Connect with Us

All posts tagged "Arben Ahmetaj"

Politikë 23:24 - 13 Maj, 2020

Legalizimi i kanabisit/ Ahmetaj: S’ka ende draftligj, duhet treg shumë i kufizuar

Propozimi i kryeministrit Edi Rama për legalizimin e kanabisit ka trazuar ujërat në politikën shqiptare. Për këtë ka folur edhe ministri i Shtetit për Rindërtimin Arben...

Politikë 23:17 - 13 Maj, 2020

Ahmetaj mesazh publik Klosit/ “Duhet një vendim për kufijtë me Kosovën, qartëso turizmin”

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike nga koronavirusi, Arben Ahmetaj, deklaroi me besim se këtë verë do të kemi turizëm edhe pse jo me numrat që...

Ekonomi 22:35 - 13 Maj, 2020

“Ekonomia pësoi shok në prill”/ Ahmetaj: Numrin e të papunëve do ta shohim më 21 maj

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike nga koronavirusi, Arben Ahmetaj, nuk ka dhënë një numër të papunësisë në vend. Ahmetaj tha se numrin e saktë të...

Ekonomi 22:17 - 7 Maj, 2020

Ahmetaj shpjegon paketën e tretë/ Çfarë parashikon dhe si do e ndihmojë ekonominë e shqiptarëve

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike nga koronavirusi Arben Ahmetaj, tregoi se çfarë do të përmbajë paketa e tretë ekonomike. Ahmetaj deklaroi se paketa e tretë...

Ekonomi 21:52 - 7 Maj, 2020

Ahmetaj: BE-ja nuk na ka dhënë asnjë lek për rindërtimin, janë akoma premtim

Ministri i i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, ka treguar se paratë e premtuara nga BE në Konferencën e Donatorëve për rindërtimin, nuk i janë dhënë...

Ekonomi 21:38 - 7 Maj, 2020

Ekonomia/ Ahmetaj zbulon kur mund të rikthehemi në normalitet

“Si në shkurt të këtij viti do jemi vitin tjetër në këtë kohë”. Kështu deklaroi ministri i ngarkuar për situatën ekonomike nga Covid-19, Arben Ahmetaj, teksa po...

Ekonomi 21:23 - 7 Maj, 2020

Ahmetaj tregon shifrën/ Ja sa ka shkuar dëmi ekonomik nga koronavirusi

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike nga Covid-19, Arben Ahmetaj, ka treguar shifrën se sa mund të shkojë dëmi ekonomik nga pandemia në vendin tonë. Ahmetaj...

Politikë 23:09 - 23 Prill, 2020

Berisha denoncon aferën/ “Klodian Zoto merr milionat çdo muaj, i ndan me Ramën dhe Ahmetajn”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë për Klodian Zoton e inceneratorëve mbrëmjen e sotme. Berisha tha se qeveria po paguan me miliona euro...

Politikë 22:28 - 23 Prill, 2020

Berisha përbuz Ahmetajn/ Kërkesa e çuditshme për Fevziun: Dezinfekto studion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përbuzur mbrëmjen e sotme ministrin e Shtetit Për Rindërtimin Arben Ahmetajn, i cili ishte pak më parë në studion e emisionit “Opinion”....

Sociale 22:19 - 23 Prill, 2020

Ahmetaj zbulon kur do fillojë rindërtimi i banesave të dëmtuara nga tërmeti

Ministri i Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetaj ka treguar se kur do të fillojë rindërtimi i banesave të shembura nga tërmeti i 26 nëntorit. Ahmetaj tha...

Sociale 22:09 - 23 Prill, 2020

Ahmetaj: Kemi kërkuar shtyrjen e kredive me tre muaj të tjerë

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike për shkak të pandemisë së koronavirusit, Arben Ahmetaj, deklaroi mbrëmjen e sotme se kanë kërkuar që pagesat e kredive të...

Sociale 21:57 - 23 Prill, 2020

Ahmetaj jep lajmin/ “Naftëtarët e Ballshit do përfitojnë pagë, ja çfarë do ndodhë me ndihmën ekonomike”

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike nga koronavirusi, Arben Ahmetaj ka dhënë një lajm të mirë për naftëtarët e Ballshit, të cilët shpeshherë kanë pasur probleme...

