Connect with Us

All posts tagged "aplikacione"

Life Style 14:10 - 2 Prill, 2019

Këto aplikacione po jua shkatërrojnë telefonin, duhet t’i fshini sa më shpejt

Sipas një studimi të realizuar kohëve të fundit, rezulton që shumë aplikacione të njohura për smartfonët që operojnë me Android janë të mbushura me viruse.Ajo që...

Life Style 12:10 - 10 Mars, 2019

Zbuloni aplikacionet e rëndësishme që çdo femër që punon duhet t’i ketë në celular

Aplikacionet më të rëndësishme janë ato që janë dizajnuar për t’ju ndihmuar që të punoni në mënyrë më inteligjente. Nëse doni të jini më eficiente në...

Aktualitet 20:20 - 31 Dhjetor, 2018

Njihuni me aplikacionet më të përdorura në vitin 2018

Si çdo fundviti Apple ka prezantuar listën me aplikacionet dhe lojërat më të përdorura të vitit 2018. Kështu përsa i përket ‘Top 20’ aplikacioneve më të...

Aktualitet 19:45 - 16 Dhjetor, 2018

Apple dhe Google po shesin aplikacione që e lejojnë partnerin tuaj t’ju spiunojë

Aplikacionet e sinjalizuara të telefonave të zgjuar po u krijojnë mundësinë personave që i kanë në zotërim që të spiunojnë telefonin e partnerit ose partneres, të...

Teknologji 00:05 - 5 Dhjetor, 2018

Apple publikon listën: Ja cilat janë aplikacionet më të shkarkuara për vitin 2018

Si çdo vit edhe sivjet Apple ka publikuar listën e më të mirave. Në këtë listë janë publikuar aplikacionet më të mira,filmat më të mirë etj....

Aktualitet 11:30 - 10 Shtator, 2018

Wow!/ Aplikacioni që keni në telefon kushton më shumë se 1 Billion dollarë

Janë të largëta ditët kur të gjithë mund të ndërtonin një aplikacion. Në ditët e sotme teknologjia ka bërë që të krijohen differencat nga aplikacionet e...

Life Style 22:50 - 25 Mars, 2018

Doni të zbuloni se cilat aplikacione ju ndjekin në Facebook?

Ndërsa Facebook po përballet me ciklonin “Cambridge Analytica” për marrjen e informacioneve personale në profilet e përdoruesve, është zbuluar se si mund ta gjejmë se cilat...

Life Style 23:00 - 25 Shkurt, 2018

Mendoni se partneri juaj ju tradhëton?/ Shikoni këto aplikacione në telefonin e tij

Nëse mendoni se Facebook, Instagram, apo Whatsapp janë të vetmet aplikacione ku meshkujt flirtojnë, e keni gabim. Ato të vërtetat janë Snapchat, dhe Kik, të cilat...

Teknologji 22:20 - 11 Korrik, 2015

Aplikacionet që ju ndihmojnë të lini pijen

Studimet tregojnë se njerëzit nuk janë shumë të mirë në vlerësimin e sasisë që pijnë. Të mbash një llogari mendore se sa ke pirë, apo të...

Teknologji 14:58 - 30 Mars, 2015

10 aplikacionet për një jetë më të thjeshtë

Që nga aplikacionet që ju kujtojnë se ku e keni vendosur vendin e takimit e deri te ato që ju mbajnë të informuar me përditësimet nga...