Connect with Us

All posts tagged "arben kraja"

Favorizuan trafikun ndërkombëtar të drogës?”/ Arben Kraja “kërcënon” pushtetarët  
Kronika 12:23 - 30 Qershor, 2020

Favorizuan trafikun ndërkombëtar të drogës?”/ Arben Kraja “kërcënon” pushtetarët  

Kreu i SPAK, Arben Kraja ka folur me tone mjaft të forta sot gjatë një konference të përbashkët për mediat me Antimafian Italiane për trafikun ndërkombëtar...

Politikë 19:27 - 18 Qershor, 2020

Ambasadori i Italisë takon Arben Krajën/ “Lufta ndaj krimit ndikon në integrimin e Shqipërisë”

Ambasadori i Italisë në Tiranë, Fabrizio Bucci, mbajti sot një takim me kryetarin e Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Arben Kraja. Ambasada italiane...

Sociale 19:37 - 28 Maj, 2020

Përgjimet nga policia/ Komiteti Shqiptar i Helsinkit i “tërheq veshin” Çelës dhe Arben Krajës

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka reaguar për ligjin për përgjimin e qytetarëve nga Policia, pa autorizim të prokurorisë apo pa vendim të gjykatës. Në një njoftim...

Vetingu 13:14 - 13 Maj, 2020

Reforma në Drejtësi ka nevojë për reformë/ Pse shqiptarët kanë dalë kundër

Shumica absolute e qytetarëve shqiptarë kanë qënë pro një Reforme në Drejtësi. Një drejtësie që në 30 vite ka bërë lëmsh gjithçka. Ka pasur probleme. Gjyqtarë...

Vetingu 13:15 - 7 Maj, 2020

Arben Kraja, drejtori i Rilindjes

Një ndër institucionet e dala nga reforma në Drejtësi, për të cilin është trumbetuar fort në media, është Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit, e...

Politikë 22:03 - 6 Maj, 2020

Murrizi: Do provoj virgjërinë e kryetarit të SPAK-ut

“Do i provoj virgjërinë kryetarit të SPAK-ut”. Kështu deklaroi deputeti Myslim Murrizi foli mbrëmjen e sotme teksa po fliste për tenderat sekretë. Murrizi tha se ka...

Vetingu 13:25 - 1 Maj, 2020

Faktet dhe propaganda/ Zonja ambasadore e SHBA, SPAK është “mbreti lakuriq”

Dje ambasada e SHBA në Tiranë, nëpërmjet një reagimi ku flitej edhe në emrin tuaj zonja ambasadore Kim, shqiptarëve iu tha se do të mbështesnin SPAK-un....

Vetingu 12:21 - 29 Prill, 2020

Zbulohen fotot ekskluzive të Arben Krajës dhe prokurorëve të SPAK

Më poshtë po sjellim disa foto, ku duken qartë majmunë që kanë zënë sytë, veshët, hundën, gojën, por kanë mbuluar edhe organet e tyre. Në këto...

Lajme 13:21 - 13 Shkurt, 2020

Soreca takim me kreun e SPAK, Arben Kraja/ Zbardhen diskutimet

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Arben Krajën. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ambasadori Soreca me...

Politikë 12:15 - 7 Shkurt, 2020

Pushimin e çështjes së CEZ e ka bërë Arben Kraja

Në vitin 2013 sapo maxhoranca socialiste hyri në zyrat e pushtetit, një tufe ministrash filluan gërmimet mbi dosjet e lançuara politikisht që më parë prej tyre...

Politikë 17:07 - 30 Janar, 2020

Pas kthimit nga zyra e SPAK-ut/ Yuri Kim takim me Bashën dhe Kryemadhin

Ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim vijon takimet me drejtuesit më të lartë të shtetit pas mbërritjes në Tiranë. Pak më herët ajo...

Lajme 10:14 - 30 Janar, 2020

Ambasadorja amerikane në zyrën e kreut të SPAK

Ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim, është takuar mëngjesin e sotëm me kryetarin e SPAK Arben Krajën. Mësohet se...

Politikë 21:07 - 7 Janar, 2020

Kërkesë urgjente: Plotësoni SPAK/ Në radhë janë Elisabeta Imeraj dhe Anton Martini

Kur Këshilli i Lartë i Prokurorisë të përfundojë pushimet dimërore do të duhet që sërish të merret me një çështje prioritare siç është SPAK. Një kërkese...

