Connect with Us

All posts tagged "apartamente"

Sa është vlera e ndërtimeve të reja në Tiranë/ Kush i blen ato dhe përse janë kaq të shtrenjta?
Sociale 08:12 - 30 Shtator, 2020

Shqipëria, e treta më e shtrenjtë në Europë për çmimet e apartamenteve/ Si krahasohet Tirana me kryeqytetet e rajonit

Të blesh një pronë në Shqipëri, sidomos në Tiranë do të jetë më e vështirë në vitin 2020. Shqipëria renditet e treta më e shtrenjtë në...

Sa është vlera e ndërtimeve të reja në Tiranë/ Kush i blen ato dhe përse janë kaq të shtrenjta?
Ekonomi 22:09 - 24 Shtator, 2020

Sa është vlera e ndërtimeve të reja në Tiranë/ Kush i blen ato dhe përse janë kaq të shtrenjta?

Çmimi i apartamenteve në Tiranë në 5 vitet e fundit ka pësuar rritje në vlerën 30-40 % për ndërtimet në qendër dhe 10% për ato në...

Politikë 08:06 - 7 Dhjetor, 2019

Rama mesazh të fortë pronarëve të apartamenteve/ Ulni çmimet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mëngjesin e sotëm mbledhjen e fundit të qeverisë, në kushte të emergjencës së jashtëzakonshme. Gjatë mbledhjes së sotme, Rama i ka...

Sociale 16:50 - 28 Nentor, 2019

“Gener 2” solidarizohet me dhimbjen/ Merr përsipër ndërtimin e 20 apartamenteve në Thumanë

Nismës së një sërë qytetarësh, aktivistësh dhe biznesesh private për t’u solidarizuar duke u bashkuar me dhimbjen në këtë moment të vështirë për familjet e prekura...

Vetingu 12:15 - 17 Nentor, 2019

Fëmijët me biznes dhe apartamente/ A e justifikojnë kreditë, pasurinë e prokurorit të Apelit?

Njerëzit e drejtësisë, pasurinë e vënë në shumë raste përpiqen ta manipulojnë nëpërmjet kredive apo duke ua kaluar pronësinë të tjerëve. Prokurori i Apelit të Durrës,...

Kronika 12:52 - 24 Korrik, 2019

Me apartamente nga Tirana në Durrës/ Shpëtim Reka, gjyqtari që punon për Rilindjen?

Gjyqtari Shpëtim Reka, u bë kryefjalë ditët e fundit në media, pas vendimit gjyqësor, me të cilin njohu kandidates socialiste Valbona Sako si kryebashkiake e Durrësit....

Aktualitet 12:36 - 3 Korrik, 2019

Nga biznesi i kromit, tek vila, dyqanet dhe apartamentet/ Sa i ka kushtuar Orjola Pampuri  buxhetit të shtetit?

Ish deputetja e PD Orjola Pampuri ka shkelur në Kuvend në vitin 2017 me një pasuri të konsiderueshme. Sipas të dhënave që CNA.al ka marrë pranë...

Aktualitet 11:46 - 5 Maj, 2019

Apartamente nga Tirana në Pogradec dhe Orikum/ Sa ka përfituar Dashamir Shehi nga politika

Politikanët rezultojnë shtresa më e pasur e shoqërisë.  Të paktën, sipas pasurisë që ata kanë deklaruar. Pasi ka edhe disa prej tyre që dyshohet se pasuri...

Aktualitet 11:25 - 15 Prill, 2019

Apartamente dhe dhjetra biznese/ Ish-deputeti demokrat me pasuri prej sheiku

Opozita që nga muaji shkurt, ka lënë Kuvendin, për të ndjekur një tjetër linjë. Pas djegies së mandatave, ata janë zhvendosur në rrugë, duke protestuar. Përgjatë...

Sociale 08:53 - 25 Shkurt, 2019

Çfarë po ndodh me tregun e qirasë/ Ku ia vlen të blesh apartament

Agjentët e pasurive të paluajtshme, të cilët merren kryesisht me segmentin e qirasë, pohojnë për “Monitor” se tregu i qirasë është dinamik dhe ka lëvizje gjithmonë....

Aktualitet 21:40 - 9 Nentor, 2018

Gjykata i kthen apartamentet dhe dyqanet, Mark Frrokut

Ish-deputetit Mark Frroku  i janë kthyer një pjesë e pronave të sekuestruara kryesisht apartamente dhe dyqane. Kështu ka vendosur Gjykata e Apelit këtë të premte. Ish...

