Connect with Us

All posts tagged "Anton Martini"

Politikë 21:07 - 7 Janar, 2020

Kërkesë urgjente: Plotësoni SPAK/ Në radhë janë Elisabeta Imeraj dhe Anton Martini

Kur Këshilli i Lartë i Prokurorisë të përfundojë pushimet dimërore do të duhet që sërish të merret me një çështje prioritare siç është SPAK. Një kërkese...

Vetingu 11:19 - 10 Dhjetor, 2019

Prokurori i dosjeve të nxehta “në sitën” e Vettingut/ Kandidati për SPAK drejt konfirmimit në detyrë?

Prokurori i Krimeve të Rënda, Anton Martini po përballet sot në një seancë dëgjimore, me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Anton Martini, njëkohësisht është edhe kandidat për Prokurorinë...

Aktualitet 12:24 - 18 Korrik, 2019

Video-Të preferuarit e KLP dhe të përjashtuarit nga SPAK-u/ Njihuni me prokurorët antikorrupsion

Këshilli i lartë i Prokurorisë, ka bërë përzgjedhjen e tij në lidhje me ekipin e SPAK-ut. Të preferuarit e KLP, të paktën siç thonë ata, janë...

Aktualitet 15:02 - 17 Korrik, 2019

Milionerë, gjobaxhinj dhe vegla të politikës/ Pazaret që ngritën SPAK-un

Dje, Këshilli i Lartë i Prokurorisë zbardhi emrat e prokurorëve të SPAK-ut. Ajo që bie në sy është se pjesë e kësaj liste janë prokurorë të...

Aktualitet 12:04 - 28 Qershor, 2019

Prokurorët e skandaleve/ SPAK dështon ende pa u ngritur

Ngritja e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, është kthyer në kryefjalën e politikanëve, të cilët kërcënojnë njëri tjetrin me hetime. Njëherësh SPAK-u shihet dhe si shpresë nga...

Aktualitet 14:51 - 9 Maj, 2019

Seanca për trafikantët/ Nëndrejtori i spitalit dhe futbollisti mbeten në burg

Gjykata për Krime të Rënda ka lënë në burg 18 personat e arrestuar në megaoperacionin “‘Brezit të Gjelbër’. Ndërsa për dy gra është dhënë masa detyrim...

gjykata e krimeve te renda ne tirane
Aktualitet 17:22 - 8 Maj, 2019

Dosja hetimore del në media/ Prokuroria kërkon ndalimin e publikimit të përgjimeve

Sot, në disa media elektronike, janë publikuar bisedat telefonike të përgjuara, ku disa shtetas nën hetim kanë zhvilluar me njëri – tjetrin, gjatë harkut kohor shtator...

Aktualitet 13:56 - 28 Janar, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet kandidati i tretë

Kandidati i tretë për t’u bërë pjesë e Prokurorisë së Posaçme, apo siç njihet ndryshe SPAK, është prokurori i Krimeve të Rënda, Anton Martini. Martini ka...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 08:48 - 7 Qershor, 2018

Prokurori i dosjeve të “nxehta” rikthehet në Tiranë

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka rikthyer në Tiranë, një prej prokurorëve që ka pasur në dorë dosjet më të nxehta. Mësohet se Marku ka vendosur...