Connect with Us

All posts tagged "Arben Ahmetaj"

Lajme 10:19 - 17 Shkurt, 2020

Konferenca e Donatorëve për tërmetin e 26 nëntorit/ Arben Ahmetaj: Presim 450 milionë euro

Sot në Bruksel zhvillohet Konferenca Ndërkombëtare e Donatorëve e inicuar nga Bashkimi Europian në ndihmë të Shqipërisë, pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Qeveria shqiptare shkon...

Politikë 10:09 - 12 Shkurt, 2020

Ahmetaj kritikon punën e Veliajt pas tërmetit/ “Bashkia e Tiranës një hap mbrapa”

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, ka treguar sot se shifra e ndërtesave të pabanueshme është 8925. Në mbledhjen e katërt të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Ahmetaj...

ish-ministri arben ahmetaj
Politikë 16:20 - 6 Janar, 2020

Dëmet nga tërmeti/ Ahmetaj jep lajmin e mirë

Ministri i Shtetit për Rindërtim Arben Ahmetaj, në një deklaratë për shtyp, i kërkoi banorëve të dëmtuar nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit të aplikojnë nëpër...

Politikë 16:05 - 27 Dhjetor, 2019

Menaxhimi i buxhetit/ Ahmetaj: Të sëmurët hedhin baltë me retorikë politike

Ministri i shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, ka folur mbi menaxhimin e fondeve nga buxheti i qeverisë, ku ka përmendur transparencën me të cilën do të...

arben ahmetaj flet per rritjen ekonomike
Politikë 16:02 - 27 Dhjetor, 2019

Ahmetaj tregon rolin e tij si ministër për Rindërtimin/ Cilat janë zonat më emergjente pas tërmetit

Ministri për Rindërtim, Arben Ahmetaj i cili u emërua pak ditë më parë nga kryeministri Edi Rama ka shpjeguar rolin e tij në këtë post. Sipas...

Politikë 10:15 - 20 Dhjetor, 2019

Ahmetaj betohet si Ministër i Shtetit për Rindërtim

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj betohet sot para Presidentit të Republikës. Në Institucionin e Presidentit të Republikës u zhvillua ceremonia e betimit të Ministrit...

Politikë 10:33 - 16 Dhjetor, 2019

Debate të forta në Komisionin e Ekonomisë/ Arben Malaj “kap mat” Ramën

Në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë po diskutohet çështja e vendimit të Këshillit të Ministrave me propozim të Kryeministrit që Arben Malaj, të shkarkohet nga detyra e...

Politikë 21:32 - 13 Dhjetor, 2019

Zbulohen motivet përse Rama e shkarkoi dhe e emëroi sërish ministër Arben Ahmetajn

Në një diskutim në emisionin “Zonë e Lirë” emërimi i Arben Ahmetajt si ministër Shteti i Rindërtimit ka rihapur çështjen e largimit të Ahmetajt nga posti...

Politikë 21:29 - 13 Dhjetor, 2019

Emërimi i Ahmetajt ministër/ Analisti: Do jetë vetëm firmosës dhe vulosës i liderit suprem

Analisti Arjan Curi komentoi mbrëmjen e sotme emërimin e Arben Ahmetajt në postin e ministrit të Shtetit për Rindërtim nga kryeministri Edi Rama. Curi tha në...

Politikë 23:01 - 10 Dhjetor, 2019

Ahmetaj zbulon shifrën e dëmeve të tërmetit/ E paralajmëroi edhe CNA.al

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, i ftuar në studion e emisionit Opinion ka bërë transparente të dhëna financiare që i përkasin qeverisë, në lidhje me situatën...

Politikë 16:41 - 9 Dhjetor, 2019

Ahmetaj përgënjeshtron opozitën për fondet pas tërmetit/ Nuk cënohen pagat dhe pensionet

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, foli për akuzat e ngritura nga opozita, se qeveria po mban pagat e mësuesve dhe policëve si dhe pensionet e të...

mbledhja e komisionit të ekonimosë, raporti INSTAT 2018
Politikë 22:34 - 4 Dhjetor, 2019

“Qeveria mban rrogat e mësuesve dhe policëve për tërmetin”/ Ahmetaj: Fake news, nuk do cënohen

Ish-ministri i financave Arben Ahmetaj ka përgënjeshtruar lajmet dhe akuzat e ngritura nga opozita se qeveria po mban para nga rrogat dhe shpërblimet e fundvitit të...