Aktualitet 21:09 - 8 Tetor, 2018

Vettingu “nxjerr zbuluar” Entela Priftin/ Zbardhet pasuria marramendëse e kreut të Apelit të Korçës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, i udhëhequr nga Firdes Shuli si kryesuese, Etleda Çiftja relatore dhe Roland Ilia anëtar, mbajti të hënën seancën dëgjimore për procesin...

Aktualitet 10:32 - 7 Tetor, 2018

Nga Saranda në Shëngjin/ Të huajt pronar të bregdetit shqiptar

Të huajt vijojnë të mbajnë në lëvizje tregun e pasurive të paluajtshme në bregdet. Sipas agjencive kryesore në vend, arsyeja kryesore mbeten çmimet e lira, ndërsa...

Aktualitet 23:20 - 13 Tetor, 2017

Foto/ Apartamentet luksoze në të cilat nuk do jetoni kurrë

Është e lehtë të supozohet se të gjitha banesat janë të njëjta. Sigurisht, disa janë më të mëdha se të tjerët, por bazat e jetesës së...

Aktualitet 12:12 - 6 Tetor, 2017

Sekuestrohen 3 apartamente me vlerë 200 mijë euro

Prokuroria e Vlorës ka sekuestruar 3 apartamente me vlerë 200 mijë euro në pronësi të një zonje me iniciale E.R. Në bazë të veprimeve procedurale, rezulton...

Aktualitet 10:54 - 16 Shtator, 2017

Sekuestrohen apartamente, tokë dhe garazhde prej 4 milion eurosh/ Rrjedhin nga vepra kriminale

Sekuestrohen apartamente, garazhe e tokë, të cilat dyshohen se janë të blera këto nga financa me burim kriminal. Këto prona janë në ngarkim të shtetasit me...

Aktualitet 18:45 - 26 Gusht, 2017

Sekretet si të bëni shtëpinë tuaj të duket më luksoze pa harxhuar para

Të gjtihë kemi dëshirë të investojmë sa më shumë në shtëpinë tonë për ta bërë ate sa një fole rehatie po aq dhe diçka të bukur...

Aktualitet 10:15 - 11 Gusht, 2017

Tabela/ Ja sa kushton një shtëpi në Tiranë, çmimet sipas zonave

Çmimet e banesave, të cilat të paktën për qytetin e Tiranës kishin shkuar me rritje gjatë fillimit, gjatë muajve prill-qershor, kanë pësuar ulje. Raporti i Bankës...

Aktualitet 14:10 - 26 Korrik, 2017

Video/ Përfshihet nga flakët apartamenti në “Astir”

Në zonën e Astirit në kryeqytet një apartament është përfshirë nga shllungat e zeza të tymit. Apartamenti ndodhet në kat të 6 dhe ka vënë në...

Aktualitet 11:15 - 1 Maj, 2017

Sekuestrohen 24 apartamente dhe mbi 6 mijë m2 truall në Vlorë/Ja arsyet

Prokuroria e Vlorës ka sekuestruar rreth 6100 m2 truall, 24 apartamente të një pallati dhe 32 përqind të një pallati tjetër në qendër të qytetit, pasi...

Aktualitet 10:08 - 18 Nentor, 2016

Urdhri i Manjanit/ Shërbimi përmbarimor të mos sekuestrojë apartamentet me kontratë porosie

Në një deklaratë për mediat Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka shprehur shqetësimin e tij për ndërtuesit të cilët nuk paguajnë tatimet. Manjani theksoi se nuk...

Aktualitet 08:20 - 8 Tetor, 2016

Hipotekë për 1375 apartamente në Tiranë

Bashkia e Tiranës me anë të një projektvendimi në këshillin bashkiak, propozoi të hipotekoj 1375 apartemente dhe qytetarët të marrin çertifikatat e tyre të pronësisë. 30%...

Aktualitet 08:57 - 14 Korrik, 2016

Zbardhet amnistia/ Nga 1 shtatori rivlerësim apartamenteve, ulen taksat

Të gjithë ata që kanë në pronësi pasuri të paluajtshme nga 1 shtatori do të kenë mundësi ta rivlerësojnë atë me çmimin e tregut dhe t’i...