2020

“Rama i zgjedh ministrat në mënyrë spontane”/ Malaj: Ka ardhur koha që SPAK të veprojë!

Ish-minisitri socialisit i Finanacave, Arben Malaj i ftuar ka folur për ikjen nga qeveria e ministres së Arsimit Besa Shahini, tha se ajo ka të drejtën...

“Rama vuan nga deliri i madhështisë”/ Malaj: Nuk kupton asgjë nga politika e jashtme
Politikë 15:15 - 31 Gusht, 2020

“Rama vuan nga deliri i madhështisë”/ Malaj: Nuk kupton asgjë nga politika e jashtme

Ish-ministri socialist Arben Malaj, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama lidhur me deklaratat për zgjedhjet në Malin e Zi dhe për bisedimet Kosovë-Serbi. Malaj deklaron se Rama...