Connect with Us

All posts tagged "anullimi"

Politikë 15:17 - 15 Qershor, 2020

Anulohet dasma e Grida Dumës me Ervin Salianjin/ Zbulohen arsyet

Disa ditë më parë, një media online, Real News, raportoi se do të kishte një dasëm në gusht, mes dy ish-deputetëve, Grida Duma dhe Ervin Salianji....

Sociale 10:24 - 13 Janar, 2020

Greva e kontrollorëve të trafikut ajror/ Anulohen dy fluturime me Italinë  

Autoriteti i Aviacionit Civil bën të ditur se për shkak të grevës së lajmëruar e kontrollorëve të trafikut ajror, më 14 janar do të anullohen dy...

Politikë 10:34 - 11 Dhjetor, 2019

Basha, 1.7 milion dollarë pasuri/ Asnjë qindarkë për të dëmtuarit nga tërmeti

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, dje ka njoftuar përmes zyrës së tij të shtypit se kishte anulluar festën e PD-së, që pritej të mbahej...

Politikë 15:07 - 26 Tetor, 2019

Heshtje varri/ Çfarë u fsheh me anullimin e vizitës së Bashës në SHBA

Gati një javë më parë, ditën e dielë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha anulloi vizitën e tij për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një...

Politikë 14:15 - 15 Tetor, 2019

Qindra milionë lekë të hedhura në kosh të plehrave/ Vjedhje dhe abuzime me tenderat në ISHP?

Në fillim të sezonit veror, emisioni “Stop” transmetoi problemin e mungesës së dezinfektimit nga insektet në zonat bregdetare. Aso kohe, ISHP nisi procedurat për dezinsektimin e...

Aktualitet 09:21 - 11 Korrik, 2019

30 ditë! Dekreti i Metës nuk shqyrtohet dot më në Gjykatën Kushtetuese!

Sot është data 11 Korrik. Praktikisht dje është ezauruar afati 30 ditor i ankimimit (nga palet e interesuara) në Gjykatën Kushtetuese, për dekretin e datës 10...

Aktualitet 14:04 - 14 Nentor, 2018

Anullimi i testimit për gradën Komisar/ Gazetarja zbulon prapaskenat

Me urdhër të Ministrisë së Brendshme, drejtuar nga zv.ministri Sandër Lleshi, ditën e djeshme u njoftua se është anulluar testimi me shkrim për marrjen e gradës...

Aktualitet 23:42 - 13 Nentor, 2018

Gazetarja akuza për provimin në policinë e shtetit/ U anullua sepse fituan specialistët

NGA ANILA HOXHA/Komisari i pa mik dhe kryekomisari i salduar…. Polici dhe specialisti në Policinë e Shtetit, Arber Alimadhi mori pikët maksimale në provimin për gradën...

Aktualitet 06:40 - 28 Nentor, 2016

Skandali/“Austrian Airlines” anullon fluturimin pa lajmëruar pasagjerët

“Austrian Airlines” ka anulluar fluturimin e mengjesit te sotem nga Tirana ne Viene. Pasagjeret qe udhetonin drejt Vjenes dhe me tej ne shtete te ndryshme te...