Politikë 22:14 - 4 Dhjetor, 2019

Ahmetaj tregon planet e qeverisë/ Brenda krishtlindjeve do të pastrojmë qytetet, ja hapi i radhës

“Brenda krishtlindjeve do të pastrojmë qytete si Durrësi, Kavaja etj.” Kështu premtoi ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, teksa ishte i ftuar në emisionin “Real Story”. Ahmetaj...

Lajme 22:11 - 4 Dhjetor, 2019

“Ma ke nxirë”/ Ahmetaj i kthehet Sokol Ballës: Do bëj emison e s’do të le të flasësh

Ish ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ka folur sot lidhur me situatën që la pas tërmeti i 26 nëntorit. Ahmetaj ishte i ftuar në...

Sociale 21:48 - 4 Dhjetor, 2019

U shua nën rrënoja/ Ahmetaj flet për familjen Reçi: Me Edin njiheshim që në shkollë, kemi punuar në ministri

Ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ka rrëfyer se kishte njohje me kryfamiljarin e familjes Reçi e cila u shuna nën rrënojat që la pas...

Politikë 22:18 - 31 Tetor, 2019

Lista që opozita e sheh me dy standarte/ Arben Ahmetaj: “Oligarkët taksohen më shumë”

Ish minisri i financave, Arben Ahmetak, teksa ka kundërshtuar akuzat e Shehaj lidhur me favorizimet që qeveria i bën “oligarkëve, u shpeh se opozita e sheh...

Politikë 20:56 - 28 Gusht, 2019

Foto- Arben Ahmetaj “sfidon” hapur Ramën

Kryeministri Edi Rama ka tërhequr sërish vëmendjen e mediave sot me veshjen e e tij nga mbledhja e PS-së, teksa u shfaq me kostum dhe atlete....

Aktualitet 14:05 - 23 Maj, 2019

Arben Ahmetaj jep lajmin e mirë për minatorët

Kryetari i komisionit të Ekonomisë Arben Ahmetaj replikoi ndaj fjalës së zotit Murrizi për minatorët naftëtarët dhe metalurgët. Ahmetaj nga foltorja e Kuvendit i premtoi naftrëtarëve,...

demtimi i zgjedhjeve
Aktualitet 13:36 - 23 Maj, 2019

Dëmtimi i zgjedhjeve/ Ahmetaj paralajmëron opozitën

Ish ministri i Financave, Arben Ahmetaj gjatë fjalës së tij nga Kuvendi përcolli një mesazh për zgjedhjet e 30 Qershorit. Sipas Ahmetajt, 30 Qershori është i...

Aktualitet 11:42 - 16 Maj, 2019

Ahmetaj ngre alarmin/ Shqipëria drejt “shuarjes”

Ish- ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj, i cili është aktualisht kreu i Komisionit të Ekonomisë, ka folur sot në seancë plenare lidhur me statistikat që ka...

Aktualitet 18:07 - 23 Mars, 2019

Deklarata e presidentit/ Ahmetaj: Meta të bëjë detyrën

Deklarata e presidentit të Republikës, ilir Meta për një dorëheqje të mundshme nga posti i tij për zgjidhjen e krizës politike u komentua nga ish ministri...

ish-ministri arben ahmetaj
Aktualitet 18:04 - 23 Mars, 2019

PD kërkon qeveri pa Ramën/ Ahmetaj: Po i lëmë edhe ne mandatet

Ish ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka folur rreth aktualitetit politik në vend dhe rreth kongresit të zhvilluar ditën e sotme nga ana e PS-së. Sipas...

Aktualitet 11:18 - 21 Mars, 2019

Bojë të kuqe ndaj Ralf Gjonit/ Arben Ahmetaj “godet’ LSI

Pas sulmit me bojë të kuqe  ndaj deputetit Ralf Gjonit, ka ardhur reagimi edhe nga Partia Socialiste. Ka qenë deputeti Arben Ahmetaj, i cili indirekt ka...