Connect with Us

All posts tagged "apokalips"

Lajme 19:45 - 1 Janar, 2020

“Apokalipsi i insekteve”/ Shkencëtarët bëjnë paralajmërimin e madh

Shkencëtarët thonë, se ngrohja globale nuk është kërcënimi i vetëm serioz për njerëzit.Një kërcënim tjetër i madh është rënia e numrit të insekteve dhe zhdukja e...

Kuriozitete 11:24 - 30 Janar, 2019

Shkencëtarët amerikanë: Sipas Orës së Apokalipsit jemi vetëm 2 minuta larg mesnatës

Quhet “Doomsday Clock” dhe është simbol i afrimit të botës me zhdukjen e saj. Ora supozohet të parashikojë apokalipsin dhe ka qënë shumë afër mesnatës, që...

Aktualitet 14:02 - 20 Maj, 2018

Gjermania jep alarmin/ Shqipëria para një apokalipsi

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale, ka publikuar shkrimin e një televizioni gjerman, i cili denoncon pushtimin e vendit nga plehrat. Berisha shkruan...

Aktualitet 19:17 - 19 Maj, 2018

Rrjeti gjerman “ZDF”: Shqipëria si në apokalips, e mbuluar nga mbeturinat (Video)

Rrjeti gjerman televiziv “ZDF” i ka kushtuar vëmendje Shqipërisë, duke mos kursyer vlerësimin për magjitë e natyrës dhe plazhet e mrekullueshme, por duke nënvizuar se Shqipëria...

Aktualitet 08:10 - 5 Maj, 2017

Apokalipsi? Ku po planifikojnë të shkojnë super-miliarderët

Nuk është risi dhe nuk është (vetëm) vizioni apokaliptik i të çmendnurve që u përkasin sekteve fetare: “The survivalism” (Mbijetueshmëria) është më popullor se kurrë sot...

Kryesore 09:56 - 18 Shkurt, 2015

Përse ISIS po bën kaq shumë armiq?

Nga Peter Bergen, CNN Sa herë që ISIS ndërmerr ndonjë nga aktet e veta brutale, nëse u prêt kokat një grupi të krishterësh egjiptianë apo skllavëron...