Connect with Us

All posts tagged ";aqedoni"

Kronika 21:18 - 16 Janar, 2020

Lirimi i “të fortëve”/ Gjonaj “ngre në këmbë” Prokurorinë, SPAK-un, ONM-në, KPK-në dhe KLGJ-në

Lirimi i disa prej të dënuarve nga burgu për krime të rënda, duket se ka alarmuar të gjitha institucionet e drejtësisë. Raportohet se Ministria e Drejtësisë...

Aktualitet 18:11 - 13 Prill, 2018

Zjarri në Ministrinë e Drejtësisë maqedonase/ Digjen dosjet e dy ish agjentëve

MPB dhe Prokuroria publike kanë hapur hetime për t’u ditur arsyet e shkaktimit të zjarrit në Ministrinë e Drejtësisë. Për shkak të katër zyrave që ishin...

Aktualitet 22:15 - 24 Mars, 2018

Maqedoni/ Debati për emrin dhe gjuhët, ngecin reformat në siguri 

Ekspertët vlerësojnë se Qeveria ka ngecur në zbatimin e reformave në organet e sigurisë. Duke qenë se ndodhemi në periudhën pranë rekomandimeve të Komisionit Evropian, ekspertët...

Aktualitet 21:05 - 19 Mars, 2018

Optimizëm për zgjidhjen e kontestit me Greqinë për emrin e ri të Maqedonisë

Zhvillimet rreth Ligjit për përdorimin e gjuhëve kanë lënë në hije kontestin kryesor që ka Maqedonia me Greqinë për çështjen e emrit, nga zgjidhja e të...

Aktualitet 22:45 - 16 Janar, 2018

Shefi i NATO-s vizitë dy ditore në Maqedoni

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ditën e nesërme pritet të mbrijë  në Maqedoni në kuadër të një vizite dy ditore. Sipas raportimit të mediave...

Aktualitet 19:07 - 30 Dhjetor, 2017

Lëvizje të papritura politike në Maqedoni

Pas votimit për ministrin e ri të Shëndetësisë të Maqedonisë, partia Aleanca për Shqiptarët do ta braktisë qeverinë. Por largimi i saj do të ndodhë pas...