Connect with Us

All posts tagged "arben cuko"

qeveria Rama 1
Kronika 13:30 - 1 Gusht, 2019

Vendimi për Arben Çukon/ Ish ministri i Ramës:Turp, por është pak!

Ish-Ministri i Drejtësisë në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani ka reaguar referuar lirimit të ish-deputetit Arben Cuko.  Përmes një postimi në rrjetet sociale, Manjani e ka...

prokuroria e krimeve te renda
Kronika 08:47 - 1 Gusht, 2019

Spektakli i Prokurorisë me “Volvo 4″/ Krimet e Rënda lëhtësojnë ish deputetin socialist

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lehtësuar masën e sigurisë për ish drejtorin e burgjeve Arben Çuko. Ish-deputetit socialist nga ‘arrest shtëpie’ është lënë me  ‘detyrim...

Aktualitet 08:33 - 6 Shkurt, 2019

Shkarkohet drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve  

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Stefan Çipa është shkarkuar nga detyra, vetëm pesë muaj pas emërimit në këtë post. Stefan Çipa, 5 muaj më parë, zëvendësoi...

punesime partiake ne burgje
Aktualitet 15:00 - 16 Janar, 2019

Skandali i emërimeve në burgje/ Zbardhen detaje tronditëse

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat i është përgjigjur ministres së Drejtësisë Etilad Gjonajt në lidhje...

punesime partiake ne burgje
Aktualitet 10:26 - 15 Janar, 2019

Përgjimet/ Manjani në krah të Çukos

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ndaj shkrimit të Zërit të Amerikës. Sipas Manjanit nuk...

Aktualitet 16:23 - 11 Janar, 2019

Të arrestuar për korrupsion/ Gjykata refuzon kërkesën e dy ish-deputetëve

Gjykata e Tiranës, ka refuzuar sot kërkesën e dy ish-deputetëve të PS për heqjen e masës së “arrestit shtëpiak”. Disa ditë më parë dy ish-deputetët, Arben...

Aktualitet 17:00 - 24 Tetor, 2018

Operacioni Volvo 4/ Zbardhet kërkesa e Prokurorisë për dy ish-deputetët socialistë

Prokuroria e Krimeve të Rënda, ka kërkuar masën e sigurisë, “arrest me burg” për dy ish-deputetët socialistë, Arben Ndoka dhe Arben Çuko, të arrestuar në kuadër...

punesime partiake ne burgje
Aktualitet 10:27 - 23 Tetor, 2018

Zbardhen përgjimet e Prokurorisë/ Çuko, viktimë e Ramës ?

Ish-Ministri i Drejtësisë në Qeverinë Rama 1, Ylli Manjani, ka raguar në lidhje me arrestimin e ish-drejtorit të burgjeve, njëkohësisht edhe ish-deputet i PS, Arben Çuko....

Aktualitet 20:52 - 21 Tetor, 2018

Berisha flet me emra/ Tregon se kush ka vjedhur më shumë se Arben Çuko

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas arrestimit të  ish-deputetit socialist Arben Çukos. Në një postim në rrjetet sociale Berisha ka shkruar se sa do të ketë...

Aktualitet 20:20 - 21 Tetor, 2018

Fakte/ Xhafaj paralajmëroi arrestimet ish-deputetëve të Ramës

Pak ditë më parë në konferencën e përbashkët me kreun e Policisë Federale gjermane, Dieter Romann, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dha një mesazh edhe për...

Aktualitet 19:45 - 21 Tetor, 2018

Kush janë?/ Në tre orë dy ish-deputetë të Ramës të arrestuar

Një ditë e zezë ka qenë kjo e sotmja për dy ish-deputetë të Partisë Socialiste, Arben Ndokës dhe ish-drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Arben Çukos, të...

Aktualitet 18:35 - 21 Tetor, 2018

Arrestimi i Çukos/ Gjonaj: Prokuroria zotëron prova për korrupsion

Pas arrestimit të ish-drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Arben Çuko, ka reaguar edhe Ministria e Drejtësisë. Në deklaratën shpërndarë për media, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj...

Aktualitet 18:17 - 21 Tetor, 2018

Arrestimi i ish-deputetit të PS-së/ Reagon kryeministri Rama

Pas arrestimit të ish-drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, njëherësh edhe ish-deputet i PS-së, Arben Çuko, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale,...

punesime partiake ne burgje
Aktualitet 17:37 - 21 Tetor, 2018

Arrestohet ish-drejtori i burgjeve, Arben Çuko

Policia e Shtetit ka ekzekutuar urdhër arrestin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve Arben Çuko. Në njoftimin e publikuar nga...

Aktualitet 17:07 - 31 Korrik, 2017

Foto-Drejtorit të ri të Burgjeve i publikohet megaskandali/Në krah të tij i dënuari për prostitucion

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale. Ai ka publikuar një foto të dërguar nga qytetari digjital, ku duket...

Aktualitet 10:54 - 24 Korrik, 2017

Rama e dërgoi te Burgjet/Ja kush do ta zëvendësojë ish deputetin e PS, emri

  Emrat e deputetëve të legjislaturës që janë ende në detyrë pas paktit me PD-në kanë ndryshuar sërish pas rimarrjes së pesë drejtorive të rëndësishme nga...

Aktualitet 14:58 - 20 Korrik, 2017

Foto-Rama vendos deputetin socialist në krye të Burgjeve/Për kë bëhet fjalë?

Kryeministri i vendit, Edi Rama sapo ka shkarkuar Drejtorin Teknik të Burgjeve, Arjan Hoxhën. Në krye të Burgjeve Rama ka vendosur deputetin e aktual të Partisë...

Aktualitet 15:49 - 17 Shkurt, 2015

Ilir Meta urdhëron shefin e emergjencave: Harroje kollaren dhe zgjidhi problemin

Kryetari i Parlamentit, Ilir Meta, ishte sot në Levan të Fierit për të parë nga afër dëmët që ka shkaktuar përmbytja. Meta takoi disa banorë, të...