Sociale 21:45 - 23 Prill, 2020

Ahmetaj nxjerr listën në emision/ “52 mijë qytetarë përfitojnë nga paketa e parë”

Ministri i Shtetit për Rindërtimin dhe koordinatori i ekonomisë për koronavirusin, Arben Ahmetaj, ka shkuar mbrëmjen e stme në emision me një valixhe me dokumenta. Ahmetaj...

Sociale 21:34 - 23 Prill, 2020

Ahmetaj flet për të punësuarit në dy biznese/ “Nëse njëri është i hapur, nuk fiton pagën e luftës”

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike të koronavirusit, Arben Ahmetaj, ka treguar se nëse dikush punon në dy biznese dhe njëri prej tyre rezulton i hapur,...

Politikë 20:44 - 20 Prill, 2020

Basha cilësoi ide të vjetër amnistinë fiskale/ Ahmetaj: S’kemi komplekse, nuk përfitojnë politikanët

Ministri i Shtetit për Rindërtimin dhe koordinatori për situatën ekonomike të koronavirusit, Arben Ahmetaj ka komentuar deklaratat e opozitës. Kryetari i opozitës Lulzim Basha e cilësoi...

Sociale 20:25 - 20 Prill, 2020

“Të mërkurën mbyllen pagesat e paketës 1″/ Ahmetaj tregon bizneset që s’përfitojnë shtyrjen e tatim-fitimit

Koordinatori i gjendjes ekonomike të koronavirusit, Arben Ahmetaj ka shpjeguar edhe njëherë dy paketat e qeverisë. Ai tha se paketa e parë është fokusuar të bizneset...

Ekonomi 20:07 - 20 Prill, 2020

Ahmetaj zbulon shifrën/ Ja sa para ka humbur shteti këtë muaj nga koronavirusi

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike nga koronavirusi, Arben Ahmetaj, ka folur ditën e sotme lidhur me dy paketat e qeverisë dhe për humbjet që ka...

Politikë 11:30 - 16 Prill, 2020

Ahmetaj shpjegon paketat/ “Armiku i padukshëm po shkrin qëndrueshmërinë ekonomike”

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike të koronavirusit, Arben Ahmetaj, ka treguar edhe njëherë ndihmat e qeverisë për qytetarët me dy paketa dhe më konkretisht me...

Sociale 18:24 - 14 Prill, 2020

Shkarkimet në masë/ Ahmetaj: Ja pse nuk ndërhyjmë në Kodin e Punës

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike të COVID-19, Arben Ahmetaj ka folur për largimet në masë nga puna gjatë kësaj kohe kur ka shpërthyer pandemia e...

mbledhja e komisionit të ekonimosë, raporti INSTAT 2018
Sociale 18:07 - 14 Prill, 2020

Ahmetaj flet për gazetarët/ “Kush është larguar nga puna do përfshihet në paketë”

Ministri i Rindërtimit, i ngarkuar për situatën ekonomike nga Covid-19, ka folur lidhur me ndihëm që do t’i jepet punonjësve të medias në betejën me koronavirusin....

Sociale 18:01 - 14 Prill, 2020

“Kemi reflektuar dhe korrigjuam gabimin”/ Ahmetaj zbulon kategorinë që u përfshi në paketë

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike nga Covid-19 Arben Ahmetaj, tregoi pasditen e sotme se qeveria ka reflektuar për një gabim të bërë në paketat e...

Ekonomi 17:51 - 14 Prill, 2020

Ahmetaj e thotë hapur/ “Ekonomia shqiptare ka pësuar një goditje të rëndë”

Ministri Arben Ahmetaj, i ngarkuar për situatën ekonomike nga Covid-19, deklaroi paditen e sotme se ekonomia e shtetit tonë ka pësuar një goditje të fortë. Ahmetaj...

Sociale 17:34 - 14 Prill, 2020

Ahmetaj shpjegon paketën e dytë/ Personat që përfitojnë dhe lehtësirat me pagesën e tatim-fitimit

Koordinatori për situatën ekonomike nga Covid-19 Arben Ahmetaj ka shpjeguar sërish paketën e dytë të qeverisë. Ahhmetaj tregoi edhe njëherë se nga kjo paketë do të...