Connect with Us

All posts tagged "apple"

Apple nxjerr në shitje iPhone 12, 12 Pro dhe iPad Air: Kjo është koha e duhur për ta blerë
Teknologji 12:11 - 23 Tetor, 2020

Apple nxjerr në shitje iPhone 12, 12 Pro dhe iPad Air: Kjo është koha e duhur për ta blerë

IPhone 12 i ri i Apple del në shitje në të gjithë botën sot, me klientë të prirur të jenë në gjendje të marrin një celular...

Huawei sfidon Apple/ Prezanton telefonat e rinj Mate 40
Teknologji 11:29 - 23 Tetor, 2020

Huawei sfidon Apple/ Prezanton telefonat e rinj Mate 40

Huawei ka zbuluar telefonat e saj inteligjentë Mate 40 duke pretenduar se ato kanë një procesor më të “sofistikuar” sesa iPhone-et e ardhshëm të Apple. Komponenti...

Risia e Apple për këtë vit/ iPhone 12, smartphone i parë me rrjetin 5G
Teknologji 11:18 - 14 Tetor, 2020

Risia e Apple për këtë vit/ iPhone 12, smartphone i parë me rrjetin 5G

Apple ka konfirmuar se celularët e saj,  iPhone 12 do të jenë të parët që do të punojnë në rrjete më të shpejta, 5G. Kompania gjithashtu...

Apple iPhone 12/ Përparësia e çipave, i bën telefonat më “inteligjentë”
Teknologji 11:18 - 13 Tetor, 2020

Apple iPhone 12/ Përparësia e çipave, i bën telefonat më “inteligjentë”

Pasi Apple të prezatojë iPhonët e rinj, duhet të dini se ata kanë bërë një marrëveshje dhe se ata janë celularët e parë në botë që...

Apple është gati!/ Me 13 Tetor prezanton iPhone 12 me rrjetin 5G
Teknologji 13:39 - 7 Tetor, 2020

Apple është gati!/ Me 13 Tetor prezanton iPhone 12 me rrjetin 5G

Apple pritet të prezantojë iPhone-et e saj më të fundit javën e ardhshme. Të martën, Apple dërgoi ftesa për një ngjarje të 13 Tetorit. Gjiganti i...

U rrit i adoptuar, eksperimentonte me drogat/ Çfarë nuk dini mbi Stiv Xhobsin
Blog 08:47 - 5 Tetor, 2020

U rrit i adoptuar, eksperimentonte me drogat/ Çfarë nuk dini mbi Stiv Xhobsin

Stiv Xhobs, themeluesi i kompanisë “Apple” dhe një nga gjenitë e revolucionit teknologjik që ka ndodhur dekadat e fundit, vdiq 9 vite më parë, pasi e...

iPhone 12 është gati/ Zbulohet data e prezantimit
Teknologji 14:25 - 4 Tetor, 2020

iPhone 12 është gati/ Zbulohet data e prezantimit

Thashethemet në lidhje me datën e ardhshme të daljes në treg të iPhone kanë vazhduar të rriten ndërsa afrohet njoftimi i mundshëm. Raporte të shumta kanë...

Google dhe Samsung gati me prurjet e reja/ Të gjithë sytë nga iPhone 12
Teknologji 13:46 - 3 Tetor, 2020

Google dhe Samsung gati me prurjet e reja/ Të gjithë sytë nga iPhone 12

Prej vitesh prodhuesit kryesorë të smartphonëve po ndryshojnë në lidhje me çmimet që vite më parë ishin shumë të larta. Pixel 5 i ri i Google...

Teknologji 14:48 - 7 Shtator, 2020

Apple së shpejti do të sjellë modelin më të ri të iPhone në 2021

Njoftuesi Komiya ka ndarë një orar për iPhone të ardhshëm të Apple, që shtrihen nga viti 2020 në vitin 2021, duke përcaktuar vitet se kur do...

Teknologji 10:51 - 2 Shtator, 2020

iPhone mund të gjurmojë kontakte pa aplikacionin Covid

Apple ka filluar të lejojë iPhone-et e saj të kryejnë gjurmimin e kontakteve pa pasur nevojë që përdoruesit të shkarkojnë një aplikacion zyrtar Covid-19.Si një alternativë,...

Teknologji 12:52 - 30 Gusht, 2020

“Dorëzohet” Apple/ Merr vendimin që do lumturojë shqiptarët

Apple ka vendosur Kosovën në hartat e saj. Kjo është bërë e ditur në faqen change.org ku edhe është nënshkruar peticioni. Nismës për vendosjen e Kosovës...

