Connect with Us

All posts tagged "anullim"

Politikë 17:18 - 30 Mars, 2020

Basha kërkon sërish anullimin e 12 koncesioneve/ “Prioritet është shëndetësia, duhet transparencë”

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar sërish anullimin e 12 koncesioneve që pretendon se kryeministri Edi Rama ia ka dhënë 10 miqve të tij....

Lajme 15:26 - 18 Mars, 2020

Përhapja e koronavirusit/ Anullohet Eurovision Song 2020

Përhapja e koronavirusit në gjithë botën ka sjëllë edhe anullimin e Eurovision Song 2020. Eurosong 2020 do të mbahej në Roterdam të Hollandës në muajin maj....

Lajme 12:10 - 18 Mars, 2020

Ministria e Jashtme thirrje qytetarëve/ Anulloni fluturimet

Me qëllim parandalimin e përhapjes së virusit, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme udhëzon të gjithë qytetarët që kanë planifikuar udhëtime, t’i anulojnë ato, nëse...

Lajme 16:33 - 11 Mars, 2020

Anullimi i faljes së namazit/ Rama falenderon KMSH: Mesazh kutimplotë!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Komunitetit Mysliman të Shqiptarëve për Anullimin e faljes së namazit të së premtes dhe të çdo tubimi nëpër...

Politikë 10:28 - 11 Mars, 2020

“Frikë jo, kujdes po!”/ Koronavirusi anullon seancën plenare në Kuvend

Anullohet seanca plenare e parashikuar për ditën e nesërme në Kuvend. Sekratari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka bërë me dije se Kuvendi i Shqipërisë...

Lajme 11:23 - 9 Mars, 2020

Frika nga koronavirusi/ Basha anullon dy aktivitete

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vendosur anullimin e dy aktiviteteve publike të parashikuara për pasditen e sotme. Në Kalanë e Tiranës ishte përgatitur një...

Politikë 11:23 - 20 Janar, 2020

Rrëfimi i Kreshnik Spahiut/ Si amerikanët nuk e lejuan Bashën të udhëtojë dy herë në SHBA

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka shpjeguar deklaratën e bërë disa ditë më parë për ndalimin e e hyrjes në SHBA të...

Lajme 11:10 - 7 Janar, 2020

Erë e fortë dhe det i trazuar/ Anullohet lundrimi i tragetit drejt Vlorës

Enti Kombëtar i Porteve Italiane ka njoftuar se është anulluar udhëtimi i tragetit ST. Damian i linjës së udhëtimeve mes Shqipërisë e Italisë. Trageti ishte parashikuar...

Politikë 15:45 - 23 Dhjetor, 2019

Haxhi Lleshi vlerësohet me titull “Nderi”/ Reagon ashpër PD: Turp historik që duhet anulluar

Ish-deputetja e PD-së Dhurata Çupi e ka quajtur turp historik akordimin me titullin “Nderi i Dibrës” për Haxhi Lleshin. Sipas Çupit, “dhënia një titulli të tillë...

Lajme 19:11 - 26 Nentor, 2019

Situata e rëndë në vend/ Meta anullon pritjen Shtetërore organizuar me rastin e ditës së Flamurit dhe Festës së Pavarësisë

Për shkak të situatës së vështirë në vend pas tërmetit tragjik. presidenti IlitMeta ka ka vendosur të anullojë Pritjen Shtetërore organizuar me rastin e ditës së...

Kuriozitete 13:10 - 27 Mars, 2019

NASA “ndërron” mendje/Anulon udhëtimin e parë të austronauteve femra në hapësirë

Anne C. McClain dhe Christina H. Koch u përfol se do ishin astronautet që më datën 29 mars 2019, do zhvillohej misioni i parë hapësinor, të...

Aktualitet 08:46 - 4 Tetor, 2016

Ambientalistët nuk tërhiqen nga kërkesa për anullimin e ligjit të plehrave

Megjithëse kryeministri Edi Rama lajmëroi se së shpejti do të ketë një takim me ambientalistët të cilët ishin në shesh në protestën e së shtunës, këta...

Kosova & Rajoni 10:33 - 12 Korrik, 2015

Bruksel/ Anulohet samiti i liderëve të BE-së për Greqinë

Samiti i liderëve të BE-së, ku pritej të merrej vendimi për propozimet e Greqisë, është anuluar. Anulimi i tij u publikua në Twitter nga presidenti i...

Politikë 08:43 - 20 Qershor, 2015

Rama: Nëse Dako fiton me 2977 vota, zgjedhjet në Durrës do të anulohen

Kryeministri Edi Rama premtoi të premten se zgjedhjet për bashkinë e Durrësit do të anullohen nëse kandidati i së majtës për këtë bashki do të fitojë...