Connect with Us

All posts tagged "apel"

“Nipi i shokut të babës së tij është në det”/ Xhaxhai i 32-vjeçarit të zhdukur apel të fortë Ramës
Kronika 12:32 - 29 Nentor, 2020

“Nipi i shokut të babës së tij është në det”/ Xhaxhai i 32-vjeçarit të zhdukur apel të fortë Ramës

Xhaxhai i 32-vjeçarit i cili dyshohet të jetë mbytur në det, ka dalë me një apel të fortë për kryeministrin Rama. Silvi Priftin, kishte dalë për...

Qindra të shtruar në spitale dhe 10 viktima/ Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve
Shëndeti 16:32 - 26 Nentor, 2020

Qindra të shtruar në spitale dhe 10 viktima/ Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 3 spitalet COVID, po trajtohen 469 pacientë, 15 në terapi intensive, 4 pacientë janë të intubuar. Me gjithë përpjekjet e...

Meta me apel të fortë një vit pas tërmetit/ Gjeni përgjegjësit!
Politikë 13:56 - 26 Nentor, 2020

Meta apel të fortë një vit pas tërmetit/ Gjeni përgjegjësit!

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot 51 jetët e humbura nga tërmeti tragjik i një viti më parë. Sipas Metës, është e papranueshme, që ende nuk...

Aktualitet 11:21 - 24 Nentor, 2020

“Mbyllje e plotë e vendit”/ Rama bën paralajmërimin e fortë: E keni vetë në dorë

Kryeministri Edi Rama i bën sërish thirrje qytetarëve që të jenë të kujdesshëm sa i përket masave anticovid, për të shmangur një mbyllje të përgjithshme. Rama...

Aktualitet 08:56 - 24 Nentor, 2020

Rama publikon foto nga COVID-4 dhe bën apel/ Kjo luftë fitohet vetëm duke bërë secili të vetën

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga spitali Covid 4 për të cilin thotë se ështëg ati me gjithçka që duhet. Nga ana tjetër Rama u...

Manastirliu në spitalin Covid4/ Apel qytetarëve: Kush është patriot, zbaton rregullat
Shëndeti 16:15 - 23 Nentor, 2020

Manastirliu në spitalin Covid4/ Apel qytetarëve: Kush është patriot, zbaton rregullat

Në kuadër të strategjisë së menaxhimit të pandemisë së Covid19, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu së bashku me ekipin e mjekëve dhe infermierë...

Braçe apel bizneseve/ Respektoni masat kundër pandemisë që të shmangim mbylljen
Politikë 23:03 - 17 Nentor, 2020

Braçe apel bizneseve/ Respektoni masat kundër pandemisë që të shmangim mbylljen

Zv.Kryeministri Erion Braçe i bën apel biznesve të respektojnë masat kundër Covid-19. I ftuar në emisionin “Përballë”, Braçe veçoi në thirrjen e tij pronarët e bareve...

Nga sot masa të reja kufizuese/ Manastirliu apel qytetarëve: Të mbrojmë familjet
Shëndeti 19:15 - 17 Nentor, 2020

Nga sot masa të reja kufizuese/ Manastirliu apel qytetarëve: Të mbrojmë familjet

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka reaguar pas publikimit të masave të reja kufizuese në kuadër të parandalimit të përhapjes së mëtejshme të koronavirusit. Manastirliu i...

Anila Hoxha apelon qytetarët/ Kur t’ju kërkojnë të mbani maskën, kujtoni që dhe policët i pret dikush në shtëpi
Sociale 14:48 - 12 Nentor, 2020

Gazetarja apelon qytetarët/ Kur t’ju kërkojnë të mbani maskën, kujtoni që dhe policët i pret dikush në shtëpi

Gazetarja Anila Hoxha iu bën thirrje qytetarëve që teksa shohin një punonjës policie që i kërkon të vendosin maskën, të mos reagojnë keq ndaj tyre, por...

Situata e pandemisë/ Ministria e Shëndetësisë udhëzime të rëndësishme për qytetarët
Shëndeti 17:43 - 10 Nentor, 2020

Qindra të shtruar dhe tetë viktima nga Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve

Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 367 pacientë, 15 në terapi intensive, nga të cilët 3 të intubuar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24...

Bota 08:19 - 3 Nentor, 2020

Zgjedhjet në SHBA/ Apeli i fundit ndaj votuesve disa orë para ditës së zgjedhjeve

Në ditën e tij të fundit të fushatës në përpjekje për të bindur votuesit që ta zgjedhin edhe për katër vjet të tjera në postin e...

Përfshihet nga flakët një pallat në Durrës | CNA.AL
Politikë 19:50 - 29 Tetor, 2020

“Po i bëni dëm shëndetit publik”/ Manastirliu thumbon opozitën, apel të fortë qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë një tjetër thirrje për qytetarët, lidhur me përballjen me koronavirusin. Manastirliu ka publikuar në rrjetet sociale një foto të...