Teknologji 11:16 - 14 Gusht, 2020

Apple heq Fortnite nga App Store/ Në gjyq me “gjigantin” e lojërave

Apple ka hequr Fortnite nga App Store i tij, duke i lejuar lojtarët të instalojnë një nga lojërat më të njohura në botë në iPhone. Ai...

Karakteristika e iPhone 12 që mund të ndihmojë të bindë miliona njerëz të përditësojnë telefonat e tyre
Teknologji 12:16 - 12 Gusht, 2020

Karakteristika e iPhone 12 që mund të ndihmojë të bindë miliona njerëz të përditësojnë telefonat e tyre

Apple ka kohë që pritet të debutojë një seri të iPhone-ve me shpejtësi 5G këtë vjeshtë. Tani duket se të gjitha seritë  e telefonit të ri...

Teknologji 14:34 - 11 Gusht, 2020

Nëntë vjet si CEO i Apple/ Tim Cook kthehet në miliarder

Drejtori i Përgjithshëm i Apple, Tim Cook është bërë një miliarder ndërsa afrohet pothuajse prej një dekade është në krye të kompanisë më të vlefshme në...

Lajme 16:42 - 29 Korrik, 2020

Cakaj letër “Apple”/ Vendoseni Kosovën në hartë

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, i ka dërguar sot një letër drejtorit ekzekutiv të Kompanisë Apple, Tim Cook. Me anë...

SHBA, gjigandët teknologjikë dëshmojnë në Kongres
Bota 15:43 - 29 Korrik, 2020

SHBA, gjigandët teknologjikë dëshmojnë në Kongres

Shefat ekzekutivë të katër kompanive më të mëdha teknologjike të botës Apple, Amazon, Facebook dhe Google dëshmojnë të mërkurën përpara komisionit juridik të Dhomës së Përfaqësuesve...

Dua Lipa bashkohet me shqiptarët/ Kërkon nga Apple të vendosë Kosovën në hartë
Showbizz 20:37 - 18 Korrik, 2020

Dua Lipa bashkohet me shqiptarët/ Kërkon nga Apple të vendosë Kosovën në hartë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa i është bashkuar peticionit të shqiptarëve të Kosovës, të cilët kërkojnë urgjentisht nga Apple, të vendosë Kosovën në hartë....

Gjiganti i teknologjisë bën veprimin e papritur/ Dërgon testet për Coronavirus në shtëpitë e punonjësve
Teknologji 12:30 - 14 Korrik, 2020

Gjiganti i teknologjisë bën veprimin e papritur/ Dërgon testet për Coronavirus në shtëpitë e punonjësve

Punonjësit e Apple mund të bëjnë testin për Coronavirusin pa patur nevojën të dalin nga shtëpia. Gjiganti i teknologjisë, do të dërgojë kompletin e testeve në...

Teknologji 17:43 - 27 Prill, 2020

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps...

Teknologji 17:38 - 27 Prill, 2020

Ekipi i Apple dhe Google janë gati të zbulojnë gjurmët e Covid-19

Apple dhe Google janë së bashku duke zhvilluar teknologji për të paralajmëruar njerëzit nëse kohët e fundit kanë rënë në kontakt me të tjerët që dyshohet...

Lajme 16:30 - 8 Janar, 2020

Apple, Amazon dhe Google/ Tre gjigandët në bashkëpunim

Apple, Amazon dhe Google kanë rënë dakord për të punuar sëbashku në mënyrë që të krijojnë një kornizë ku pajisjet e tyre të përputhen më mirë,...

Blog 08:25 - 27 Dhjetor, 2019

Ana e errët e Steve Jobs-it/ Sekretet e rrëfyera, prej vajzës së madhe të gjeniut të “Apple”

Meskiniteti dhe dashakeqësia e Steve Jobs-it si kompleksitet i gjenialiteti dhe aftësisë së tij drejtuese janë të njohura që me biografinë e Walter Isaacson-it deri tek...

Life Style 15:46 - 29 Korrik, 2019

Apple me surpriza/ Së shpejti do të sjellë rrjetin 5G

Sipas një shënimi të përditësuar nga analisti Ming-Chi Kuo i cituar nga MacRumors, Apple do të sjellë tre modele iPhone me shpejtësi të internetit 5G në...