Politikë 17:42 - 28 Dhjetor, 2019

Sulmet e opozitës ndaj SPAK, Balla: Sulme të pakuptimta, përzgjedhja e Prokurorëve në SPAK është bërë përmes një proçesi shumë të detajuar të Vettingut

Sekretari i Përgjithëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka marrë në mbrojtje anëtarët e SPAK, të cilët janë vënë në shënjestër të sulmeve të opozitës që...

Favorizuan trafikun ndërkombëtar të drogës?”/ Arben Kraja “kërcënon” pushtetarët  
Politikë 14:23 - 27 Dhjetor, 2019

PD i përgjigjet ashpër KLP Arben Krajën/ Po mashtron qytetarët mbi të kaluarën si hetues politik i diktaturës

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së Këshillit të Lartë të Prokurorisë në lidhje me përzgjedhjen e prokurorëve të SPAK. Partia Demokratike dënon “përpjekjen e Këshillit...

Politikë 22:37 - 21 Dhjetor, 2019

Balliu nxjerr dokumentet/ “Kreu i SPAK, Kraja hetoi 2 vëllezër në ’90-ën”

Ish-deputeti i PD Klevis Balliu publikoi mbrëmjen e sotme 4 dokumente që sipas tij vërtetojnë se kreu i SPAK Arben Kraja ka hetuar në vitin 1990...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Politikë 15:28 - 21 Dhjetor, 2019

Ne kemi nevojë për një SPAK që të na sjellë besimin tek drejtësia!

Nga Mentor Kikia  * Unë e njoh personalisht Arben Krajën, aq sa për të patur një konsideratë njerëzore shumë pozitive. Si jurist e “njoh” për faktin...

Favorizuan trafikun ndërkombëtar të drogës?”/ Arben Kraja “kërcënon” pushtetarët  
Kronika 12:09 - 21 Dhjetor, 2019

Ish-hetuesi i diktaturës në krye të SPAK/ Publikohen të tjera fakte tronditëse

Ish-futbollisti i Kombëtares, Roland Luçi ka vijuar të publikojë të tjera histori dhe denoncime, në drejtim të kreut të SPAk, Arben Kraja. Roland Luçi akuzon Krajën...

Favorizuan trafikun ndërkombëtar të drogës?”/ Arben Kraja “kërcënon” pushtetarët  
Politikë 22:28 - 20 Dhjetor, 2019

Autoriteti i Dosjeve konfirmon/ Arben Kraja hetues i komunizmit, trajtoi çështje të kalimit të paligjshëm të kufirit

Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Ish-Sigurimit të Shtetit ka konfirmuar se kreu i SPAK, Arben Kraja ka qenë hetuesi i komunizmit. Në një përgjigje për...

Politikë 19:40 - 20 Dhjetor, 2019

Agron Tufa publikon procesverbalin/ “Kryevepra” e kreut të SPAK që të bënte gjëmën, meqe deshët fakte!

Ish-kreu i Institutit për Studimet dhe Pasojat e Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa ka publikuar procesverbalin me firmën e kreut të SPAK, Arben Kraja për ndalimin...

Favorizuan trafikun ndërkombëtar të drogës?”/ Arben Kraja “kërcënon” pushtetarët  
Kronika 11:03 - 20 Dhjetor, 2019

Historia tronditëse/ Kreu i SPAK, ish-hetuesi i diktaturës që çonte në Spaç “armiqtë” e partisë

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me prokurorin Arben Kraja, i zgjedhur një ditë më parë në krye të SPAK. Në një shënim...

Politikë 09:45 - 20 Dhjetor, 2019

SPAK nis punën/ Arben Kraja prezantohet si drejtues

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK, ka nisur sot në orën 09:30 zyrtarisht punën. Tetë prokurorët e kësaj prokurorie të betuar një ditë...

Opinione 09:27 - 20 Dhjetor, 2019

Zoti Kraja, ju dhe SPAK jeni shansi i fundit i Shqipërisë!

Nga ROLAND QAFOKU Më në fund, ajo që prej 3 vjet e gjysmë e prisnim u formua dhe tashmë Shqipëria ka Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion,...