Aktualitet 12:12 - 26 Tetor, 2020

“Muajt në vazhdim do të jenë të vështirë”/ Përfaqësuesja e OBSH apel të fortë për të rinjtë

Me rastin e 75 vjetorit të OKB-së, Përfaqësuesja e OBSH-së dhe drejtore e zyrës për Shqipërinë Dr. Bettina Mene ju tha anëtarëve të Shoqatës së UN-it...

271 pacientë të shtruar në spitalet Covid/ Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve
Shëndeti 16:22 - 25 Tetor, 2020

271 pacientë të shtruar në spitalet Covid/ Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 271 pacientë, 16 në terapi intensive nga të cilët 9 pacientë janë të intubuar. Ministria e Shëndetësisë...

Gjobiten 688 persona që lëvizin pa maska/ Policia apel qytetarëve
Kronika 14:59 - 25 Tetor, 2020

Gjobiten 688 persona që lëvizin pa maska/ Policia apel qytetarëve

Në zbatim të masave anticovid, gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë, 688 qytetarë që janë konstatuar pa maskat mbrojtëse. Krahas...

Raporti i EuCham “shuplakë” qeverisë/ Rama, fajtor për krizën ekonomike
Politikë 18:24 - 19 Tetor, 2020

Rama shpërndan videon e Merkel/ Apeli i fortë për qytetarët: Po përballemi me muaj të vështirë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, paralajmëroi pasditen e sotme qytetarët se nëse nuk respektojnë masat anti-Covid, vendi rrezikon të mbyllet sërish. Pas kësaj deklarate, Rama ka...

Vetingu 14:07 - 18 Tetor, 2020

Vetingu “i vë kyçin” Apelit të Korçës/ Mbetet vetëm me një gjyqtar, qindra dosje në pritje

Nga gjashtë gjyqtar që ka patur Gjykata e Apelit te Korçës momentalisht shkallët e kësaj gjykate edhe ditën e sotme i ka ngjitur vetëm një gjyqtar....

“Një mbyllje do ishte shumë e rëndë”/ Rama thirrje qytetarëve: Mos luani me zjarrin
Politikë 18:42 - 4 Tetor, 2020

“Një mbyllje do ishte shumë e rëndë”/ Rama thirrje qytetarëve: Mos luani me zjarrin

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur pyetjeve të disa qytetarëve nga makina e tij dhe një ndër pyetjet ishte a do të mbyllen sërish bizneset për...

Bardhi apel Ramës/ Hiq dorë nga përzgjedhja e kandidatëve me krimin e organizuar, ndiq modelin tonë
Politikë 18:14 - 4 Tetor, 2020

Bardhi apel Ramës/ Hiq dorë nga përzgjedhja e kandidatëve me krimin e organizuar, ndiq modelin tonë

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka folur nga Elbasani për pjesëmarrjen në votimet e kandidatëve të PD-së. Bardhi tha se në votime ka pasur...

Tmerri në spitalin Covid 2/ Reagon ashpër avokati: Pacientët po i vrasin me frikë dhe izolim!
Shëndeti 16:18 - 27 Shtator, 2020

Si paraqitet situata në spitale/ Ministria e Shëndetësisë thirrje të fortë qytetarëve

Epidemiologia e Institutit të Shëndetit Publik, Marjeta Dervishi, ka treguar sot se si paraqitet situate në spitalet Covid-19. Dervishi tha se aktualisht në spitalin Infektiv dhe...

Moti i keq/ Policia thirrje shoferëve: Mos qarkulloni me shpejtësi
Kronika 15:07 - 26 Shtator, 2020

Moti i keq/ Policia thirrje shoferëve: Mos qarkulloni me shpejtësi

Policia Rrugore u ka bërë thirrje drejtuesit e mjeteve që për shkak të motit të keq dhe me reshje të tregojnë kujdes më të shtuar në...

Numri i të shtruarve me tendencë rritjeje/ Ministria e Shëndetësisë apel të fortë qytetarëve
Shëndeti 16:41 - 22 Shtator, 2020

Numri i të shtruarve me tendencë rritjeje/ Ministria e Shëndetësisë apel të fortë qytetarëve

Nurmi i të shtruarve në spitalet Covid paraqet një tendencë rritjeje duke qenë se ditët e fundit janë raportuar për më shumë që kanë nevojë për...

Kryemadhi apel të fortë/ Kemi nevojë për më shumë gra në politikë dhe qeverisje
Politikë 17:35 - 20 Shtator, 2020

Kryemadhi apel të fortë/ Kemi nevojë për më shumë gra në politikë dhe qeverisje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka publikuar disa foto nga takimi I ish-deputetes ERisa Xhixho me gratë e njësisë bashkiake nr.1, në zonën e Ali Demit....