Connect with Us

All posts tagged "ar"

Aktualitet 13:40 - 17 Maj, 2019

Nga arkivolet prej ari tek supa e peshkaqenit/Stjuardesa rrëfen se cfarë ndodh në bordin e avionit

A e dini se çfarë ndodh brenda avioneve aq luksozë që ne shohim në ekran dhe duam të jemi aty? Stjuardesa e quajtur Kimberley Benton, ka punuar...

Aktualitet 12:53 - 28 Dhjetor, 2018

Historike/Shkencëtarët arrijnë të kthejnë bakrin në ar

Për mijëra vjet, alkimistët po përpiqen të kthejnë metalin e zakonshëm në ato që janë më të çmuara dhe më të shtrenjta, sidomos në ar. Shkencëtarët...

Kryesore Show Biz 12:40 - 17 Nentor, 2018

Tualet prej ari, Adelina Tahiri zbulon pamje nga shtëpia luksoze

Adelina Tahiri ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave këtë vit, si për martesën me avokatin maqedonas, ashtu edhe për shtatzëninë e lindjen e djalit...

Aktualitet 18:10 - 13 Shtator, 2017

Të etur për ar!/ Gërmime të shumta në juglindje të vendit

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Kolonjë, në zonën arkeologjike të Gradecit. Sipas informacioneve, në atë zonë po kryhen gërmime të paligjshme për të gjetur...

Aktualitet 10:29 - 9 Gusht, 2017

Zbuloni cila është miniera në Shqipëri që fsheh 4 ton ar

Nëntoka shqiptare është e pasur me minerale, sidomos bakër në të cilin ka edhe një sasi ari. Sasia e arit është më e përqendruar në minieren...

Aktualitet 18:00 - 30 Mars, 2017

Në det ka 150 trilionë dollarë ar, makineritë që do ta nxjerrin

Rreth 150 trilionë dollarë ar gjenden në shtratin e detit. Shpërthimet me krijimin e minierave sjellin rreziqe të mëdha për mjedisin natyror në oqean. Për këtë...

Showbizz 11:40 - 19 Nentor, 2015

Nicki Minaj e veshur me ”ar” (Foto)

Nicki Minaj u paraqit tërë  prej ari kur mori pjesë në një ngjarje muzikore në LA në natën e së mërkurës. Reperja 32 vjeqare dukej mahnitëse...